Pajūrio naujienos
Help
2021 Spalis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną10°C debesuotumas 31 %
Naktį12°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar Kretinga turi politinį lyderį?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nuo rudens darganos gynėsi poetiniu žodžiu

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Kultūra
  • 2010-11-16

Kalniškiečiai darganotą rudenį nutarė praskaidrinti poetiniu žodžiu ir ilgesingais romansais, kuriuos šeštadienio popietę dainavo Kalniškių senjoros.

Liaudies romansus atliko Kristinos Katauskienės (pirma iš kairės) vadovaujamas vokalinis moterų ansamblis.

Rajono kultūros centro Kalniškių filialo vedėja Rita Viskontienė vylėsi, jog pirmą kartą surengta poezijos ir romansų popietė Kalniškiuose taps gražia tradicija.

Poetiniu žodžiu su kalniškiečiais dalinosi Kartenos seniūnės Aistės Ivanovaitės rūpesčiu į Kalniškius pakviestos klaipėdietės rašytojos Daiva Molytė ir Nijolė Kepenienė bei karteniškė kūrėja, vietinių dar tebevadinama „mūsų gydytoja“, Dalija Kiliesienė.

O moterys senjorės – Petronėlė Simienė, Monika Mockienė, Angelija Sungailienė, Valerija Kontarienė, Severina Žylienė, Onutė Drakšienė – dainavo liaudies romansus, prikeltus iš jaunystės laikų.

„Moterys dainuoja tai, kas joms – prie širdies, kas atėję iš gražios jaunystės. Moterys dar tebėra išsaugojusios jaunystės dainų sąsiuvinius, tad mūsų repertuarui sunykti nėra jokio pavojaus“, - kalbėjo Kalniškių filialo meno vadovė Kristina Katauskienė, moterų senjorių vokalinį ansamblį subūrusi prieš trejus metus.

Tai – ne vienintelis Kalniškių filialo kolektyvas: veikia dar vienas moterų ansamblis, jaunų merginų ansamblis, per renginius pasirodo skaitovės. O skaitovė Monika Mockienė rajoniniame konkurse „Žodžių skambėjimas“ yra užėmusi pirmą vietą, ir toks pat konkursas būsimą gegužę įvyks būtent Kalniškiuose. „Apie daugiau kolektyvų ir negalėtume svajoti – per mažai žmonių gyvena Kalniškiuose. Tačiau renginių – susiformavusių tradicijų – turime: kartu renkamės į Advento renginius, rudens, kalėdines, velykines popietes, paminime Motinos dieną“, - kalbėjo R.Viskontienė, pasidžiaugusi bendryste su Kalniškių mokyklos bendruomene.

Kultūros filialas Kalniškiuose žmonėms pasitarnauja ir džiaugsme, ir varge, o kaimo vyrai, jaunimas pabendrauti susirenka žaisdami stalo tenisą: stalas yra nupirktas Kalniškių bendruomenės, kuriai vadovauja R.Viskontienė, rūpesčiu.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas