Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Jaunimas pynė dainų ir šokių vainiką atgimusiai Lietuvai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Šventės
  • 2011-03-15

Prasminga, kad Kovo 11-oji tapo ne tik atgimusios Lietuvos valstybės, bet ir jos jaunų žmonių švente. Ši šventė ir Kretingos rajone pasižymėjo tuo, kad meninėse programose bei jaunimo sambūrių koncertuose buvo pinamas ryškiaspalvis vainikas nepriklausomai Lietuvai.

Jaunieji Kretingos šauliai atnešė ir iškilmingai pakėlė vėliavą prie Nepriklausomybės paminklo.

KRETINGOS miesto Rotušės aikštėje per žvarbą susibūrę kretingiškiai stebėjo, kaip jaunieji šauliai iškėlė Lietuvos vėliavą, o mokiniai švytravo trispalvių balionų puokštėmis. Nuotaiką kėlė smagiai trenkusi Meno mokyklos pučiamųjų orkestro „Vėjūnas“ mušamųjų grupė, vadovaujama Alvydo Bružo. Pranciškonų gimnazijos mokinys Vitalijus Gylys perskaitė šiam laikmečiui aktualią ištrauką iš Gintaro Grajausko kūrinio „Mergaitė, kurios bijojo Dievas“. Tradiciškai išklausę rajono mero Juozo Mažeikos bei katalikų parapijos klebono Lino Vodopjanovo sveikinimo žodžių, kretingiškiai būriais patraukė Kultūros centro link, kur buvo surengtas margaspalvis viso rajono ugdymo įstaigų koncertas „Ar buvo toks laikas?“. Į šventę Kultūros centre atvyko per 600 dalyvių, kurie sausakimšoje žiūrovų salėje parodė 38 koncertinius numerius.

JUODUPĖNŲ jaunimas, prie savo kaimo kultūros centro iškėlęs trispalvę, susibūrė į stalo teniso turnyrą. „Bendruomenės rūpesčiu nusipirkome teniso stalą, ir nuo šiol įvedėme naują tradiciją – Nepriklausomybės atkūrimo dieną paminėti tradiciniu stalo teniso turnyru. Bendruomenė įsteigė ir pereinamąją taurę. Šįkart turnyre dalyvavo 20 žaidėjų, nugalėjo Darius Kuprys. Vyriausieji turnyre dalyvavę žaidėjai – naujakuriai senjorai Aloyza ir Vytautas Čiunkos. O antrą ir trečią vietas užėmusieji buvo apdovanoti paguodos prizais. Nors šįkart norą dalyvauti turnyre pareiškė jaunimas ir iš aplinkinių kaimų, tačiau neturėjome galimybių jų priimti į varžybas“, - kalbėjo Juodupėnų filialo vadovė Danguolė Vaičekauskienė.

Po turnyro juodupėniškiams koncertavo Salantų kultūros centro linijinių šokių grupė, vadovaujama Almos Preibienės. Tuo pat metu veikė ir vaikų piešinių paroda. Už originaliausią piešinį buvo apdovanotas septynmetis Deivydas Urbauskas. Anot D.Vaičekauskienės, šventinės vaišės buvo suorganizuotos vietinių geradarių Nijolės Stanienės ir Antano Turausko dėka.

BAUBLIUOSE Kovo 11-oji tapo ilga estradinės muzikos fiesta. Anot filialo vadovės Jovitos Kupšienės, norėjosi, kad šventė būtų tikrai linksma, kokios norisi jaunimui. Todėl po iškilmingos šventinės dalies, kurioje skambėjo baubliškės Onos Navajauskienės bei mokinių – Roko Montvydo ir Auksės Vasiliauskaitės – skaitomi posmai Lietuvai bei seniūno Povilo Šližiaus sveikinimo žodis, prasidėjo ligi vėlumos užtrukęs koncertas.

Baubliškiams tądien koncertavo Baublių filialo vokalinis ansamblis, Gintaro Puco vadovaujamas vyrų duetas iš Grūšlaukės ir du estradiniai ansambliai: vietinė grupė „Kompanija X“ ir neseniai kaimynystėje, Budriuose, susibūrusi muzikalių vyrų grupė.

SALANTUOSE ši šventė įvyko Meno mokyklos erdvėse: iškėlus trispalvę, sveikinimo žodį bendruomenei tarė seniūnas Kazimieras Galdikas. Po to salantiškiams buvo dovanotas klasikinės muzikos koncertas: svečiavosi Lietuvos nacionalinės filharmonijos Vilniaus valstybinis kvartetas ir solistė Joana Gedmintaitė.

DARBĖNUOSE Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai buvo skirtos šv. Mišios miestelio bažnyčioje. Po to darbėniškiai susirinko prie Nepriklausomybės paminklo: skambėjo poetinis žodis ir buvo pagerbti anapilin iškeliavę Nepriklausomybės atkūrimo akto signatarai. Iškilmingas kalbas pasakė seniūnas Edvardas Stalmokas bei mokslų daktarė darbėniškė Jūratė Laučiūtė.

PILIAKALNIO pagrindinės mokyklos direktorė Sonata Petravičienė susirinkusiems Įpilties bei aplinkinių kaimų žmonėms priminė, kuo svarbi Lietuvai ši diena. Po to susirinkusiems koncertavo mažieji piliakalniškiai bei svečiai iš Kartenos vidurinės mokyklos.

KALNIŠKIUOSE ir GRŪŠLAUKĖJE bendruomenės žmonės paminėti Kovo 11-ąją buvo pakviesti į savo kaimų mokyklas, kur vaikai jiems parodė šventines programas.

RŪDAIČIUOSE buvusioje bibliotekoje įrengtoje koplyčioje buvo aukojamos šv.Mišios, o po jų Rūdaičių mokykloje buvo parengta mokinių meninė programa.

KŪLUPĖNŲ Motiejaus Valančiaus pagrindinėje mokykloje bendruomenę pasveikino direktorius Vidas Kelpšas, susirinkusieji sugiedojo Tautinę giesmę ir koncertavo mokiniai.

JOKŪBAVO bendruomenė šventės proga į svečius buvo pasikvietę Gargždų kultūros centro kolektyvą „Minija“. Po koncerto įvyko jokūbaviškės Stasės Jarutienės piešinių ir lankstinių parodos atidarymas.

KARTENOJE į seniūnijos salę besirenkančius žmones šventiškai nuteikė Kartenos kultūros centro kapelos muzikantai. Popietėje skambėjo poetės Nijolės Rimkienės skaitomos eilės. Atgaivinti savojo kašto istoriją ir saugoti protėvių atmintį susirinkusiuosius ragino į popietę pakviestas ir tarmiškai prabilęs mokslų daktaras iš Klaipėdos universiteto Vacys Vaivada. Kartenos bibliotekos vedėja Zinaida Viršilienė tądien supažindino karteniškius su kraštotyriniu darbu – susisteminta Žadeikių kaimo istorija.

PADVARIŲ socialinės globos namų gyventojus aplankė Kartenos vidurinės mokyklos jaunučių ir merginų ansamblis, vadovaujamas Daivos Norvaišienės, kuris dainavo dainas ir skaitė eiles, skirtas tėvynei Lietuvai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas