Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kolekcionuoja pamestus automobilių ratų gaubtus

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Mūsų žmonės
  • 2006-07-18

Penkiasdešimt septynerių Kretingos rajono Darbėnų miestelio gyventojas Romas Barasa savo sodybą Juzumų gatvėje pavertė savotišku muziejumi: ūkinio ir gyvenamojo namo sienas jis tarsi „apvilko šarvais“ – ant jų sukabino per 200 įvairių markių automobilių ratų gaubtų.

Savąją kolekciją Romas Barasa surinko, važinėdamas paties sukonstruotais dviračiais. Ant vieno jų – šešiametė anūkė Ema.

Kolekcionuoti keliuose surastus arba į šiukšlyną išmestus automobilių ratų gaubtus vyriškis pradėjo prieš pusantrų metų. Jų, kasdien važinėdamasis dviračiu, jis rasdavo tiesiog ant kelių, aptikdavo grybaudamas šiukšlynuose. „Esu nusistatęs nepirkti jų nė vieno. Prisipirkti gali kiek nori ir kokių nori. Įdomumas ir yra tame, kad gaubtus surandi pats“, - pomėgio kolekcionuoti esmę nusakė vyriškis.

„Kai, mindamas dviratį, pirmąkart ant kelio radau kelis besimėtančius skirtingus gaubtus, pagalvojau: gal jie kam pravers. Po to vėl atradau keletą. Pasidarė įdomu. Pamaniau – skirtingais keliais jie nurieda lyg žmonių gyvenimo ratai ir nusprendžiau surinkti jų tiek, kiek mano paties gyvenimo metų“, - pasakojo R.Barasa.

Surinkęs penkiasdešimt septynis gaubtus, darbėniškis nebegalėjo sustoti, nes jų atrasdavo vis įdomesnių. „Čia mersedeso, čia seno modelio zaporožiečio gaubtas, - vyriškis entuziastingai pristatinėjo savo vis augančios kolekcijos eksponatus. - Netikėtai ant kelio Skuodas – Darbėnai, kuris yra tiek išdarkytas, jog mano kolekcijai tai – tikras lobynas, suradau pamestą netgi autobuso „Neoplan“ gaubtą“.

Kai kurie gaubtai pargabenti iš automobilių „laužynų“. Jei jų savininkai nesurenka keturių vienodų, tokiais gaubtais lengvai atsikrato, atiduodami juos R.Barasai. „Kaimynai ir brolis žino mano pomėgį: būna, kad retesnius gaubtus atveža tiesiog lauktuvių“, - sakė pašnekovas.

Trisdešimt ketverius metus vairuojąs automobilį, R.Barasa šiandien mieliau renkasi dviratį. „Šie dviračiai – mano patys geriausi draugai“, - rodydamas iš „laužyno“ detalių susikonstruotus dviračius, kalbėjo darbėniškis. Vyriškis tikino, jog kas kelintą dieną po 15 km į darbą Kretingoje ir atgal jis minąs dviračiu. Sykiu su draugu dviračiais keliaują į Juodkrantę ir Nidą.

Ne vien važinėjimas dviračiu yra R.Barasos sveikos gyvensenos dalis. Vyriškis domisi liaudies medicina: daug skaito, miškuose renka ir savo darže augina vaistažoles – medetkas, debesylą, varnalėšas bei puikiai išmano apie jų gydomąsias savybes. Rūsiuose jis saugo nuo pavasario užraugtą beržų sulą, kuri, anot pašnekovo, labai išvalanti organizmą.

Darbėniškis laisvalaikiu dar rašo ir eiles, kuriose dažniausiai dominuoja romantiškai išjausti gamtos motyvai.

R.Barasa nepraeina nepastebėjęs miškuose ar pakelėse išmestų ir kitų retesnių daiktų, kurie atranda savo vietą jo sodyboje.

Šeimininkas rodė ir savo namų pasididžiavimą – tautinę vėliavą, kurią iškelia svečių apsilankymo proga. Šią vėliavą, R.Barasos žodžiais, dar iš prieškario laikų skrynioje išsaugojo jo motina Elzbieta.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas