Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Misionieriai Kretingoje skelbė Jėzaus revoliuciją

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kuprinė
  • 2006-02-24
Jaunimui suprantama įtaigia dainos, šokio ir vaizdo sinteze grupė iš Norvegijos Kretingoje skelbė vadinamąją Jėzaus Revoliuciją.

Penkių šalių – JAV, Norvegijos, Šveicarijos, Vengrijos ir Latvijos - misionieriai iš tarptautinės evangelizacijos mokyklos „Jesus Revoliution“ pirmąkart Kretingos jaunimui parodė įspūdingą miuziklą apie pasaulio tuštybę, kuri atsisuko prieš jauną žmogų ir ieškojimus, kaip šiandien teisingai gyventi. Į renginį, kurį organizavo Pranciškoniškojo jaunimo tarnyba, jaunų žmonių iš viso rajono prisirinko pilna Kretingos kultūros centro salė.

„Karai, žudynės, terorizmas, narkotikai, laiką ir pomėgius praryjantis kompiuterijos laikmetis parodo, jog mes esame ta karta, kuriai tarsi ateina Biblijoje išpranašauta pasaulio pabaiga. Pasaulis ima gyventi „be grynųjų“ – laisvo mąstymo, asmenybės saviraiškos. Tarsi globalinė agonija įsigali elektroninės technologijos: vis dažniau perkame – parduodame su ženklu www, kuris hebrajų kalboje reiškia Šėtono skaičius – 666. Žmonių planeta atsiduria puolusių žmonių, kurie sėja neapykantą, egoizmą, smurtą, rankose. Jei nori būti laisvas, privalai apsispręsti gyventi su Jėzumi, kuris sugrįžęs antrąkart pareikalaus atsiskaityti už kiekvieną gyvenimo dieną“, - tokia buvo pagrindinė dvi valandas trukusio miuziklo idėja, kurią išraiškingu šokiu ir įtaigiomis dainomis išsakė evangelizacinė grupė iš Norvegijos.

Ši grupė brolio pranciškono Pauliaus Vaineikio pažinčių dėka į Lietuvą atvyko pirmąsyk.

Viena iš devynių misionierių, stipriu vokalu žavėjusi klausytojų publiką.

Misijų grupės vadovas – 23-jų Kaspars Kalmens iš Latvijos. „Pajūrio naujienoms“ jis teigė, jog misijų organizacija „Jesus Revoliution“ įsikūrė 1997 m. Norvegijoje. Jos įkūrėjai – Anne ir Stephan Christiansen.

„Jau devinti metai jauni žmonės iš viso pasaulio susirenka būti kartu ir skelbti pasauliui Jėzaus revoliuciją. Keturis mėnesius per metus mokomės misijų mokykloje, o kitus aštuonis – važinėjame po pasaulį. Mūsų grupė, susidedanti iš 9 asmenų, vyksta į misijas po Rytų Europą“, - pasakojo K.Kalmens.

Evangelizacijos mokyklos judėjime šiuo metu dalyvauja 130 jaunų žmonių, kurių amžius – nuo 20-ties iki 27-erių metų. Misionieriai yra susibūrę į penkias komandas, kurios vyksta į misijas po skirtingus regionus. „Mes keliaujame nuo lovos iki lovos. Gyvename bažnyčiose, mokyklose. Per savaitę koncertuojame penkias dienas. Iš viso per vieną turą surengiame apie 1000 koncertų. Ir tik kartą per aštuonis mėnesius turime devynių dienų velykines atostogas“, - tvirtino pašnekovas.

Grupės vadovas iš Latvijos Kaspars Kalmens ir viena renginio organizatorių - Pranciškoniškos jaunimo tarnybos atstovė Virginija Mickutė.

Pasak K.Kalmens, kiekvienas organizacijos narys išsilaiko pats: kai kurie turi santaupų, o kai kuriuos remia draugai, geradariai ar bažnyčios, siunčiančios jaunus žmones į misijas.

Pats K.Kalmens, įtikėjęs po patirtų asmeninių išgyvenimų, į misijas važinėja ketvirtus metus.

„Net jei dirbčiau virėju, vis vien galėčiau būti misionieriumi. Nes Jėzus yra pasakęs: „Eikite ir skelbkite Gerąją naujieną. Ją galima skelbti visur, nes šiandien yra žmonių, trokštančių išgirsti Dievo žodį “, - tikino vaikinas, prisipažinęs, kad ateityje norėtų pabuvoti misijose Afrikos šalyse.Viena iš devynių misionierių, stipriu vokalu žavėjusi klausytojų publiką.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas