Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kino teatre „E 28“ – paskutinis seansas

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2006-02-24
Įkūręs šiuolaikišką ir modernų kino teatrą „E 28“, iš rajono valdžios vyrų Egidijus Stasiulaitis sakė girdėjęs pagyras ir susižavėjimo šūksnius, kad rajonas turės dar vieną kultūros židinį. Tačiau valdžia neatsiliepė į verslininko pasiūlymą bendradarbiauti, todėl „E 28“ uždaromas.

“Vasario 27-oji – paskutinė diena, kai kino teatre „E 28“ bus demonstruojami filmai“, - sakė kino teatro “E 28” savininkas Egidijus Stasiulaitis.

Tokį sprendimą, anot E.Stasiulaičio, lėmė rajono valdžios netoliaregiškumas, negebėjimas ar nenoras rasti 20 tūkst. Lt per metus, kad rajono gyventojai turėtų modernų kultūros židinį. Kino teatro savininkas prašė, kad Savivaldybė kasmet skirtų po 20 tūkst. Lt darbuotojų atlyginimams, mokesčiams, filmams įsigyti. Už šią sumą Savivaldybei buvo siūloma 5 tūkst. bilietų, kurie galėtų būti atiduoti rajono ugdymo įstaigoms, nors ir iki šiol kino teatro savininkas rengė nemokamus seansus Globos namų auklėtiniams, neįgaliems žmonėms, o ugdymo įstaigų moksleivių grupėms taikė nuolaidas. Taip pat kino teatro patalpomis valdžiai buvo siūloma nemokamai naudotis kaip konferencijų sale. E.Stasiulaitis pabrėžė, kad jis ne prašė paramos, o siūlė abipusiai naudingą bendradarbiavimą.

Trejetą metų kino teatras dirbo pelningai. Situacija pasikeitė, Lietuvai tapus ES nare. Jauni žmonės, kurie buvo pagrindiniai kino teatro lankytojai, išvyko uždarbiauti į užsienį. Kadangi filmai demonstruojami anglų kalba, o lietuviškai tik titruojami, vidutinio ir vyresnio amžiaus gyventojai neužpildė žiūrovų salės. Lankomumas sumažėjo perpus.

Kino teatras “E 28” yra privatus. Tačiau tai yra vienas rajono kultūros židinių, todėl kino teatro savininkas E.Stasiulaitis, norėdamas šį židinį išsaugoti rajono gyventojams, kreipėsi į Savivaldybę. Meras Valerijonas Kubilius, E.Stasiulaičio tvirtinimu, pasiūlė rašyti projektą ir pateikti jį Smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo fondui. Tačiau Savivaldybė kino teatro savininko projekto neparėmė.

Pasiūlymą bendradarbiauti svarstė ir rajono Tarybos Švietimo komitetas, dalyvaujant rajono ugdymo įstaigų vadovams. “E 28” savininkas gavo atsakymą, kad Švietimo komitetas neturi teisinio pagrindo siūlyti remti privatų verslą ir pasiūlė rengti projektus, susijusius su moksleivių švietimu, ugdymu, užimtumu, laisvalaikiu.

Nors meras pritarė būtinybei išlaikyti kino teatrą kaip kultūros židinį, tačiau projektas buvo atmestas dukart. Rajono valdžia neatsižvelgė nė į Kretingos miesto bendruomenės tarybos prašymą išsaugoti „E 28“. Derybos dėl bendradarbiavimo vyko keturis mėnesius. Per tą laiką nuostolingai veikiantį kino teatrą E.Stasiulaitis išlaikė iš kitos savo įmonės veiklos, nes tikėjo rajono valdžios vyrų pažadais. Kino teatro savininkas sakė pajutęs pasityčiojimą, kai politikai, įvertindami pasekmes, tiesiai nesako, kad nepriims pasiūlymo, o siuntinėja nuo vieno pas kitą.

„Dabartinės valdžios netoliaregiškumas sunaikins dar vieną kultūros židinį. Kur dingti jaunimui? Jauni žmonės vejami iš Kretingos, - sakė E.Stasiulaitis. – Dėl to ryžausi eiti į politiką. Dalyvausiu rinkimuose kartu su Naująja sąjunga, kad keistųsi situacija mieste ir rajone – kad deramas dėmesys būtų skiriamas gyventojų laisvalaikiui. Jeigu žmogus turiningai ilsėsis, jis geriau ir dirbs.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas