Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šviežia kalakutiena – Vakarų Lietuvos regiono gurmanams

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2009-12-15

Kretingos rajone Kalniškių kaime veikiančios visoje Lietuvoje ir Žemaitjos regione garsios kalakutų fermos savininkai verslininkai Vilija ir Vladas Baltuoniai sako, kad kalakutienos poreikis mūsų šalyje kasmet didėja.

„Jeigu pirmaisiais mūsų veiklos metais mes turėjome žmones mokyti, ką galima pagaminti iš kalakuto mėsos, tai dabar ir patys sulaukiame įdomių patarimų iš savo pirkėjų“, - kalbėjo V.Baltuonienė, prieš 8 metus Kretingoje atidariusi firminę parduotuvę „Kalakutienos delikatesai“.

Kalakutienos pirkėjai patyrė, jog ši mėsa, ypač kalakutienos krūtinėlė – puikus dietinis produktas, o jeigu norisi kažko riebesnio, įprastesnio mūsų lietuviškai virtuvei – galima pirkti kalakuto šlaunį, sparną. O štai kalakutų kojelės išvis tapo deficitiniu produktu: pagyvenę žmonės iš jų verda gydomąją šaltieną, tinkančią sąnariams stiprinti.

Svarbiausia, anot V.ir V.Baltuonių, jog jų fermoje užauginti kalakutai minta kokybišku ekologišku pašaru, kurio dalis užauginama ūkio dirbamoje žemėje, dalis – perkama iš ekologiškai ūkininkaujančių žemdirbių.

Ūkyje auginamų kalakutų veislės parinktos tokios, kad didžiumą – vieną trečdalį – paskersto kalakuto sudaro balta, tai yra krūtinėlės, mėsa.

„Tokią mėsą be jokios baimės gali valgyti dietos besilaikantys, sportuojantys žmonės, ypač – kūdikiai. Pastarųjų suvalgyta pirmoji gyvenime mėsa turėtų būti būtent kalakutienos krūtinėlė – pati sveikiausia mėsa, neturinti savyje jokio riebalo“, - įsitikinusi V.Baltuonienė, kurios rūpestis – išpildyti pirkėjų poreikius ne tik Kretingoje, bet ir visoje Vakarų Lietuvoje: siekdami išplatinti savo produkciją kuo palankesnėmis pirkėjams sąlygomis, V.ir V.Baltuoniai savo firminės produkcijos prekybos taškus įrengė svarbiausiuose Žemaitijos regiono miestuose ar rajonų centruose.

***

Kalakutienos, užaugintos V.ir V.Baltuonių kalakutų fermoje, Vakarų Lietuvos regione galima įsigyti:

Kretingoje, firminėje parduotuvėje Vilniaus g. 10

Mažeikiuose, Naftininkų g. turgelyje

Plungėje, centrinėje turgavietėje ir Mažajame turgelyje

Telšiuose, Džiugo turgelyje ir Respublikos prekyvietėje

Palangoje, turgelyje

Gargžduose, centrinėje turgavietėje

Klaipėdoje, „Eglės“ ir senojoje turgavietėse

Užsakymai iš įmonių, organizacijų kalakutams pirkti priimami tel.: 8 687 32325, 8 698 23679.

Išsamesnė informacija – www.kalakutai.lt.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas