Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną-1°C debesuotumas 100 %
Naktį1°C debesuotumas 92 %
Apklausa

Ar visuomeniniai rinkimų komitetai turėtų būti prilyginami politinėms partijoms?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pajūrio naujienų“ redakciją pasiekė laiškas, kuriame skundžiamasi Nasrėnų pieno punkto vedėjos Valės Rudienės veikla. Laiške rašoma : „V. Rudienė yra atsisakiusi ūkio. Už jį gavo iš valstybės didelę išmoką, o pieno punkte dirba vedėja ir dar pienas yra imamas iš tų, kurie yra taip pat atsisakę ūkio, gavo išmokas arba neturi pieno kvotų. Pienas yra rašomas prie ūkininkų“ (kalba netaisyta – aut. past.).

Kasdien apie 2 t pieno surenkanti Nasrėnų pieno punkto vedėja Valė Rudienė teigė, jog savo darbą stengiasi atlikti sąžiningai ir su ūkininkais nesipyksta

Pavyko pasikalbėti su Nasrėnų pieno punkto vedėja Vale Rudiene, šiame punkte dirbančia jau beveik 20 metų. Valė Rudienė paneigė tai, jog Nasrėnų pieno punkte pienas superkamas iš atsisakiusiųjų ūkių ar ūkininkų, neturinčių pieno kvotų. Vedėja teigė, jog to daryti neleidžia nustatyta tvarka. Pašnekovė taip pat pareiškė, jog pienas yra priimamas tik iš oficialiai patvirtintų pieno gamintojų, kurie yra sudarę pieno pirkimo-pardavimo sutartis. Vedėjos teigimu, šiuo metu tarp jų yra vienas žmogus, neturintis pieno kvotos, tačiau tai suderinta su pieninės valdžia ir yra teisėta.

Moteris teigė, jog su kaimo žmonėmis ir pieną pristatančiais ūkininkais sutaria ir nėra turėjusi didesnių problemų, nors kartais tenka ir nešvarų pieną grąžinti, ir dėl pieno riebumo pasiginčyti. Pašnekovė prisipažino, jog jei ir tenka pasibarti, dažniausiai tai nesusiję su pieno punkto veikla.

Pieno punkto vedėjos Valės Rudienės duomenimis, į Nasrėnų pieno punktą 22 pieno žaliavos gamintojai kasdien atgabena apie 2 t pieno, kartais - ir šiek tiek daugiau. Kiti gi netoliese esantys punktai pieno surenka kur kas mažiau: pavyzdžiui, į Kūlupėnų pieno punktą 19 pieno gamintojų pristato 400-500 litrų.

Netoliese esančio Kūlupėnų pieno punkto vedėjos Vitalijos Jokūbauskienės teigimu, tai galima paaiškinti tuo, jog tarp Nasrėnų pieno punkto pieno pardavėjų, yra daug daugiau stambiųjų ūkininkų, kurie ir atveža didžiąją dalį pieno. Į Kūlupėnų pieno punktą savo pieną pristato tik du stambūs ūkininkai.

Redakciją pasiekusio laiško autoriui įtarimą kelia ir tai, jog į Nasrėnų pieno punktą pieną veža ne tik nasrėniškiai, bet ir Kūlupėnų, Stropelių, Barzdžių ir kitų kaimų gyventojai.

Nasrėnų pieno punkto vedėja Valė Rudienė bei sutikti ūkininkai paaiškino, jog daugelio Nasrėnų pieno punkto pieno gamintojų žemė, kurioje ganosi gyvuliai, yra išsidėsčiusi Nasrėnuose ar šalia jų. Taigi ūkininkai ką tik gautą pieną pristato į arčiausiai jų žemės esantį pieno punktą, nepriklausomai nuo to, kur jie patys gyvena. O kadangi Nasrėnų pieno punkte veikia šaldymo įrenginys, dar šiltas pienas gali būti atgabenamas tiesiai iš laukų. Dar vienas ūkininkams pasitarnaujantis dalykas yra tai, jog V. Rudienė gyvena pieno punkto kaimynystėje, tad žmonės, norėdami atiduoti pieną šiek tiek anksčiau ar vėliau nustatyto laiko, gali lengvai surasti vedėją.

Pavyko pasikalbėti ir su dalimi Nasrėnų pieno punkto pieno pardavėjų. Visi apklaustieji vieningai teigė, jog jokių nusiskundimų pieno punkto veikla neturi. Valės Rudienės darbu jie yra visiškai patenkinti ir taip prie jos pripratę, jog šiame pieno punkte nenorėtų matyti jokio kito žmogaus.

Prieš 4 metus pieno punktas buvo atnaujintas, sugriežtinti reikalavimai. Šiuo metu pieno punkto patalpose stovi dvi 1 t 900 l bei 1 t 200 l talpos cisternos, kuriose pienas atšaldomas iki 4 C°. Surinktas pienas kiekvieną rytą išvežamas į Mažeikių pieninę.

V. Rudienė sakė, jog pieno punkto veiklą labai dažnai tikrina įvairios komisijos iš „Pieno žvaigždžių“ pieninės bei Kretingos rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos. Kas 5 metus pieno punktų darbuotojai yra atestuojami. Pati V. Rudienė kiekvieną rytą atlieka pieno riebumo bei švaros tyrimus. Pašnekovė teigė, jog per paskutinįjį metų ketvirtį dėl įvairių priežasčių teko tris kartus grąžinti po keletą litrų pieno.

Valė Rudienė užsiminė, jog yra girdėjusi kalbų, esą ūkininkai perka pieną iš kvotų neturinčių ūkininkų gyvuliams girdyti, o galbūt – ir kitiems tikslams.

Nasrėnuose ūkininkaujantis Jonas Paulauskas su dukra Rima Bubliene teigė netikintys, jog yra ūkininkų, kurie supirkinėja pieną ir kaip savo produkciją pristato į pieno supirkimo punktus, mat, pieno kvotos yra ribotos ir jas viršijus tektų mokėti baudą.

Pieninės kaimynystėje gyvenantis ir pieną konkurentų firmai „Rokiško sūris“ parduodantis ūkininkas Kęstas Žalys teigė, jog dažnai žmonės, ypač smulkieji ūkininkai, yra tiesiog nepatenkinti mažomis pieno supirkimo kainomis ir visą savo pyktį išlieja ant pieno punktuose dirbančių žmonių.

Kretingos rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininką pavaduojantis Eugenijus Norkus teigė, jog pieno punkto vedėju gali dirbti tiek ūkininkas, tiek ūkio atsisakęs ir išmoką gavęs žmogus. Svarbu, kad jis būtų atestuotas ir atitiktų kitus darbuotojams keliamus reikalavimus.

Kaip “Pajūrio naujienoms” sakė Kretingos žemės ūkio skyriaus vedėja Ženeta Seniūnienė, įstatymiškai pieno iš žmonių neturinčių pieno kvotų pieno punktai imti neturėtų, tačiau galimi atskiri atvejai, kai ši taisyklė negalioja.

Viktorija VAŠKYTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas