Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Nori būti sveikas – judėk

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas
  • 2006-02-24
Projekto “Galvok, sportuok ir sveikas būk” koordinatorė Zita Domarkienė:”Mūsų tikslas – padėti suprasti sveikos gyvensenos naudą augančiam organizmui”.

Baublių pagrindinė mokykla jau nebe pirmus metus dalyvauja respublikiniame judėjime “Sveika mokykla”. “Dirbame dviem kryptimis: pirma, - vykdome švietėjišką veiklą, antra - Baublių bendruomenės narius skatiname aktyviai sportuoti, nes žmonės dar nekreipia dėmesio į savo ir savo vaikų sveikatą”, - sakė Baublių pagrindinės mokyklos direktorė Verutė Keblienė.

Aktyviai propaguodami sveiką gyvenseną, mokyklos pedagogai moksleiviams organizuoja daugybę papildomos veiklos renginių. Šiuos renginius į visumą jungia projektas “Galvok, sportuok ir sveikas būk”. Projektą jau nebe pirmus metus finansuoja rajono Savivaldybė: praėjusiais metais projekto tikslams įgyvendinti buvo skirta 200 Lt, šiemet – 500 Lt. “Manome, kad Savivaldybė teigiamai vertina mūsų veiklą. Už gautas lėšas galime organizuoti numatytus renginius, išvykas”, - sakė šio projekto autorė ir koordinatorė, specialius mokymosi kursus baigusi sveikos gyvensenos konsultantė Zita Domarkienė.

Ji įsitikinusi, kad mokytojas, norėdamas išjudinti vaikus, jų tėvus, labai daug gali pasiekti savo asmeniniu pavyzdžiu. “Štai mokytoja Raimonda Mickuvienė subūrė mergaites į ritminių šokių kolektyvą, šokių grupę įkūrė Kristina Rimienė. Pasirodo, sportuoti galima patraukti ir merginas – jos tai daro noriai ir su užsidegimu”, - pasakojo Z.Domarkienė.

Prieš prasidedant “Taikliosios rankos” varžyboms, jų dalyviai išklausė žaidimo taisyklių.

Baublių pagrindinės mokyklos pedagogų bendruomenė pastebėjo, kad mokinių tėvai nenoriai lankosi susirinkimuose. “Ieškojome naujų bendravimo formų ir jas suradome”, - teigė mokyklos direktorė, pasidžiaugusi, kad į planuotas “Taikliosios rankos” varžybas susirinko 20 porų – į varžybas vaikai atėjo su mamomis, tėčiais ar artimais giminaičiais.

“Taikliosios rankos” varžybos mokykloje organizuojamos nebe pirmą kartą. Šiemet jose laimėjo Donatas Raišuotis su sūnumi Artūru, antrą vietą užėmė Andrius Butenis su sūnumi Giriumi, treti buvo Aušra Rosaitė su savo dėde Rudolfu Gibišu. Taikliausią ranką tarp moksleivių pasirodė beturinti Samanta Žilytė.

“Taiklioji ranka” – ne vienintelis renginys, skirtas šeimoms ir kaimo bendruomenei. Išvykos į boulingo klubą, ledo areną – tai priemonė suartinti žmones, paskatinti jų bendravimą. Buvo surengta išvyka ir į Šventosios reabilitacijos centrą: už parodytą koncertą vaikams buvo suteikta galimybė maudytis baseine, pažaisti biliardą.

Vykdydama projektą “Galvok, sportuok ir sveikas būk”, Baublių pagrindinės mokyklos pedagogų bendruomenė surengė akciją “Vasaris – sveikos gyvensenos mėnuo”. Per šį mėnesį buvo suorganizuoti šeši švietėjiški renginiai (pavyzdžiui, sveikatos valandėlė “Močiutės patarimai”, susitikimas su kaimo slaugytoja “Kaip grūdintis, kad būtum sveikas”, su moksleiviais kalbėta apie rūkymo žalą) bei penkiolika sportinių renginių: įvairios sportinės varžybos, sveikatingumo žygiai, meninės gimnastikos popietė, judriųjų žaidimų mugė ir kiti.

“Mūsų tikslas – padėti suprasti sveikos gyvensenos naudą augančiam organizmui”, - sakė projekto koordinatorė Z.Domarkienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas