Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Pamatė, kokie iš tiesų būna karnavalai

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2010-06-15

Prancūzijoje viešėjusius Kretingos meno mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestro „Vėjūnas“ muzikantus ir merginų šokėjų kolektyvą „Vėjūnės“ vietiniai gyventojai priėmė susižavėję: kretingiškiai sėkmingai koncertavo Mervil, Estaires, Alyzay miestelių šventėse.

Kretingos meno mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras „Vėjūnas“ ir merginų šokėjų kolektyvas „Vėjūnės“ Prancūzijos miestelyje Mervil pasirodė šviečiant žvakėms – tą dieną miestiečiai šventė tradicinę religinę šventę.

„Mervil miestelio šventėje padarėme reklaminį prisistatymo žygį – buvo jau tamsu, todėl vietiniai gyventojai mus lydėjo šviesdami žvakėmis. Kadangi miestelis šventė religinę šventę, kitą dieną koncertavome šv.Mišiose – bendruomenė mus priėmė labai šiltai, visi kartu valgėme palaimintą duoną. Alyzay miestelyje taip pat laukė nepakartojami įspūdžiai – įvairiausių šalių kolektyvai į centrinę miestelio aikštę sužygiavo iš skirtingų gatvių. Atrodė iš tiesų įspūdingai – žygis truko tris valandas“, - pasakojo pučiamųjų instrumentų orkestro „Vėjūnas“ vadovas Alvydas Bružas.

Kretingiškiai pastebėjo, kad kai kurie kolektyvai muzikai, jos kokybei skyrė mažiau dėmesio, tačiau žiūrovus bandė sužavėti šou elementais, įspūdingais rūbais.

Tačiau patys didžiausi įspūdžiai muzikantų ir šokėjų laukė Estaires miestelyje.

„Šiame miestelyje pamatėme, kas yra tikras karnavalas, kiek jam skiriama jėgų ir dėmesio. Čia mūsų laukė keturias valandas trukusi iškilminga ceremonija, iki jos vietos žygiavome visą valandą. Kaip visada tokiuose renginiuose, smagiausi buvo tie dalykai, kurie nebuvo preciziškai suplanuoti. Grojome miestiečiams, o sužinoję, kad viena mus stebinti žiūrovė švenčia savo gimtadienį, stabtelėjome ir ją pasveikinome. Jai tai buvo nuostabi dovana. Puikiai mus sutiko šventės komisija – jai atlikome Mindaugo Tamošiūno kūrinį „Džiaugsmas“, - kalbėjo A.Bružas.

Pasak jaunųjų muzikantų, kelionė paliko įspūdį ne tik dėl aplankytų miestų, koncertų, pramogų atrakcionų parke bei Paryžiuje, bet ir savęs pažinimo.

„Tokios kelionės patikrina charakterius, atskleidžia netikėtas pažįstamų žmonių savybes, išmoko supratimo, pagalbos vienas kitam. Be abejonės, jei išvykoje nebūtume tiek koncertavę, visa kelionė būtų netekusi prasmės – smagu, kad galėjome parodyti save ir pažiūrėti į kitus“, - kalbėjo orkestro muzikantai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas