Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Rajono moksleiviai meniškai skaitė gimtąja kalba

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos
  • 2006-02-24

Trečiadienį Simono Daukanto mokykloje buvo surengtas rajoninis moksleivių meninio skaitymo konkursas, kuriame dalyvavo per dvidešimt moksleivių iš visų rajono mokyklų.

Tradicinį skaitovų konkursą surengė Kretingos rajono savivaldybės švietimo skyrius. Moksleivių raiškųjį žodį vertino komisija, kurią sudarė: Klaipėdos universiteto teatro pedagogikos katedros dėstytoja Nijolė Juodšerienė, „Atžalyno“ teatro vyriausiasis režisierius Algimantas Verbutas, Kultūros centro renginių režisierė Birutė Laučienė bei rajono pedagogės lituanistės Danutė Rimkutė ir Danutė Dunauskaitė.

Rajono moksleivių meninio konkurso I-III vietų laimėtojai su juos rengusiomis pedagogėmis. Pirmas iš kairės – Antanas Galdikas, centre – Artūras Ženčius.

Komisija tikino, jog buvę labai sudėtinga įvertinti skaitovų meninį lygį ir paskirstyti vietas. “Visi jūs galite skaityti scenoje. Skaitymo menas – labai sunkus: išeini prieš auditoriją vienas, nėra nei dekoracijų, nei partnerio, už kurių galėtum „pasislėpti“. Tačiau šis konkursas tam ir buvo surengtas, kad išrinktume geriausius, kurie atstovautų Kretingos rajonui tolimesniame, regioniniame, konkurse“, - moksleivius gyrė ir tuo pačiu nuramino B.Laučienė.Rajono moksleivių meninio konkurso I-III vietų laimėtojai su juos rengusiomis pedagogėmis. Pirmas iš kairės – Antanas Galdikas, centre – Artūras Ženčius.

Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Nijolė Žilienė padėkos raštais apdovanojo visus konkurso skaitovus bei juos rengusius mokytojus. Trečio laipsnio diplomus pelnė Rasa Valužytė iš Jokūbavo Aleksandro Stulginskio pagrindinės mokyklos ir Šarūnas Žeimys iš Kartenos vidurinės mokyklos, Antro laipsnio diplomai atiteko Agnei Bubilaitei iš Pranciškonų gimnazijos bei Eglei Balčiūtei iš Jurgio Pabrėžos gimnazijos.

Geriausiai meninį žodį rajoniniame konkurse valdė ir pirmąsias vietas pelnė: tarp 5-8 klasių – Antanas Galdikas iš Kūlupėnų pagrindinės mokyklos, tarp 9-12 klasių – Artūras Ženčius iš Marijono Daujoto vidurinės mokyklos. Jiedu ir gins rajono garbę rytoj įvyksiančiame regiono skaitovų konkurse.

A. Ženčius, visur suspėjantis vaikinas – jis ir pramoginių šokių šokėjas, ir sportininkas – sakė, jog konkurse dalyvavo todėl, kad visuomet reikia ginti mokyklos garbę. Savo, kaip skaitovo, talento jis sakė labai nė nepastebėjęs. „Tai – mano mylimiausios mokytojos Jūratės Račinskienės nuopelnas. Ji manyje išugdė, kaip jausti žodį ir tekstą, padėjo įsivaizduoti, kaip jis turi skambėti“, - sakė A.Ženčius, skaitęs mėgstamą A.Marčėno kūrinį „Maironio prisikėlimas“.

Konkursas vyko itin meniškai apipavidalintoje salėje, kurią išpuošė Simono Daukanto mokyklos dailės mokytoja Nijolė Maštarienė. „Konkursams kasmet mokyklos pasirenkamos rotacijos būdu, šiemet buvo juntama itin šventinė atmosfera. Džiugu ir tai, kad labai kyla moksleivių meninės saviraiškos lygis“, - tikino komisijos narė D.Rimkutė.

Pasak D.Rimkutės, mokyklose šiemet buvo itin didelė konkurso atranka: į konkursą pateko vienas iš dvidešimties skaitovų pretendentų. „Nuostabu matyti šitiek lietuvišką žodį mylinčių moksleivių. Tai ir yra didžiausias konkurso pasiekimas, kai šiuo kompiuterijos laikotarpiu taip sudėtinga jaunus žmones sudominti knyga“, - įsitikinęs A.Verbutas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas