Pajūrio naujienos
Help
2023 Rugsėjis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Apklausa

Ar iš streiko politikai turi daugiau naudos negu mokytojai?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Remontuoja Pranciškonų gimnazijos dirbtuves

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Naujienos
  • 2009-10-09

Pradėtas Pranciškonų gimnazijos dirbtuvių, esančių priešais Kretingos kultūros centrą, remontas: ligi Naujųjų metų ketinama pakeisti stogą. Renovuotame pastate ketinama įkurdinti Šv. Antano dienos centrą ir iš vienuolyno patalpų perkelti labdaros valgyklą.

Dėl lėšų renovacijos darbams buvo kreiptasi į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją. Šv.Antano dienos centro vadovė Margarita Lizdenytė pateikė projektą, kuriame buvo prašoma 700 tūkst. Lt suremontuoti dirbtuves ir jas įrengti. Tačiau šiemet tebuvo skirta trečdalis sumos - 250 tūkst. Lt. Renovacijos darbus vykdo bendrovė „Tireka“ iš Vilniaus.

Brolių pranciškonų sumanymu, Šv. Antano dienos centras, kuris dabar veikia Parapijos namuose ir kurį po pamokų lanko vargingai gyvenančių parapijiečių šeimų vaikai, bei labdaros valgykla „Rūpestėliai“ taptų viešąja įstaiga ir įsikurtų po vienu stogu. Jos išlaikymu broliai pranciškonai rūpintųsi perpus su Savivaldybe. Rajono tarybai pritarus, Savivaldybė turi daugiau negu pusę akcijų ir užtikrino, kad įstaiga funkcionuos penkerius metus.

Anot M.Lizdenytės, Kretingos rajono savivaldybė įsipareigojo, kad projektas būtų įgyvendintas, tačiau lėšų renovacijos darbams neskyrė.

Prieš kelerius metus, įsteigus viešąją įstaigą „Rūpestėliai“, labdaros valgykla taip pat perpus rūpinosi Pranciškonų vienuolynas ir Kretingos rajono savivaldybė. Savivaldybė valgyklai kasmet skiria po 15 tūkst. Lt. duonai pirkti. Daržovių sriubai virti parūpindavo rajono ūkininkai bei geradariai.

Iškeldinti valgyklą iš vienuolyno patalpų sumanyta todėl, kad pietrytinėje šio istorinio statinio dalyje yra suplanuota įrengti svečių namus. Redakcijos žiniomis, Kretingos pranciškonų vienuolynas kartu su Savivaldybe tam yra įkūrę dar vieną viešąją įstaigą „Mūsų broliai“: Savivaldybė šiame projekte taip pat turi 51 proc. akcijų. Lėšų įrengti svečių namus tikimasi gauti iš ES fondų.

Dabar labdaros valgykla veikia Kretingos pranciškonų vienuolyno pastate. Ji yra Lietuvoje vienintelė, per visą Nepriklausomybės laikotarpį nenutraukusi savo veiklos. Kad rieke duonos ir lėkšte sriubos kasdien pamaitintų varguolius, savo laiką ir energiją nuo pat valgyklos įsikūrimo pradžios joje aukoja savanorė Apolonija Bernotienė. Šiuo metu labdaros valgykloje pamaitinama 60 žmonių.

„Rūpestėlių“ vadovė Akvilė Virbalienė teigė, jog iš šiemet Savivaldybės skirtų pinigų duonos pirkti nereikėjo, nes ją visus metus labdaringai tiekė bendrovė „Žemaitijos lokys“, kasdien skirdama po 5 kepalus duonos, batonų, bandelių. Už skirtas lėšas buvo perkamos kruopos, aliejus, druska ir kt.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas