Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Iš prestižinio konkurso - su diplomais

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Švietimas
  • 2010-03-23

Keturios Kretingos meno mokyklos mokinės – fortepijonu grojančios 8-erių Marija Guščiutė ir 11-metė Lina Žutautaitė bei smuiku griežiančios 10-metės Smiltė Murencevaitė ir Aistė Drakšaitė – tapo prieš savaitę Vilniuje įvykusio Nacionalinio Balio Dvariono jaunųjų pianistų ir smuikininkų konkurso diplomantėmis.

Nacionalinio Balio Dvariono jaunųjų pianistų ir smuikininkų konkurso diplomantės (iš kairės): pianistės Marija Guščiutė ir Lina Žutautaitė bei smuikininkės Smiltė Murencevaitė ir Aistė Drakšaitė su savo mokytojomis.

Ta proga jaunosios muzikantės ir jų mokytojos – Kilnutė Skripkauskienė, Virginija Saudargienė, Olivija Kundrotaitė, Nijolė Narkutė, Dalia Pocienė ir Virginija Ruzgienė, sugrįžusios iš sostinės, surengė padėkos koncertą – pavasario dovaną Meno mokyklos pedagogams, jaunųjų atlikėjų tėvams, jų giminėms bei draugams.

„Mergaitės konkursui rengėsi labai kruopščiai ir nuoširdžiai. Todėl norėjome ir jų artimiesiems parodyti, kokiais pasiekimais galime didžiuotis“, - apie sumanymą Kretingos meno mokykloje surengti koncertą kalbėjo V.Saudargienė.

„Šįkart labiau jaudinuosi, negu per konkursą Vilniuje. Nors ir į Vilnių važiavo mano mama, močiutė ir senelis, bet čia ateis daugiau draugų ir mokytojų“, - sakė viena iš jauniausių konkurso dalyvių M.Guščiutė.

Nacionalinis Balio Dvariono konkursas yra prestižiškiausias Lietuvoje rengiamas jaunųjų atlikėjų konkursas. Šiųmetiniame, jau šešioliktąjį kartą vykusiame, konkurse dalyvavo per 300 atlikėjų. Konkurso trys turai įvykoKretingoje, Klaipėdoje ir Vilniuje. Kretingiškės sėkmingai įveikė zoninį turą ir puikiai pasirodė baigiamajame koncerte Vilniuje.

Jaunosios muzikantės grojo po 3-4 kūrinius. Visa programa buvo atliekama atmintinai, be natų.

Konkurso organizatoriai parūpino ir naują prabangų fortepijoną. Anot K.Skripkauskienės, žiūrovams klausantis salėje, instrumentas skambėjo nuostabiai, tačiau vaikams juo groti buvo neįprasta. Penkias minutes prieš koncertą jauniesiems atlikėjams fortepijoną leido išbandyti.

Konkurso komisijoje dalyvavo ir kompozitoriaus Balio Dvariono artimieji: sūnus Jurgis ir anūkai Justas bei Aistė.

„Tarp komisijos narių buvo ir kretingiškė Meno mokyklos auklėtinė, dabar – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė Albina Šikšniūtė. Ji labai sveikino, kad ryžomės dalyvauti šiame konkurse ir pabrėžė mūsų auklėtinių atlikimo stiliaus savitumą“, - sakė K.Skripkauskienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas