Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Čekijoje, Olomouc mieste įvykusiame 34-ajame tarptautiniame festivalyje “Mundi Canta” (“Pasaulio daina”) Kretingos meno mokyklos choras “Saulainė” iškovojo aukso medalį. Įvertindamas šį choro dainininkų pasiekimą, vakar juos pagerbė rajono meras Valerijonas Kubilius.

Kretingos meno mokyklos choras “Saulainė” iš tarptautinio festivalio Čekijoje grįžo su aukščiausiu apdovanojimu – aukso medaliu. Prestižinis festivalis įvyko Moravijos filharmonijoje.

Aukso medalį kretingiškiai iškovojo, savo amžiaus grupėje varžydamiesi tarp 28 chorų. Tačiau, anot choro vadovių Violetos Andruškevičienės ir Eugenijos Karkienės, pagal pelnytus 99 balus iš 100 galimų “Saulainė” aplenkė daug daugiau prestižinio festivalio dalyvių.

“Atvykus buvo baimės. Festivalio dalyviai – tituluoti chorai, įvairių konkursų nugalėtojai ir medalininkai. Supratome – patekome tarp labai stiprių varžovų, atvykusių iš daugelio Europos šalių – Italijos, Vengrijos, Bulgarijos, Ukrainos, Turkijos, Graikijos ir daugelio kitų. Chorų geografija buvo išties įspūdinga, o mes gi buvome festivalio naujokai”, - apie patirtus išgyvenimus pasakojo choro vadovės, koncertmeisterė Rima Stonkuvienė ir chorą į kelionę lydėjęs Kretingos meno mokyklos direktorius Bernardas Anužis.

Savo varžovus “Saulainė”, atlikusi ir senovinius, ir šiuolaikinius kūrinius, pranoko tuo, jog muziką sugebėjo atlikti, atskleisdama visas choro galimybes. “Senoviniai bei šiuolaikiniai kūriniai skambėjo taip emocionaliai, kad abejonių komisijai nebeliko, - kalbėjo B.Anužis. – Buvome nustebinti ir komisijos darbu: rezultatus jis suskaičiavo per pusvalandį. Tai reiškia, kad komisija dirbo labai objektyviai ir nežiūrėjo, kas ir iš kur atvažiavo”.

“Saulainės” dainininkų džiaugsmui ribų nebuvo. Džiaugsmo būta tokio didelio, kad Olomouc miesto rotušės aikštėje spontaniškai suskambo Lietuvos himnas ir suplevėsavo mūsų šalies vėliava. “Manau, kad buvimas chore ir bendras laimėjimas ugdo ir kolektyviškumą, ir patriotizmą, ir pilietiškumą, - savo nuomonę išsakė mokyklos direktorius. – Be to, laimėjimas kiekvienam choro dainininkui yra paskata ir toliau likti kolektyve”.

Kretingos meno mokyklos choras “Saulainė” susibūrė iš Chorinio dainavimo skyriaus mokinių. Kai kurie iš jų chore dainuoja ir baigę mokyklą. Kaip brandus ir gebantis atlikti solidžią programą kolektyvas “Saulainė” pasirodė prieš dvejus metus. “Pajutome, kad galime pasirodyti ir respublikiniu, ir tarptautiniu lygiu, kad galime savarankiškai surengti koncertą”, - pasakojo choro vadovės.

Chorinio dainavimo skyrius mokykloje jau veikia beveik 30 metų, ir per tuos tris dešimtmečius susiformavo tam tikras šio skyriaus prestižas: choro dainininkai jau siekia save parodyti, siekia rezultato. Tad ir gimė idėja kolektyvui pasirodyti rimtame konkurse.

Pirmą kartą dalyvavę tarptautiniame konkurse “Saulainės” choro dainininkai grįžo su laurais. Iki prestižinio apdovanojimo choras savo jėgas išbandė Liepojoje, kur koncertavo su E.Melngailio muzikos koledžo kolektyvu, dalyvavo dainų šventėse, koncertavo su Judita Leitaite ir taip įrodė, kad gali atlikti sudėtingus kūrinius.

Pakeliui į konkursą “Saulainė” lankėsi Jesenik mieste, su kuriuo mūsų rajono Savivaldybė yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį. Šiltai sutikti kretingiškiai Jesenik mieste surengė koncertą.

“Saulainės” choras į Čekiją išvyko rajono Savivaldybės ir rajono mero rūpesčiu.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas