Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Jaunieji muzikantai nusilenkė smuikui

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Kultūra
  • 2010-12-17

Kretingos meno mokyklos styginių instrumentų skyriaus mokytojai bei mokiniai sau ir bendraminčiams padovanojo koncertą „Reveransas smuikui“.

Jaunąsias Kretingos meno mokyklos solistes (priekyje iš kairės) – Smiltę Murencevaitę, Akvilę Aksinavičiūtę, Viktę Rimšaitę ir Aistę Drakšaitę – debiuto proga grojant su styginių instrumentų orkestru pasveikino Kretingos meno mokyklos direktorius Bernardas Anužis (pirmas iš dešinės) bei šalia stovintis Eduardo Balsio menų gimnazijos styginių instrumentų orkestro vadovas Kretingos kultūros centro direktorius Tomas Ambrozaitis.

Patys gabiausiai ir labiausiai motyvuoti vaikai turėjo galimybę solo partijas groti su daug pasiekusiu Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos styginių instrumentų orkestru, kuriam jau dvejus metus vadovauja kretingiškiams gerai žinomas Tomas Ambrozaitis. Jam pradėjus vadovauti orkestrui, šis suskambėjo tarsi iš naujo, ir mūsų mokyklos auklėtiniams groti su šiuo orkestru buvo tarsi didžiausia metų dovana“, - „Pajūrio naujienoms“ teigė koncerto bei tą pačią dieną surengtos metodinės dienos „Kūrinių interpretacija“ iniciatorė Kretingos meno mokyklos styginių instrumentų skyriaus vedėja metodinio būrelio vadovė Dalia Pocienė.

Meistriškumo pamokas styginių instrumentų pedagogams vedė Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos pedagogai Kristina Kupšienė ir Gilvydas Bendoraitis, o smuiko muzika solo su orkestru skambėjo grojant Kretingos meno mokyklos solistėms – Akvilei Aksinavičiūtei, Smiltei Murencevaitei, Aistei Drakšaitei ir Viktei Rimšaitei. Puikią dovaną – fortepijono solo partiją su orkestru - padovanojo buvęs Kretingos meno mokyklos mokinys, dabar – E.Balsio menų gimnazijos auklėtinis Povilas Ramoška.

„Mūsų mokyklos solistės su orkestru repetavo nuo lapkričio mėnesio. Nors repeticijų tebuvo keletas, jos buvo labai turiningos, produktyvios, daug davusios jaunosioms muzikantėms. Manau, kad galimybė groti su orkestru mano auklėtinėms buvo tikra šventinė dovana“, - kalbėjo A.Pocienė, kuri dėl vaikų kūrinių orkestruotės – kad koncertas iš tiesų pavyktų - kreipėsi į muzikus profesionalus.

Mokytojos nuomone, savo darbu, meile muzikai smuikui nusilenkusios jaunosios solistės įrodė, kad jos iš tiesų pamilo šį subtilų ir dideles muzikinės išraiškos galimybes suteikiantį instrumentą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas