Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Pasinėręs į augalų pasaulį

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Kuprinė
  • 2006-02-24

Kartenos vidurinės mokyklos aštuntokas Julijus Gricius - tikras gamtos vaikas: renka vaistažoles, nepraeina nepastebėjęs įdomesnę medžio šaką ar vėjo nuzulintą akmenį.

Julijus ne tik renka vaistažoles, bet ir gamina jų mišinius, kurių sunegalavus pasiūlo ir aplinkiniams.

Pasak Julijaus mamos Mortos Griciuvienės, kai sūnus pirmą kartą į namus parsinešė apynių, močiutė jam ilgai apie juos pasakojo. Tikriausiai šis pirmas pasakojimas ir turėjo įtakos tolimesniam domėjimuisi vaistiniais augalais. Kada ir kokius augalus rinkti, kad nedingtų vaistinės savybės, Julijus sužino skaitydamas knygas, kurių turi sukaupęs visą krūvą.

Mokykla, kur mokosi Julijus, yra ekologinės etnokultūrinės pakraipos, tai gamtos mylėtojui taip pat turi įtakos.

Julijus ne tik renka vaistažoles, bet ir gamina jų mišinius, o sunegalavus juos ir pats naudoja, ir kitiems pasiūlo.

- Kaip daryti vaistažolių mišinius - pasiskaitau knygose,- sakė pašnekovas. Kartais jam rinkti vaistažoles padeda ir jo draugas Gedeminas Bertašius. Rinkdami vaistažoles, jie net lenktyniauja, kuris ne tik daugiau surinks, bet ir ieško retesnių augalų.

Džiovindamas surinktas vaistažoles stengiasi, kad nepatektų tiesioginių saulės spindulių, todėl specialiai padaro pavėsį. Sudžiovintas vaistažoles saugo mamos pasiūtuose medžiaginiuose maišeliuose ar stiklainiuose.

Julijus labiausiai mėgsta biologiją, geografiją ir džiaugiasi savo mokytojais Jadvyga Anužyte ir Algimantu Ploniu.

Pasak Julijaus, jis jau apsisprendė, kad kaip ir brolis Stasys studijuos ekologiją Žemės ūkio akademijoje. Stasys domisi ir bitininkyste, o būdamas trylikos metų pats padarė pirmą avilį. Kartais jo pagelbėti prie bičių prašo net kaimynai. Julijus taip pat neabejingas bitėms ir rūpinosi, kad užėjus stipriems šalčiams neiššaltų.

M.Gricienė, Kartenos vidurinėje mokykloje dirbanti pradinių klasių mokytoja, prisipažino, jog visada palaiko vaikų sumanymus, kurių jie turi begales: fotografuoja, bando kažką pagaminti iš metalo, o vyresnysis sūnus iš medžio yra išdrožęs net baldus, domisi ekologiškais produktais.

Jau tapo įprasta, kad atėjus šventėms vaikai mamą sveikina pačių pagamintais suvenyrais ar iš beržo tošies padarytais atvirukais.

Julijus dažnai su draugais išeina pasivaikščioti po gražias Kartenos apylinkes. Tokie pasivaikščiojimai jam – gyvybiškai svarbūs. Tačiau jį, kaip tikrą gamtos mylėtoją, neramina prišiukšlintos pakelės, be atodairos kertami miškai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas