Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Old city“ energija ir optimizmas netelpa scenoje

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2009-12-15

Pirmuosius savo veiklos metus skaičiuojanti muzikos grupė „Old city“ jau dabar gali pasigirti ištikimais gerbėjais ir užpildytu koncertiniu kalendoriumi. Ne tik scenoje, bet ir gyvenime neišskiriamas „Old city“ septynetas publikos simpatijas lengvai pelno laikydamiesi savo geležinio principo – uždegantys ritmai ir jokių fonogramų.

Grupės „Old city“ septynetas (iš kairės) – Kęstutis Kaštaunas, Vidas Karnatka (Briedis), Artūras Kriaučiūnas, Vidas Saudargis, Jordanas Narkus, Irmantas Norkus ir Tadas Jurėnas – publiką sužavi grodami tik gyvai ir savaip interpretuodami pasaulinius, laiko patikrintus šlagerius.

Reprezentuos Kretingą

Mzikos rinkoje dar tik įsitvirtinančiai grupei „Old city“ koncertų nestinga – jų pasirodymus naktiniuose klubuose, įvairiuose renginiuose, privačiuose vakarėliuose galima išvysti ne tik Vakarų Lietuvoje, bet ir visoje šalyje.

Linksmasis scenoje nenustygstantis septynetukas linksmino ir kretingiškius šiemet – per tradicinį „Pajūrio naujienų“ organizuojamą renginį - Moliūgo šventę.

„Pajutome, kad kretingiškiai ypač šiltai mus priima ir palaiko. Todėl mėgstame prisistatyti kaip Kretingos grupė, nors šiame mieste gyvena ne visi nariai“,- teigė „Old city“ lyderis kretingiškis Irmantas Norkus.

Muzikantai viliasi, kad ateityje „Old city“ taps neatsiejama Kretingos kultūrinio gyvenimo dalimi – taip, kaip Palanga neįsivaizduojama be pučiamųjų orkestro, o uostamiestis – be legendinės grupės „Studija“.

Žiopčioti nemoka

„Nemokame žiopčioti pagal įrašą. Dėl to, kad ne visur yra galimybės koncertuoti gyvai, net tenka atsisakyti kai kurių pasirodymų, pavyzdžiui, televizijoje,- kalbėjo I. Norkus. – Nesuprantame, kaip galima mokėti pinigus tik už trumpą sijoną ant scenos. Mes visada grojame tik gyvai ir su tikrais pučiamaisiais instrumentais – tokių kolektyvų Lietuvoje nėra daug“.

„Old city“ nariai gyvą ir fonograminį atlikimą lygina su gardžiu namie pagamintu maistu ir sintetiniu pusfabrikačiu greitojo maisto užkandinėje. Visi grupėje grojantys muzikantai yra profesionalai: muzikos mokėsi muzikos mokyklose, konservatorijose, beveik visi baigė Klaipėdos universiteto Džiazo katedrą.

Kad neprarastų savo formos, „Old city“ repetuoja ne mažiau negu du kartus per savaitę. O gyvenimo be koncertų – neįsivaizduoja.

„Mums nesunku linksminti kitus, juk ta muzika mėgaujamės ir patys. Matydami, kaip publika šėlsta, per koncertą pasikrauname geros energijos. Jei nors kelios dienos be koncerto – nežinome, kur dėtis: vaikštome iš kampo į kampą lyg be vietos“,- šypsojosi grupės būgnininkas Vidas Karnatka, kurį draugai „pakrikštijo“ Briedžio pravarde.

Beje, per jo gimtadienį – vasario 24 dieną - pirmoji žvakutė bus užpūsta ir ant grupės „Old city“ gimtadienio torto.

Šlageriams suteikia naujo skambesio

Grupės „Old city“ repertuare – pasauliniai hitai, populiarios dainos, kurių populiarumą jau spėjo patikrinti laikas. Nesivaikyti vienadienių „šedevrų“ – tokia grupės, kurios ir pavadinimas, išvertus iš anglų kalbos, reiškia „senamiestis“, nuostata.

„Mes neperdainuojame, o interpretuojame žinomus kūrinius, į originalią melodiją įpiname savo – „oldsitiškų“ – spalvų. Todėl ir gerai žinoma daina nuskamba netikėtai“, - sakė grupės vokalistas Artūras Kriaučiūnas.

Tačiau „Old city“ repertuare – vis daugiau ir autorinių dainų, kurias kuria trombonu grojantis grupėje pritariantysis vokalistas Vidas Saudargis.

„Kartą per repeticiją bandėme suskaičiuoti, kiek repertuare turim dainų. Nepavyko – „pametėme“ skaičių“,- juokėsi I.Norkus.

Šokantys muzikantai

Svingas, džaivas, rokenrolas, rokas, lindy-hopas, klasikinis džiazas, Lotynų Amerikos ritmai – visa gera ir pašėlusi muzika telpa po grupės „Old city“ vėliava.

Šokantys muzikantai – taip pavadinti „Old city“ nariai nebenustemba. Mat vyrams svarbu ne tik profesionaliai atlikti kūrinius, bet ir juos „pagardinti“ šokių žingsniais ir šou elementais.

„Pasirodymo nuotaiką lemia ir tai, kaip nusiteikusi publika“,- sakė „Old city“ vokalistas Artūras Kriaučiūnas, pasidžiaugęs, kad dar nebuvo tokio koncerto, per kurį visi žiūrovai liktų sėdėti savo vietose.

* „Old city“ vaikinai, pažįstami dar nuo studijų laikų, į vieną kolektyvą susibūrė prieš kelerius metus specialiam pasirodymui Klaipėdos džiazo festivalyje.

* Vėliau kai kurie jų grojo populiarioje grupėje „Bugs band“, tačiau šį kolektyvą teko palikti dėl kilusių nesutarimų.

* Į grupę „Old city“ susibūrę muzikantai nuolat dalyvauja įvairiuose festivaliuose, projektuose. Jų „sąskaitoje“ – bendri koncertai ir dainų įrašai su Lietuvos muzikos žvaigždėmis – Žilvinu Žvaguliu, Irena Starošaite, Stasiu Povilaičiu, Arina, grupėmis „Tabasco“ bei „Studija“ ir kt.

***

Artūras Kriaučiūnas – 23 metų vokalistas, kuris moka groti ir gitara, perkusija. Artūrui teko balsą lavinti ne tik muzikos mokykloje, bet ir Klaipėdos chore „Gintarėlis“, kurį lankė 7 metus. Publikos simpatijas Artūras pajuto dar prieš ketverius metus, kai jo daina „Eurovizijos“ konkurso Lietuvos ture pateko į finalą.

Irmantas Norkus – 28 metų „Old city“ lyderis ir grupės siela. Žiūrovai Irmantą scenoje mato su trimitu rankose, nors jis moka groti ir gitara, fortepijonu, akordeonu. Trimituoti mokėsi ne tik muzikos mokykloje, Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje, bet ir Klaipėdos universiteto (KU) Džiazo katedroje pas Lietuvos džiazmeną Vytautą Grubliauską.

Jordanas Narkus – 25 metų saksofonininkas, savo muzikinį kelią pradėjęs dar Kretingos muzikos mokykloje, bakalauro studijas baigė KU Džiazo katedroje. Jordaną turėtų atsiminti ir Palangos pučiamųjų bei Kretingos šaulių orkestrų gerbėjai.

Vidas Saudargis – 27 metų muzikantas, kurį „Old city“ gerbėjai scenoje mato grojantį trombonu. Tačiau Vidas moka ne tik tai: jis groja ir fortepijonu, akordeonu. Be to, jis - aranžuočių meistras, kartais bičiulius nudžiuginantis ir savo sukurtomis dainomis.

Kęstutis Kaštaunas – 34 metų gitaristas, kuris nebesuskaičiuoja projektų ir festivalių, kuriuose teko dalyvauti. Kaip studijuodamas aukštojoje mokykloje, taip ir dabar jis nuolat groja su įvairiais muzikos kolektyvais, su kuriais pasirodo ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje: Lenkijoje, Anglijoje, Vokietijoje, Švedijoje ir kt.

Tadas Jurėnas – 31 metų „Old city“ narys, kuriam patikėtos bosinės gitaros partijos. Tadas moka groti ir kitokiomis gitaromis bei kontrabosu. Jis ne tik groja grupėje, bet ir dirba muzikos pedagogu, ypač mielai dalyvauja bliuzo projektuose.

Vidas Karnatka (Briedis) – 32 metų būgnininkas išsiskiria ne tik laimėjimais rankų lenkimo varžybose, bet ir aštriu humoru. Briedis moka groti ir akordeonu, fortepijonu, perkusija.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas