Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar įsigytumėte obligacijų šalies gynybai stiprinti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Įstatymo pataisos gali sukiršinti kaimynus

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2006-08-11
Nepasisekė tam, kuris, norėdamas vakare pjauti malkas, turės atsiklausti kaimyno.

Gali būti, kad po vakarienės kieme pjaudami malkas, sulauksite policijos pareigūnų. Nes dabar ramybės metas trunka ne nuo dešimtos vakaro iki šeštos ryto, o pusę paros – nuo šeštos vakaro iki šeštos ryto.

Prašo ramaus miego

Kretingiškiai, gyvenantys priešais bendrovės „Terekas“ pastatą, skundžiasi neturintys ramybės nei dieną, nei naktį. Viena iš bendrovės veiklos sričių yra ir plastikinių butelių gamyba. Pasak gyventojų, jie savo butuose girdi ištisą parą sklindantį specifinį bumbsėjimą.

Žiemą, anot gyventojų, ir jie patys, ir bendrovė gyvena uždarytais sandariais plastikiniais langais, todėl triukšmo nesigirdi. O šiemet atverti langų nereikėtų nebent turint kondicionierių.

Bendrovės komercijos direktorius Almantas Maksvytis sakė, kad problemą jie spręs nedelsdami. Galbūt gamyba bus perkelta į kitas pastato patalpas.

Nei gyventojai, nei bendrovės administracija nekaltino vieni kitų. Vieni klausė, ar negalima būtų sumažinti triukšmo, o kiti pažadėjo ieškoti išeities. Toks problemos sprendimo būdas mūsuose yra itin retas dalykas. Paprastai konfliktuojančios pusės tampa priešais, o ginčai atsiduria teismuose. Policijos pareigūnai neslepia nerimo, kad tokių aršių ginčų padaugės, nes ramybės laikas trunka nuo šeštos vakaro iki šeštos ryto.

Kaip rašėme, įsigaliojus Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) pataisoms, šaukti, švilpti, garsiai dainuoti arba groti muzikos instrumentais bei kitokiais garsiniais aparatais ar panašiai kelti triukšmą gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte bei kitose viešosiose vietose ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose, jeigu tai trikdo viešąją rimtį, draudžiama ne tik nakties metu, t.y. 22-6 val., bet ir vakare – nuo 18 iki 22 valandos.

Bumbsėjimas vargina, bet reglamentams nenusižengta

Neretai ginčai kyla dėl triukšmo stiprumo – kas vienam per garsu, kitam – normalu. Todėl garsas yra matuojamas specialiais prietaisais. Kaip sakė Klaipėdos visuomenės sveikatos centro (VSC) direktoriaus pavaduotoja Dalija Stasiuvienė, visai apskričiai jie turi tik vieną tokį prietaisą.

Klaipėdos savivaldybė turi parengusi specialią programą triukšmui valdyti ir sudariusi sutartį su Klaipėdos VSC. Todėl kylant ginčams dėl triukšmo, VSC specialistai minėtu prietaisu matuoja garso stiprumą ir tikrina, ar jis neviršija nustatytų normų.

Taigi gyventojų ramybė yra ir Savivaldybės rūpestis. Kaip sakė D.Stasiuvienė, Kretingos rajono savivaldybė taip pat gali kreiptis į jų įstaigą ir tartis dėl galimybės tikrinti, ar sklindantys garsai – iš gamybinių, viešojo maitinimo bei kitų patalpų – neviršija nustatytų normų.

Tačiau triukšmo matavimas yra reglamentuotas normatyvais, kurie verčia abejoti, ar bus galima pamatuoti tikrąjį triukšmą. Taip yra todėl, kad specialistai, matuojantys triukšmą, atvykę į įvykio vietą, turi prisistatyti „triukšmo šaltinio valdytojui“.

„Monotoniškas bumbsėjimas dažnai vargina žmogų, bet prietaisai rodo, kad garso normos nėra viršytos“, - dalijosi tokių matavimų patirtimi D.Stasiuvienė.

Panašūs rezultatai buvo gauti ir vieno matavimo Kretingoje metu. Gyventojai skundėsi neturintys ramybės, nes iki vėlumos sklinda muzika iš šalia esančio baro. Matavimai parodė, kad garsas nustatytų normų neviršijo.

Tartis geruoju - naudingiau

“Jeigu atrodo, kad kaimynai po 18 val. per garsiai ką nors dirba ar leidžia muziką, triukšmauja, pirmiausiai su jais reikėtų pasišnekėti patiems, o ne kviesti policiją“, - sakė rajono Policijos komisariato viršininko pavaduotojas Arturas Lingaitis.

Pasak jo, reikia bandyti susitarti vien jau dėl to, kad ginčas netaptų pykčiu, o santykių aiškintis kaimynams netektų eiti į teismą.

A.Lingaičio tvirtinimu, policija įstatymo nevykdys aklai. Dėmesys skiriamas prevencijai, t.y. apylinkių inspektoriai susitiks su bendruomenių atstovais, nes svarbiausia žmones įtikinti, kad gerbtų vieni kitus, vieni kitų ramybę. Tačiau už piktavališką elgesį gali tekti sumokėti baudas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas