Pajūrio naujienos
Help
2021 Gegužė
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną26°C debesuotumas 1 %
Naktį14°C debesuotumas 26 %
Apklausa

Ar Kretingos rajono meras, Savivaldybės taryba ir administracija įstengs dirbti sutartinai?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Žvarbią dieną šildė ryškios gėlių spalvos

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Šventės
  • 2011-02-18

„Jau daugel metų tapau gėles. Jos atkeliavo iš mano vaikystės pasaulio, iš Varduvos slėnių, iš mano akylų pievų stebėjimų. Gėlės nesipuikuoja, ir kiekvienam atveria savo šypsenas, tarytum sakytų: kurkit, žmonės, Lietuvą be pykčio ir intrigų“, - Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną kultūros centre atidarydama savo tapybos darbų parodą, kurioje - tik drobėse aliejiniais dažais pražydintos gėlės, jausmingai kalbėjo jos autorė 74-erių tautodailininkė Genovaitė Čejauskaitė.

Genovaitė Čejauskaitė kretingiškių vertinimui savo drobėse pateikė gėles, kurias ji tapė pastaruosius ketverius metus.

Kūrėją pasveikinęs Kretingos rajono meras Juozas Mažeika sakė, jog įsivaizduojąs, kad ir menininkės vidinis pasaulis – toks pat šviesus, kaip tos į puokštes suskintų gėlių spalvos. O dar ne vieną kūrybos parodą surengti palinkėjęs rajono tarybos narys Valerijonas Kubilius pastebėjo, kad Genovaitės gėlės – tarsi pliūpsnis šviesos ir šilumos po lauke tądien tvyrančios žvarbos.

Kretingiškių kūrėjų gerbėjas ir nuolatinis jų parodų lankytojas brolis Bernardas padėkojo Genovaitei, kad ji savo darbais papuošė svarbią valstybinę šventę ir visiems palinkėjo, kad kurdami savo kasdienybę paverstume sielos švente.

Parodos autorę pasveikino ir buvęs kolega bei jos bendramintis rašytojas Algis Kuklys, kurio paskatinta G.Čejauskaitė ir nusprendė baltą žiemos metą meno mylėtojus sušildyti savo tapytomis gėlėmis.

Tautodailininkė sakė, jog apie tris dešimtis į parodą atkeliavusių drobių ji kūrė ketverius pastaruosius metus. Dabar menininkė rengiasi savo jubiliejinei parodai, kurią ji numatė rugsėjį. Joje eksponuos naujausius darbus, skirtus Kretingai, jos istorijai.

Kūrėja yra baigusi Stepo Žuko taikomosios dailės technikumą, per 30 metų dirbo dailės mokytoja įvairiose Kretingos miesto mokyklose.

Jos paveiksluose dominuoja taškinė technika, o tapymo stilių specialistai prilygina impresionistų darbams. Pati gi autorė prisipažįsta esanti paveikta daugelio kūno ligų, ypač - Parkinsono, kurios neleidžia jai tapyti, kaip įprasta. Menininkė kuria tik stovėdama ir savyje susitelkusi. „Susikoncentruoti labiausiai man padeda malda“, - atviravo ji.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas