Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar įsigytumėte obligacijų šalies gynybai stiprinti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pusę amžiaus drauge – ir skausme, ir varge

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2006-06-20

Juodupėnų kaimo gyventojai Onutė ir Pranas Kubiliai atšventė auksinį savo vestuvių jubiliejų. Ta proga juos atvyko pasveikinti Imbarės seniūnas Antanas Turauskis, rajono vicemeras Juozas Mažeika bei meras, beje, ir Prano giminaitis, Valerijonas Kubilius.

Vicemeras Juozas Mažeika (antras iš dešinės) šmaikštavo, kad bendrai nuotraukai atsistojęs tarp trijų Kubilių: Prano ir Onutės bei Valerijono. Pirmas iš kairės - Imbarės seniūnas Antanas Turauskis.

Svečiai, įteikdami puokštes gėlių ir simbolines dovanas, „auksiniams“ sutuoktiniams linkėjo sveikatos, artimųjų šilumos bei vėlyvo gyvenimo pavasario džiaugsmų. Imbarės seniūnas prisiminė Praną buvus tikrą žemės ir gamtos vaiką, kuris darbingiausiu gyvenimo periodu sukosi apie kolūkio arklius, o Onutė buvo viso kaimo „kriaučkų kriaučka“.

Meras V.Kubilius atminė, kaip jo tėvas Kazimieras sykį per metus važiuodavo „į giminę“ Juodupėnuose. Besišnekučiuojant Pranui ir Valerijonui Kubiliams, paaiškėjo, kad jiedu – pusbrolių vaikai.

74-erių Pranas ir 66-erių Onutė kone prieš pusšimtį metų Juodupėnų gyvenvietės pakraštyje, greta Prano tėviškės, pasistatė namą. Jų sodyboje - šviesia spalva dažytas namas su skoningai išpuoselėtais gėlynais, tvenkinys bei oriai po sodybą vaikščiojanti gandrų pora. Aplink – ūkiniai pastatai bei 7 ha žemės. Tvartuose, ganyklose ir kieme, pasak šeimininkų, sukiojasi keturios melžiamos karvės, du veršiukai, trys kiaulės, pulkas vištų bei trys katinai.

Pranas ir Onutė džiaugėsi laiku suspėję pasitikti svečius, mat tądien veršiavosi jų karvė. „Šiandien pas mus - dviguba šventė: dar lyg ir „krikštynos“. Mūsų senė Pupa atsivedė veršiuką. Tai jau devintas jos mažylis“, - pasakojo Onutė. Tad dabartinis Kubilių rūpestis – namai ir ūkis. Laisvalaikį Pranas leidžia klausydamas radijo, o Onutė dainuoja Juodupėnų bendruomenės ansamblyje. Abu sutuoktiniai gieda per „majavas“ bei „kalnus“ laidotuvėse.

Pranas ligi šiol atmena savo vestuvių dieną: jas šventę pas Onutės gimines pamiškės trobelėj. Per puotą kilusi baisi vėtra ir nulaužusi dvi pušis. Tai buvęs lyg nelengvo bendro gyvenimo ženklas. Anot pašnekovų, visko jų gyvenime ir būta: vargo ir džiaugsmo. Tačiau itin skaudžiais išgyvenimais likimas juos aplenkė. Išskyrus atvejį, kai sutuoktiniams teko palaidoti 4,5 mėn. pirmagimį sūnų. „Dabar – pats gerumas: nugalėti vargai, užauginti vaikai. Kad tik sveikatos, kuria negalime skųstis, vis būtų ir būtų“, - kalbėjo optimistiškai nusiteikusi pora. O.ir P.Kubiliai užaugino dukterį Margaritą, kuriai dabar - 48-eri, ir sūnų Praną. Jam – 46-eri. Kubiliai susilaukė keturių anūkų.

Penkiasdešimtųjų tėvų sutuoktuvių proga vaikai tėvų sodyboje pasodino retų medelių, kad savo žydėjimu tėvams primintų gražiąsias jų bendro gyvenimo akimirkas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas