Pajūrio naujienos
Help
2023 Vasaris
Pi 6132027
An 7142128
Tr181522
Ke291623
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar rinktumėtės balsavimą internetu, jeigu būtų tokia galimybė?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretinga tęsia Jurginių tradicijas

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Kultūra
  • 2011-04-26

Šį šeštadienį 17 val. Kretingos kultūros centro scenoje skambės liaudiška muzika – Jurginių šventės nuotaiką sukurs kapelos iš Raseinių, Telšių, Klaipėdos, Naujosios Akmenės, Šiaulių, Šilutės, Panevėžio ir Kretingos.

Kretingos kultūros centro salėje įvyks jau XX Jurginių šventė, kuri kasmet organizuojama vis kitame Žemaitijos mieste. Pernykštės šventės šeimininkai Telšių rajono Ryškėnų kultūros centro atstovai Jurginių simbolį – botagą – ir organizavimo teisę perdavė kretingiškiams. Tokia pati šventės ceremonija laukia ir šįkart.

„Iš pradžių botagas buvo padarytas iš lazdyno šakos, o nuo 1996 metų iš vieno miesto į kitą perduodamas Kretingos liaudies meistrų sukurtas botagas. Per laiką šis botagas buvo jau šiek tiek aplūžęs, todėl šiemet jį mūsų Kultūros centro darbuotojas Algirdas Katkevičius pataisė. Jau žinau, kur Jurginės turėtų vykti kitąmet – jo atstovams koncerto pabaigoje ir įteiksime šventės simbolį – botagą“,- intrigavo Kretingos kultūros centro direktorius ir šventės organizatorius Pranas Razmus.

Iki šiol Jurginės yra vykusios Klaipėdoje, Raseiniuose, Kelmėje, Kuršėnuose, Naujoje Akmenėje, Telšiuose, Mažeikiuose, Plungėje, Skuode ir Telšių rajone, Ryškėnuose. Kretingoje Jurginės įvyks jau trečiąjį kartą.

Šįkart Jurginių koncertą pradės Kretingos lopšelio–darželio „Ąžuoliukas“ vaikų kapela, kuriai vadovauja Adelė Varkojienė. Su publika bendraus ir į sceną kapelas pakvies koncerto vedėja Aida Mikutienė. Kretingiškiams po tris kūrinius atliks liaudiškos kapelos - „Lakštingelė“ iš Kretingos, „Akmena“ iš Naujosios Akmenės, „Aušrinė“ iš Panevėžio rajono, „Judrė“ iš Telšių rajono, „Senoliai“ iš Klaipėdos, „Žaliakalnis“ iš Šilutės rajono, „Salduva“ iš Šiaulių, „Dubysa“ iš Raseinių, „Šelmiai“ iš Šiaulių.

Kretingiškiai kviečiami į šį koncertą ateiti pusvalandžiu anksčiau – nuo 16.30 val. Kultūros centro kieme vyks tautodailės mugė, kurioje bus galima įsigyti drožinių, duonos, medaus, sūrio, kitokių gėrybių.

Tradicija per Jurgines organizuoti Žemaitijos regiono kapelų šventę turi gilias tradicijas – koncertai, kuriuose dalyvaudavo beveik 20 kolektyvų, trukdavo kone visą dieną, prieš pasirodymą per miestą žygiuodavo dalyvių eisenos, gatvėse skambėdavo muzika.

Ir šiemet Jurginių koncerto vyriausiasis dirigentas bus Vytautas Alenskas, kuris buvo vienas iš šios šventės iniciatorių. O visi koncerto kolektyvai bendrai atliks du kūrinius – Antano Galdiko „Kaimišką polką“ ir šviesaus atminimo kompozitoriaus Jurgio Gaižausko sukurtą „Rožės žiedelis“. „Taip Jurgis Gaižauskas tarsi dalyvaus šventėje ir bus su mumis“,- sakė P.Razmus, kurio teigimu, Jurginių šventės ištakos taip pat neįsivaizduojamos be Vidos Morkūnienės, Janinos Zvonkuvienės bei Virginijos Našlėnienės idėjų ir triūso.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas