Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Iš Amerikos – fotografuoti kapus

  • Audra VENCKUVIENĖ
  • Mūsų žmonės
  • 2009-06-02

Kretingoje apsilankė sutuoktinių Klaros ir Miltono Manų pora iš Floridos, Džeksono miesto. Kelionės tikslas – Kretingos žydų kapinėse nufotografuoti visus antkapinius akmenis. Grįžus Amerikon, nuotraukos bus sudėtos į internetą. Tikimasi, kad su paryškintais užrašais jos ne vienam gali padėti surasti giminaičių kapus.

Klara ir Miltonas Manai paminklinius akmenis fotografavo taip, kad kuo aiškiau matytųsi užrašai.

Pirmiausia M.Manas su žmona nuskubėjo prie 1929 metais čia palaidoto savo senelio M.B. Mano kapo. Norėjo pažiūrėti, ar viskas tvarkoje. Apsidžiaugė radęs sveiką ir tvarkingą paminklą. Kai buvo atvykęs čia prieš ketverius metus, rado paminklinį akmenį nuvirtusį. Jis atstatytas rajono paminklotvarkininko Algirdo Mulvinsko rūpesčiu. Svečias taip pat džiaugėsi atstatytais vartais - svarbiu kapinių simboliu.

“Mano senelis dirbo Kretingoje, Gintaro apdirbimo fabrike. Tikslios jo gyvenamosios vietos nežinau. Nesu jo ir matęs, tačiau daug apie jį man pasakojo iki 1920 metų Kretingoje gyvenęs mano tėvas. Kretingoje yra gimusios tėvo seserys ir brolis, - kalbėjo Amerikoje gimęs M.Manas. – Daug iš tėvo girdėjau ir apie Kretingą - labai gražų bei įspūdingą miestą. Vien dėl jo pasakojimų norėjosi čia atvažiuoti.”

M.Manas spėjo, jog Kretingos žydų kapinėse gali būti palaidota ir daugiau jo giminių, kuriuos, tyrinėdamas nuotraukas, tikisi atrasti.

Vienam iš tėvo brolių išvykus į Ameriką, netrukus, ieškodamas geresnio gyvenimo, iškeliavo ten ir pono M.Mano tėvas.

Lietuvoje M.Manas su žmona lankėsi ketvirtą kartą. Anksčiau jie pabuvojo Vilniuje, Kaune, Kėdainiuose bei Panevėžyje, kur žydų bendruomenės - didesnės. Turėjo tikslą su jomis susipažinti.

Kitais metais pora planuoja vykti į Škotiją, Šiaurės Airiją, kur driekiasi viešnios giminystės ryšiai.

Klara ir Miltonas Manai buvo apsistoję Palangoje. Į Kretingą juos atlydėjo gidas Igoris Osnač, kuriam lydėti užsieniečius, ypač vokiečius, panašiu tikslu tenka dažnai. Surasti žmonėms gimines, kapines, senas gyvenvietes keturias užsienio kalbas mokantis gidas padeda jau seniai. Ilgainiui pajuto, kad šis darbas – jo pašaukimas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas