Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Įvyko antrasis konkurso “Nerūkanti klasė” turas

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Aktualijos
  • 2006-02-24
Kiekviena komanda buvo sudaryta iš dešimties moksleivių, kuriuos atlydėjo sirgaliai.

Pranciškonų gimnazijoje įvyko konkurso “Nerūkanti klasė 2006” antrasis – žinių - turas. Pirmasis turas buvo skirtas sportinei estafetei. Renginyje dalyvavo 127 moksleiviai ir klasių auklėtojai.

Antro turo metu buvo sprendžiamas kryžiažodis ir atsakinėjama į klausimus. Kryžiažodžio, kuriame - 26 klausimai, sprendimui buvo skirta 20 minučių ir jie komandoms buvo išdalinti prieš pat sprendimą. Sprendžiant kryžiažodį nebuvo leista naudotis papildoma medžiaga, o už kiekvieną įspėjimą grėsė netekti 10 balų.

Reikėjo atsakyti ir į 50 klausimų.

Komandos buvo sudarytos iš 10 moksleivių, o dalyvauti galėjo visa klasė. Į antrą turą atvyko visi pirmo turo dalyviai: Baublių, Piliakalnio pagrindinių mokyklų bei Kartenos vidurinės mokyklos aštuntokai, Vydmantų vidurinės mokyklos 8A klasė, Pranciškonų gimnazijos 8A ir D klasės, Marijono Daujoto vidurinės mokyklos 8C klasė.

Pasak Baublių pagrindinės mokyklos aštuntokų auklėtojos Audronės Končienės, klasėje yra 19 moksleivių, iš kurių - šešios mergaitės. Tačiau jos ir buvo iniciatorės dalyvauti konkurse. Anot auklėtojos, klasėje yra tik vienas rūkalius. Konkursui buvo rengiamasi rimtai – skaitoma literatūra, informacijos ieškoma internete. Kad moksleiviai daugiau sužinotų apie rūkymo žalą, buvo pasikvietę felčerę.Kiekviena komanda buvo sudaryta iš dešimties moksleivių, kuriuos atlydėjo sirgaliai.

Suvedus rezultatus paaiškėjo, kad Marijono Daujoto 8C klasė ir Pranciškonų gimnazijos 8D klasė balų surinko vienodai. Po papildomų užduočių nugalėtojais tapo daujotiečiai. Antroji vieta atiteko Pranciškonų gimnazijos 8D klasei, o trečioji – Vydmantų vidurinės mokyklos 8A klasei.

Visos komandos dar varžysis trečiame - meninės veiklos - ture. Jis turėtų įvykti iki kovo vidurio.

Pasak Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Kretingos filialo sveikatos edukologės Aldonos Šlionskienės, tokie konkursai padeda formuoti teisingą nuostatą apie rūkymo žalą. Ji pasidžiaugė, jog ir pedagogai aktyviai įsijungė į konkursą.

Konkursas “Nerūkanti klasė” Lietuvoje nacionaliniu mastu vyksta antrą kartą. Šis konkursas vykdomas ir daugelyje kitų Europos šalių. Tyrimai parodė, jog vaikai, dalyvaujantys konkurse, rečiau pradeda rūkyti, o jei ir pradeda rūkyti, tai vėliau negu jų bendraamžiai.

Konkurso organizatoriai - Visuomenės sveikatos ugdymo centrai bei Visuomenės sveikatos centrai visoje Lietuvoje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas