Pajūrio naujienos
Help
2021 Rugsėjis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną14°C debesuotumas 96 %
Naktį9°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar jums įtikėtina, kad Lietuvoje skursta kas penktas žmogus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Proginiame turnyre kretingiškiai buvo antri

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas
  • 2011-01-04

Jau ketvirtą kartą Kretingos sporto mokykla surengė Lietuvos nusipelniusio krepšinio trenerio Stasio Ruzgailos vardo tunryrą. Aikštės šeimininkai – „Kretingos sporto mokyklos-BLUM BALTIC“ krepšininkai - šįsyk užėmė II v., o pagrindinis apdovanojimas iškeliavo į Mažeikius. Treti buvo Telšių jaunieji krepšininkai.

Lietuvos nusipelniusio trenerio Stasio Ruzgailos vardo krepšinio turnyro dalyviai ir organizatoriai

Be šių komandų turnyre dar varžėsi Šilutės bei antroji Kretingos sporto mokyklos komanda, sukomplektuota sužinojus, jog į turnyrą neturi galimybių atvykti Tauragės krepšininkai.

„Tradicinio turnyro tikslas – užimti vaikus per žiemos atostogas ir sudaryti papildomų galimybių tobulėti, - teigė vienas iš turnyro organizatorių Kretingos sporto mokyklos treneris Jonas Beniušis. – Treniruotės ir yra treniruotės, o varžybose vis dėlto kaupiasi kitokia patirtis“.

Proginis turnyras taip pat tarsi užpildo pertrauką, atsiradusią tarp Lietuvos moksleivių krepšinio lygos varžybų, kuriose dalyvauja J.Beniušio auklėtiniai, gimę 1998 m. Kol kas jaunieji krepšininkai yra iškovoję 3 pergales bei patyrę 6 pralaimėjimus, ir tarp 8 komandų užima VI v. Daugiausia kretingiškiams tenka kovoti su didmiesčių komandomis – moksleivių lygoje težaidžia tik trys periferijos komandos – Kretingos, Mažeikių ir Tauragės.

„Mums labiausiai trūksta patirties. Komandą sudaro vėliau sportuoti pradėję vaikinai – kai kurie jų Sporto mokyklą pradėjo lankyti tik rugsėjį. Reikia laiko, kad vaikinai įgytų ir patirties, ir žaidybinių įgūdžių“, - tvirtino treneris.

Ir rungtynės moksleivių lygoje, ir proginis turnyras galutinai parodė, kad komanda turi labai ryškų lyderį – Eimantą Poškų, kuris per rungtynes pelno vidutiniškai po 30 taškų.

„Tačiau kai jam nesiseka, komandai sunku laimėti, ir tą jau žino varžovai, - kalbėjo J.Beniušis, kurio pastebėjimu paskutiniu metu didelę pažangą padarė Rokas Idzelis, Gvidas Ablingis, Simas Vasiliauskas, Lukas Šimkus, Gintautas Petrauskas, kuris yra vieneriais metais jaunesnis už savo bendraamžius. – Kitiems dar reikia labai pasistengti: vaikinai ir patys žino, jog svarbu nepraleisti treniruočių, per jas dirbti atsidavus ir su atsakomybe“.

Rezultatai – netolygūs

Trenerio J.Beniušio auklėtiniai, gimę 1997 m. ir 1993 m., Kretingos sporto mokyklos garbę taip pat gina Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje: vieniems sekasi geriau, kitiems – prasčiau, taigi ir abiejų komandų rezutlatai yra nevienodi.

Gimusių 1997 m. komanda 5 kartus patyrė pergalės džiaugsmą ir tik kartą – pralaimėjimo kartėlį. Trenerio nuomone, komanda galėtų pasiekti dar geresnių rezultatų, tačiau kad taip nutiktų, vaikinams reikia įgyti daugiau žaidybinės drąsos. Komandai puikiai atstovauja Henrikas Lubinas, Aivaras Galdikas, Antanas Lapė, Deividas Mineikis, Augustas Serepinas, Darius Venckus.

„Stengiasi ir kiti komandos nariai. Manau, kad šiems vaikinams reikia daugiau sėkmės, nes jie pagal savo amžių žaidžia gana gerai“, - tvirtino J.Beniušis.

Šioje amžiaus grupėje didžiausi kretingiškių konkurentai – Šiaulių ir Akmenės komandos.

Kita – gimusių 1993 m. – krepšininkų komanda, anot trenerio, žaidžia gana vidutiniškai.

„Tokiame amžiuje vaikinai turi ir kitų interesų – kas kimba į mokslus, kas susižavi pramogomis“, - prasto rezultato priežastis apibūdino treneris.

Kol kas jo auklėtiniai yra laimėję 5 rungtynes, 4 kartus – patyrę pralaimėjimus. Šios komandos lyderiai – Edmundas Volskis ir Audrius Andrijauskas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas