Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar įsigytumėte obligacijų šalies gynybai stiprinti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Invalidų pažymėjimai galioja

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Aktualijos
  • 2006-08-11

Neįgalūs rajono gyventojai skundžiasi turintys įvairių problemų, kai tenka naudotis viešuoju transportu. Būdama neįgali ir turinti tai patvirtinantį pažymėjimą, Rita iš Vilniaus grįžo autobusu. Nors ji turi galimybę mokėti tik dalį bilieto kainos, iš Vilniaus važiuojančiame autobuse moteriai buvo paaiškinta, kad ji turinti „ne tokį“ pažymėjimą, jame nesą nurodyta, kokia yra moters invalidumo grupė.

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos Plungės teritorinio skyriaus vedėjas Vladimiras Ivanovas paaiškino, kad nuo šių metų sausio 1 d. skyriuje neįgaliesiems išduodami naujo pavyzdžio neįgalumą patvirtinantys pažymėjimai.

Skyriaus vedėjas V.Ivanovas paaiškino, kad galioja ir iki šios tvarkos įsigaliojimo išduoti invalidų pažymėjimai, jeigu nėra pasibaigęs juose nurodytas galiojimo terminas. Senojo pavyzdžio pažymėjimai naujais bus pakeisti palaipsniui. Kol kas nėra nustatyta data, iki kurios visi invalidų pažymėjimai turi būti pakeisti naujais.

„Jeigu neįgalieji nori senuosius pažymėjimus pasikeisti naujais, jie gali kreiptis į mūsų skyrių, tačiau tokios būtinybės kol kas nėra“, - sakė V.Ivanovas.

Bendrovės „Kretingos autobusų parkas“ direktorius Vytautas Ročys sakė, kad vežėjams yra privalomos bendrosios taisyklės, vežant neįgalius asmenis. Jis paaiškino, kad senieji invalidumo pažymėjimai vairuotojams buvo suprantamesni, nes juose buvo nurodytos invalidumo grupės, nuo kurių priklausė, kokia nuolaida žmogui gali būti taikoma. Naujuosiuose dokumentuose nurodomos nebe invalidumo grupės, o darbingumo ir neįgalumo lygiai arba procentai. Taigi vairuotojams reikia atidžiai patikrinti pažymėjimus ir išsiaiškinti, ar gali būti daroma nuolaida, įsigyjant bilietą.

Kadangi minėtas incidentas įvyko moteriai važiuojant ne „Kretingos autobusų parko“ autobusu, V.Ročys negalėjo pakomentuoti konkrečios situacijos.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas