Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Savęs išbandymas gelmėse

  • Vakarų Lietuva
  • 2009-07-14

Baigus darbus, kuo greičiau važiuoti prie vandens, pajusti adrenaliną, neriant į dugną, pamatyti povandeninį pasaulį. Tokie norai jau pusantrų metų kasdien užplūsta 22 metų palangiškį Mantą Kurpių – pirmojo lygio nardymo instruktorių ir „Baltic diver” („Baltijos naro”) klubo narį.

Mantas Kurpius teigia nebegalintis gyventi be nardymo.

Prieš metus įkurtas klubas šiuo metu vienija 20 narių iš Kretingos, Klaipėdos ir Palangos. Pasak nardymo instruktoriaus, Lietuvoje šis sportas dar neturi gilių tradicijų.

„Užsiėmimas nėra pigus, bet įtraukia beveik visus pabandžiusius”, - tvirtino M. Kurpius.

Pasak vaikino, Lietuvoje yra gražių vietų, kuriose galima nardyti: sudaryti specialūs maršrutai Platelių ežere, Baltijos jūroje, kur galima pamatyti nuskendusių laivų.

M. Kurpius tvirtino, kad nardyti gali bet kuris žmogus, tai nepriklauso nuo jo fizinio pasirengimo, o tik nuo sugebėjimo įtikinti save psichologiškai. Anot naro, paprastai sunkiausia būna merginoms, nes jos užtrunka ilgiau, kol įveikia savo baimes.

„Neįgalieji taip pat nardo. Tai veikia kaip terapija, nes po vandeniu jie gali laisvai judėti”, - tvirtino nardymo instruktorius.

M. Kurpius teigė, jog nardymas yra mažiau pavojingas negu paprastas pasiplaukiojimas. Net ir didžiausias plaukikų priešas – raumenų mėšlungis, narams nėra baisus, nes, turėdami įrangą, jie gali toliau plūduriuoti ir kvėpuoti, kol skausmas praeis. „Tačiau koks geras naras bebūtų, jis niekada negali prarasti budrumo”, - tvirtino „Baltic diver” klubo narys.

Vienas didžiausių pavojų narui – dekompresinė liga, kai kūne dėl slėgio susidaro azoto burbuliukai. Jei burbuliukai susidaro smegenyse – žmogus gali mirti. Kita, ne tokia pavojinga, bet dažna liga – ausų uždegimas. Pasak naro, šios ligos paprastai ištinka tada, kai žmogus nesilaiko taisyklių.

Pavojingiausias yra techninis nardymas, nes pasiekiami dideli gyliai, o rekreaciniai narai, kuriuos ruošia M. Kurpius, negali nerti giliau negu 40 metrų, todėl pavojai - taip pat daug mažesni.

Vengdami nelaimingų atsitikimų, narai niekada nenardo vieni.

„Daugiausia nelaimių nutinka dėl to, kad žmonės negerbia gamtos. Nors Lietuvoje pavojingų vandens gyvūnų nėra, užsienyje narus užpuola išerzinta fauna”, - apgailestavo M. Kurpius.

Jis šiuo metu svajoja apie galimybę tobulintis ir panardyti Egipte.

Artūras KETLERIUS


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas