Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną2°C debesuotumas 14 %
Naktį2°C debesuotumas 69 %
Apklausa

Ar Kretingoje paprasta įsigyti narkotikų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Į 2010 metus – su Jumis ir dėl Jūsų

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2009-12-22
Akimirka iš fotosesijos 2010 metų „Pajūrio naujienų“ kalendoriui (iš dešinės ratu): Vidmantas Gricius, Sigutė Tamošaitytė, Erika Strakšaitė, Artūras Turauskis, Kostas Rapalis, Birutė Juškėnienė, Mindaugas Rojus, Danguolė Vaičekauskienė.

Šįkart tarp laikraščio puslapių skaitytojai aptiks ir naująjį „Pajūrio naujienų“ kalendorių, kuris juos lydės per visus 2010 metus. Kasmet leidžiamas ir ištikimiausiems laikraščio bičiuliams dovanojamas kalendorius tapo gražia tradicija, ženklinančia Naujųjų metų, o tuo pačiu – ir naujų sumanymų, darbų, vilčių – laukimą. Kad pradžiugintume kuo daugiau kretingiškių šeimų, padidinome kalendoriaus tiražą, todėl šįkart jį kartu su laikraščiu dovanai gaus ne tik prenumeratoriai, bet ir tie, kurie „Pajūrio naujienų“ ieško prekybos vietose.

„Su Jumis ir dėl Jūsų“,- toks šiųmečio „Pajūrio naujienų“ kalendoriaus šūkis. „Su Jumis“ – ir tuomet, kai turime progos pasidžiaugti mūsų žmonių darbais, Kretingos krašto puoselėjimu, ir tuomet, kai nuotaiką temdo sunkmečio slogutis; „dėl Jūsų“ – nes laikraščio puslapiuose – tik tos naujienos, kurios aktualiausios kretingiškiams skaitytojams, teisingiausiems mūsų darbo vertintojams.

Tokia gyvenimo nuostata – būti su kretingiškiais ir dėl jų – tinka ir šiųmetinio kalendoriaus herojams, žinomiems ir gerbiamiems krašto žmonėms: Šventosios ir Laukžemės klebonui Vidmantui Griciui, daugiavaikei motinai Birutei Juškėnienei, mokytojai Sigutei Tamošaitytei, ūkininkui Artūrui Turauskiui, operos dainininkui Mindaugui Rojui, mokinei Erikai Strakšaitei, policininkui Kostui Rapaliui ir kultūros darbuotojai Danguolei Vaičekauskienei.

Visus juos fotosesijai pakvietėme į šiemet atnaujintą Kretingos kultūros centro salę, kuri šiuo metu tituluojama gražiausia koncertų sale visoje Klaipėdos apskrityje.

Nors dažną šių žmonių esame įpratę matyti scenoje, šįkart jie įsitaisė karališkai raudonos spalvos žiūrovų krėsluose.

- Kuo išskirtiniai buvo šie metai ir su kokiomis viltimis pasitinkate 2010-uosius?- „Pajūrio naujienos“ pasiteiravo kalendoriaus herojų.

Vidmantas Gricius

Laukžemės ir Šventosios parapijų klebonas, besistengiantis savo dėmesį, rūpestį ir jėgas abiem parapijoms padalinti vienodai. Dvasininkui svarbu ne tik padėti parapijiečiams pažinti tikėjimo dalykus, juose rasti atgaivą, stiprybės, bet ir išpuoselėti Dievo namus – bažnyčias:

- Tai buvo vieni geriausių metų, per juos padarėme daug darbų. Kalbant apie Šventosios bažnyčią, šiemet ne tik įrengėme, išdabinome jos vidų, bet ir aplinką – visas jos grožis išsiskleis vasarą, sužaliavus gamtai. Turime viltį ant pagrindinės priekinės sienos nutapyti maždaug 100 kv. m ploto Švč. Mergelės Marijos, Jūrų žvaigždės freską, kurios projektą parengė klaipėdietis menininkas Juozas Vosylius.

Ne mažiau darbų laukia ir Laukžemės bažnyčioje, kurioje – ypač malonu dėl geraširdžių žmonių. Laukžemiškiai – kitokie parapijiečiai negu Šventojoje, kur meilę reikia „užsidirbti“ savo pastangomis. Kretingoje maloniau net ir į „Maximą“ eiti apsipirkti – gera žmonių aura, jų bendravimas jaučiamas visur.

Artėjant šv. Kalėdoms, norėtųsi priminti žmonėms, kad krizė – ne tik pavojus, bet ir galimybė. Todėl linkiu nebūti pesimistais ir žodelį „ne“ pakeisti žodžiu „taip“ – kad negatyvių minčių būtų kuo mažiau!

Birutė Juškėnienė

Dešimties vaikų motina, spėjanti ne tik pasirūpinti savo šeima, bet ir su vyru aktyviai dalyvaujanti visuomeninėje veikloje, subūrė Nausėdų kaimo, kuriame gyvena, bendruomenę. Birutė su vyru Antanu stengiasi šeimos vertybes populiarinti ir per rajoninius renginius, ir dalyvaudami įvairiuose šalies projektuose – šiemet Juškėnai apdovanoti respublikiniame konkurse „Darni šeima“:

- Džiugiausi metų įvykiai siejasi su šeima: kad vaikams sekasi, vyras išvengė grėsusios stuburo operacijos, kuri jam būtų buvusi jau trečioji.

Smagu, kad pavyko suburti kaimo bendruomenę, įsikūrė ir nausėdiškių mišrus ansamblis. Dainuoti ir šokti mėgsta ir mūsų vaikai, kurie koncertavo ir kituose Lietuvos miestuose. Gal ateityje gims ir Juškėnų šeimos ansamblis.

Skaudu, kad dar žmonės įsivaizduoja, jog daugiavaikės – tai asocialios, netvarkingos, girtaujančios šeimos. Su vyru norime įrodyti, kad yra kitaip – gal tai piktaliežuviams ir nepatinka.

Aš manau, kad gyvenimo loterijoje išlošiau, nes turiu supratingą ir mylintį vyrą, puikius vaikus. Šie, išvydę reportažą, kad Klaipėdoje atidarytas „Gyvybės langelis“, pasiūlė pamestinuką įsivaikinti. Absurdiška, bet valdininkai nusprendė, jog globoti vaiko negalėtume, nes per mažai vietos namuose. Vis dėlto rankų nenuleidžiame.

Turime įvairių sumanymų, susijusių ir su bendruomene, – tačiau kol kas jų išduoti nesinori.

Sigutė Tamošaitytė

Pradinių klasių mokytoja, savo širdies šiluma ir kūryba besidalinanti ne tik su mokiniais, bet ir dainuojamosios poezijos gerbėjais. Kretingiškiai S.Tamošaitytę žino ir kaip etnografę, kurios dėka ne viena mokinių karta pamilo liaudies dainas, žaidimus, išmoko skambinti kanklėmis. Prieš dešimt metų išleidusi savo kūrybos garso kasetę „Ne paukštis aš, ne debesis“ šiemet S.Tamošaitytė kretingiškiams padovanojo naują kompaktinę plokštelę – „Laipteliai“:

- Albumas skirtas pažymėti Kretingos miesto 400 metų sukakčiai ir Lietuvos vardo tūkstantmečiui. Per jo pristatymą juokavome – tūkstantį metų lipau tais laipteliais, ir nežinia, kur jie baigsis. Juk laipteliai veda visur – ir aukštyn, į grožį, ir į rūsį – kad ir raugintų agurkų. Juk esti ir paprasta buitiška laimė. O pavargus ant laiptelių galima prisėsti.

Gal kiek ir keista – visi kalba apie krizę, o aš šį laiką radau tinkamiausią kompaktinei plokštelei išleisti. Sunku ir pasakyti, kiek laiko ją brandinau. Tai panašu į dailininką, kuris greit „ištaško“ dažus, bet iki tol ilgai nešioja mintį, kol ji išskrenda...

Artūras Turauskis

Šukėje gyvenantis ir 280 ha žemės valdantis ūkininkas, šiemet su žmona Vigilija pelnęs I vietą konkurse „Metų ūkis“:

- Šie metai mums, grūdines kultūras auginantiems ūkininkams, buvo neblogi, derlingi. Maloniai nustebino ir laimėtas „Metų ūkio“ titulas – jo tikrai nesitikėjome.

Na, o ūkyje kitais metais neplanuojame naujovių – jų, kiek norėjome, jau pritaikėme. Svarbiausia - kad kitais metais nekristų grūdinių kultūrų kainos.

Tikiuosi, kad kitais metais pavyks labiau susitvarkyti namų aplinką – pražydinti gėlynus, įrengti pavėsinę. Mat Šukėje su šeima, kurioje auga dvi dukros, įsikūrėme dar neseniai – maždaug prieš dvejus metus.

Mindaugas Rojus

Klaipėdos muzikinio teatro solistas, šiemet Kretingos ir savo gimtojo kaimo Darbėnų vardą garsinęs televizijos projekte „Triumfo arka“:

- Nesureikšminu „Triumfo arkos“, ją vertinu tik kaip progą siekti tolimesnės muzikinės karjeros. Tikiuosi, kad ir pasibaigus projektui, koncertinė veikla tęsis. Mano pasirodymus televizijoje stebėjo prodiuseriai – jau sulaukiau jų pasiūlymų, šiuo metu svarstome, kaip ir su kuo koncertuoti. Iki tol prodiuseriai skeptiškai žiūrėjo į mane, kaip į operos solistą, ir ragino rinktis popsą. Bet tai – ne mano kelias.

Džiaugiuosi šiemet sudalyvavęs ir prestižiniame Belvederio Hanso Gaboro dainavimo konkurse Austrijoje. Profesorius Eduardas Kaniava ragina ten važiuoti ir kitąmet.

Kitais metais turėčiau baigti magistrantūros studijas Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Dainavimo katedroje. Tačiau kol kas dėl to nesu tikras. Dalyvaujant televizijoje mokslams laiko lieka nedaug.

Erika Strakšaitė

Simono Daukanto vidurinės mokyklos dvyliktokė, spėjanti ne tik pasėdėti prie vadovėlių, rengtis abitūros egzaminams, bet ir aktyviai dalyvauti visuomeninėje veikloje – organizuoja renginius, pirmininkauja savo mokyklos mokinių tarybai, dalyvauja „Apskritojo stalo“ veikloje, mūsų rajono jaunimo interesams atstovauja Lietuvos mokinių parlamente:

- Šie metai – pilni įvykių, visuomet buvau užsiėmusi: ir skatindama mūsų jaunimą būti aktyvesniam, ir dalyvaudama Lietuvos mokinių parlamente. Visuomeninė veikla man labai patinka, matyt, todėl ir sekasi ją suderinti su mokslais.

Džiugu, kad besibaigiant metams aktyvius mūsų rajono mokinius įvertino ir rajono meras – jo įteikta padėka man yra labai brangi.

Kitąmet baigsiu mokyklą, todėl svarsčiau kur nors toliau išvažiuoti. Bet kuo toliau, tuo dažniau mąstau apie pasilikimą Kretingoje – turiu ko siekti čia ir ką veikti. Svarbiausia – turėti noro, o man jo netrūksta.

Viena svajonių – įkurti jaunimo užimtumo centrą – kad jaunimas turėtų kur rinktis, kartu būti ir kurti. Tikiu, kad tai pavyks įgyvendinti.

Kostas Rapalis

Žalgirio seniūnijos apylinkės inspektorius, pašaukimą policininko darbui paveldėjęs iš savo tėvo. K.Rapalis, vidaus reikalų sistemoje esantis 9 metus, šiemet Klaipėdos apskrities geriausio apylinkės inspektoriaus konkurse iškovojo II vietą. Tačiau šio laimėjimo K.Rapalis nesureikšmina:

- Konkursas lieka konkursu – juk kitais metais gali užimti ir paskutinę vietą, bet tai nereikš, kad sumažėjo žinių, išmanymo. Didesnis profesionalumo patikrinimas – kasdienis darbas.

Apskritai šie metai buvo labai geri, džiaugiuosi, kad mane, mano šeimą aplenkė nelaimės. O pats reikšmingiausias metų įvykis – birželį gimė dukrytė. Su ja ir sieju didžiausias kitų metų viltis – kad mažylė gerai augtų.

Gal kiek neramu dėl krizės – kad ir kitąmet turėčiau darbą, nesumažintų atlyginimo. Dėl to nesinori daug planuoti ar su kitais dalintis svajonėmis. Palauksiu, kol jos išsipildys.

Danguolė Vaičekauskienė

Kretingos kultūros centro Juodupėnų filialo vedėja, šiam darbui atidavusi 14 metų. Prieš 26 metus įsikūrusi mūsų rajone, D.Vaičikauskienė čia tvirtai įleido šaknis – ji su entuziazmu ir užsispyrimu kovoja dėl juodupėniškių gerovės, džiaugiasi jų laimėjimais, skatina bendruomeniškumą:

- Kiti metai – permainų laikas, nes kol kas nežinome, kaip mums seksis dirbti Juodupėnų filialą prijungus prie Salantų kultūros centro.

Šiek tiek liūdna, jog mažiau beteks atvažiuoti į Kretingą – čia atvykusi dėl darbo reikalų, visada užeidavau į bažnyčią, kur randu ramybę. Esu tikintis žmogus – tai man suteikia tvirtybės, pasitikėjimo, atkaklumo ravint negeroves kultūros srityje.

Didžiuojuosi juodupėniškiais – šiemet jie puikiai pasirodė rajoniniame skaitovų konkurse, o vaikai – aktyvūs, ypač mėgsta šokti ar kitaip išreikšti save. Vaikai – tikri mano draugai, pamatę gatvėje mojuoja, atbėga pasišnekėti.

Džiaugiuosi ir savo šeima – dukra studijuoja teisę, sūnus mokosi Salantų gimnazijoje, o be vyro palaikymo dirbti būtų labai sunku.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas