Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Surengė pirmąją karikatūrų parodą

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Kultūra
  • 2011-04-05

Minint Melagių dieną ir pradedant XIX-ąją juokų šventę „Veinė jouka“ Kretingos kultūros centre buvo atidaryta keramiko ir dailininko Viktoro Gailiaus karikatūrų paroda.

Keramikas ir dailininkas Viktoras Gailius surengė pirmąją karikatūrų parodą.

Ne vieną keramikos parodą surengęs menininkas karikatūras nusprendė pademonstruoti pirmą kartą – centro parodų salėje parodos lankytojai gali išvysti daugiau negu pusšimtį nuotaikingų piešinių, kurių kiekvienas skatina ne tik nusišypsoti, bet ir susimąstyti.

„Nors karikatūrų susikaupė nemažai, iki pat šiol neturėjau jų kam rodyti. Tiesa, dalį piešinių išvysti galėjo „Pajūrio naujienų“ skaitytojai – karikatūros buvo ir tebėra spausdinamos laikraštyje“, - pasakojo pirmąją personalinę karikatūrų parodą surengęs V.Gailius.

Jo piešiniuose atsispindi šiandienos realijos ir aktualijos – politika, gamtosauga, kasdieniniai įvykiai.

Pasak V.Gailiaus, kiekvienas žmogus į įvykius bei reiškinius žiūri savaip, todėl ir požiūrį turi asmeninį. Būtent galimybę atskleisti tokį požiūrį suteikianti karikatūra.

Daugiau negu pusšimtis karikatūrų yra eksponuojama Kretingos kultūros centro parodų salėje.

„Svarbiausias principas, kurio laikausi piešdamas karikatūras, yra šis – piešinyje privalo būti mintis. Piešinyje vystau idėją, kuri judinti smegenis priverčia ne tik mane, bet ir tuos, kurie į tą karikatūrą žiūrės. Tuo ir skiriasi karikatūra nuo juokingo paveikslėlio. Pastarasis tik sukelia šypsnį, o karikatūra be juoko sukelia dar ir apmąstymus – ką norėta pavaizduoti, kas už to slypi ir ką tai sako“, - kalbėjo V.Gailius.

Savo darbus menininkas vadina gyvenimo iliustracijomis – jose vaizduojama tai, kas vyksta čia ir dabar. Tiesa, dailininkas šias iliustracijas apgalvoja itin kruopščiai ir ilgai.

„Kartais būna, kad kai kurios situacijos, kurias noriu pavaizduoti, atsiskleidžia iš karto, kitas labai ilgai apsvarstau, galvoju, kokiais veikėjais, vaizdais, simboliais jas pavaizduoti. Užsirašau mintis, apsvarstau. Labai svarbu, kad karikatūra būtų suprantama – ji turi sukelti apmąstymus, tačiau jie neturi ateiti pernelyg sunkiai“, - pasakojo V.Gailius.

Sveikindamas pirmuosius savo parodos lankytojus, menininkas priminė: kad ir kokias jis negeroves vaizduotų, kad iš kokių gyvenimo situacijų besijuoktų, jis lieka ištikimas vienam principui – karikatūra neturi šaipytis iš žmogaus ir paminti jo orumo.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas