Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Sausra sumažino derlių, bet pagerino grūdų kokybę

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2006-08-18

Šios savaitės trečiadienį bendrovė “Kretingos grūdai” iš ūkininkų jau buvo supirkusi 8 tūkst. 212 tonų grūdinių ir ankštinių kultūrų. Daugiausia – 3 tūkst. 532 t – supirkta miežių. Kviečių bendrovė nupirko 1 tūkst. 5 t, I klasės kviečių – 1 tūkst. 431 t, II klasės kviečių – 1 tūks. 270 t, kvietrugių – 437 t.

Bendrovės “Kretingos grūdai” vykdomasis direktorius Steponas Baltuonis sakė, jog šiemet ūkininkų užauginti grūdai yra aukštos kokybės, o pašarinių kviečių ir kvietrugių trūksta.

Bendrovės “Kretingos grūdai” vykdomasis direktorius Steponas Baltuonis sakė, jog dėl sausros bendrovė sulaukė mažai pašarinių kvietrugių ir kviečių. “Paradoksas – sausra trečdaliu, kai kur – ir perpus sumažino derlių, tačiau pagerino grūdų kokybę. Šiemet grūdai ir pagal glitimo, ir baltymingumo rodiklius yra aukštos kokybės, ir į aruodus byra subrandinti, sausi grūdai. Tiesa, tik pats grūdas šiemet – smulkesnis, jo saiko svoris esti ties riba”, - kalbėjo S.Baltuonis.

Ankstesniais metais bendrovė “Kretingos grūdai” per grūdų priėmimo sezoną, kuris trunka iki lapkričio pradžios, nupirkdavo apie 15-20 tūkst. tonų grūdų. “Šiemet vėlgi turėtume supirkti ne mažiau”, - teigė vykdomasis direktorius.

Prasidėjus javapjūtei, ūkininkai pirmą kartą šią vasarą nemeldė lietaus. Kad būtų išnaudotos visos gamtos duotos geros sąlygos derliui nuimti, bendrovės grūdų priėmimo tarnyba dirbo ir per šventines dienas. S.Baltuonis pasidžiaugė, jog darbas vyksta gana sklandžiai, ir skundų iš ūkininkų – tik vienas kitas. “Esame nuolat tikrinami ir kontroliuojami, - kalbėjo S.Baltuonis. – Visus nesusipratimus stengiamės išspręsti vietoje. Priimti grūdus rengėmės iš anksto: priėmėme papildomai dirbti 20 žmonių, įrengėme penkias grūdų priėmimo vietas - bendrovė ir pati suinteresuota, kad ūkininkai grūdus parduoti vežtų būtent mums”.

Rengiantis grūdų priėmimo sezonui, buvo naujai išasfaltuota elevatoriaus teritorija; šiam darbui atlikti bendrovė išleido 150 tūkst. Lt. Taip pat atnaujinti aspiracijos tinklai, tad į aplinką patenka mažiau dulkių.

Prasidėjus javapjūtei, ūkininkai pirmą kartą šią vasarą nemeldė lietaus ir suskubo vežti grūdus į bendrovę “Kretingos grūdai”, todėl kai kuriomis dienomis būta eilių.

Ūkininkų, atvežusių parduoti grūdus, patogumui įrengti biotualetai, pavėsinė, ūkininkai nemokamai gali atsigerti vandens, suvalgyti po bandelę.

“Turėjome ir kitų idėjų: norėjome įrengti minimalius grūdų supirkimo punktus Biržuose, Vingininkuose ir Girkalnyje. Nesuspėjome”, - sakė S.Baltuonis.

Bendrovė “Kretingos grūdai” grūdus superka ir iš regiono ūkininkų, ir iš atvažiavusiųjų iš tolėliau. Eilių pačiomis intensyviausiomis javapjūtės dienomis nepavyko išvengti. Bendrovės vykdomasis direktorius teigė, jog ūkininkai savo užaugintą derlių stengiasi parduoti bendrovei “Kretingos grūdai”, kadangi būtent ši įmonė už žaliavas moka daugiau negu kitos bendrovės. Ir atsiskaitoma su ūkininkais per 5 dienas.

Bendrovė “Kretingos grūdai” už vieną toną kvietrugių moka 320 Lt ( čia ir toliau – pridėti PVM), kviečių – 360 Lt miežių – 330 Lt, žirnių, pupų – 380 Lt, avižų – 280 Lt, rugių – 280 Lt, saldžiųjų lubinų – 350 Lt.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas