Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kovo 11-osios proga – apdovanojimai jaunimo lyderiams

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Šventės
  • 2011-03-15

Pirmą kartą pagerbti labiausiai jaunimo veikloje nusipelnę kretingiškiai – per tradicinį koncertą, skirtą Kovo 11-ajai – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, paskelbti penkių nominacijų laimėtojai.

Nominacijomis buvo įvertinti labiausiai per 2010 metus nusipelnę kretingiškiai (pirmoje eilėje iš kairės): „Atžalyno“ narys Vitalijus Gylys, renginio vedėjos Erika Strakšaitė ir Karolina Uksaitė ir atžalynietis Eimantas Antulis; (stovi iš kairės) programos „Sniego gniūžtė“ koordinatorė Daiva Firantienė, jaunieji šauliai Barbora Momgaudytė, Dovilė Grigaliūnaitė, Skomantas Birėta, Rokas Lūža, Brigita Barkauskaitė ir Šv. Antano dienos centro direktorė Margarita Lizdenytė.

Gėles ir iš stiklo išlietus nominacijų ženklus, skambant žiūrovų ovacijoms, Kretingos rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Diana Garjonienė įteikė labiausiai per 2010 metus pasižymėjusiam jaunimui ir su juo dirbantiems darbuotojams.

„Lyderiu netampama per savaitę. Lyderis visada nori eiti, daryti, organizuoti, yra aktyvus ir gyvenime siekiantis tikslo“,- paklausta, kokiomis savybėmis turi pasižymėti lyderis, kalbėjo „Jaunimo lyderio“ nominaciją pelniusi Jurgio Pabrėžos gimnazijos abiturientė Brigita Barkauskaitė, kuri Kretingos jaunųjų šaulių kuopos vadės pareigas suderina su dalyvavimu jaunimo nevyriausybinių organizacijų asociacijos „Apskritasis stalas“ valdyboje, įvairiuose projektuose.

Jauniesiems šauliams šis renginys buvo dviguba šventė – nominaciją laimėjo ne tik jų vadė, bet ir visa kuopa, kuri tapo „Jaunimo organizacija 2010“.

Nominacija „Jaunimo darbuotojas“ įvertintas Šv. Antano dienos centro direktorės Margaritos Lizdenytės darbas – ji jau dešimtmetį atsidavusi vaikams iš socialinės rizikos šeimų, kuriems sudaro sąlygas ruošti pamokas, organizuoja stovyklas, ekskursijas, išvykas.

Geriausiu 2010 metų jaunimo renginiu pripažinta Jurgio Pabrėžos gimnazijoje vykdoma programa „Sniego gniūžtė“, kuri mokinius skatina rinktis gyvenimą be psichotropinių medžiagų. Programos vadovė socialinė pedagogė Daiva Firantienė atsiimdama nominaciją pasidžiaugė įvertinimu ir pranešė, kad šiandien į Kretingą iš JAV atvyksta „Sniego gniūžtės“ sumanytojas Džekas Irvinas.

Nominacija „Jaunimo indėlis“ buvo įteikta teatro studijos „Atžalynas“ nariams – jie per 2010 metus pastatė tris spektaklius ir Lietuvai atstovavo dviejuose tarptautiniuose festivaliuose Plungėje bei Solikamske (Rusija).

„Manome, kad prasminga Kovo 11-ąją – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną - pasveikinti ir pasidžiaugti veikliausiais jaunais žmonėmis, organizacijomis bei darbuotojais. Džiugu, kad iš visuomenės sulaukėme daug pasiūlymų, kas būtų vertas nominacijų – buvo nelengva išskirti labiausiai nusipelniusius. Iki šiol apdovanodavome tuos, kurie pasirodydavo per Nevyriausybinių organizacijų mugę. Tačiau esama aktyvių žmonių, kurie šiame renginyje nedalyvaudavo ir likdavo neįvertinti“,- kaip gimė idėja steigti nominacijas, papasakojo rajono Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė D.Garjonienė.

Ji tikisi, kad ši tradicija bus tęsiama ir kitais metais, juolab, kad Kovo 11-ajai jaunimo organizuojamas koncertas prigijo ir tapo valstybinės šventės savastimi.

Šiemet koncertą vedusios ir paliežuvauti mėgstančias valytojas įkūnijusios Erika Strakšaitė ir Karolina Uksaitė į sceną kvietė įvairaus žanro atlikėjus – šokių kompozicijas atliko Kretingos sporto mokyklos šokių grupė, kuriai vadovauja Ieva Slušnytė, Marijono Daujoto vidurinės mokyklos šokių grupė, kurios mokytoja – Jūratė Kiškienė bei Ievos Galdikaitės vadovaujama HIP HOPO šokių grupė, repo grupė „2 aMc‘s“, savo kūrybos dainas publikai dovanojo Agnė Bubilaitė, romantišką pasirodymą surengė Kultūros centro Raguviškių filialo merginų ansamblis, vadovaujamas Ligitos Narmontienės.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas