Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

“Ringesta” kasmet dvigubina darbų apimtį

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Aktualijos
  • 2006-02-24
Direktoriaus kabinete įmonės specialistai aptaria naujo gyvenamųjų namų rajono Klaipėdoje statybą.

Prieš penkerius metus, vasario 22 dieną Almantas Skruibys ir Marius Žalneriūnas Kretingoje įsteigė statybos įmonę “Ringesta”, neturėdami statybinės technikos, jokios gamybinės bazės, nei darbininkų. Šiandieną įmonėje dirba per 160 žmonių, kurie stato milijoninės vertės objektus. “Ringesta” yra dešimtuke rajono įmonių, kurios 2005 metais sumokėjo daugiausia mokesčių į rajono Savivaldybės biudžetą.

Pirmas užsakymas už penkis tūkstančius

Pirmą užsakymą “Ringesta” gavo iš Kūlupėnų linų fabriko. Prieš fabriko akcininkų susirinkimą reikėjo skubiai suremontuoti administracines patalpas. “Per keletą išeiginių dienų viską padarėme ir gavome 5 tūkstančius litų”,- sakė “Ringestos” direktorius Almantas Skruibys. Tuomet abu su Mariumi dar tik rinko darbuotojus. Anot vyrų, tai buvo sunkus metas, nes neturint darbuotojų ir užsakymų, reikėjo rizikuoti tiek priimant vienus, tiek kitus. Ir technikos nebuvo. “Su savo lengvaisiais automobiliais vežėme ir karučius, ir kastuvus į objektus, būtiną techniką nuomodavome”,- prisimena Almantas Skruibys.

Pirmoji “Ringestos” kontora irgi buvo po Almanto nuosavo namo stogu, pusrūsyje, su vieninteliu biuro baldu - rašomuoju stalu. Po mėnesio suremontavo statybinių medžiagų parduotuvės “Gausoja” patalpas, sutarę su parduotuvės savininku Arūnu Viršilu čia perkraustė savo kontorą. Po dvejų metų “Gausojoje” jau buvo per ankšta ir “Ringestos” administracija persikraustė į dabartines patalpas Vytauto gatvėje.

“Pirmais metais griebėmės bet kokio pasiūlyto darbo. Dirbome be avansinio apmokėjimo”, - sakė Almantas Skruibys apie pastangas užsitarnauti klientų pasitikėjimą.

Palangoje, buvusios “Klumpės” kavinės vietoje, “Ringesta” stato gyvenamųjų namų kompleksą. Iš kairės: A.Skruibys, M.Žalneriūnas ir statybų vadovas A.Daukšas.

Didžiausias darbų frontas - Klaipėdoje

Šiandieną “Ringesta” statybinės technikos turi tiek, kad nuomoti beveik nebeprireikia. Turi nuosavus sunkvežimius, autokraną, kitos statybinės technikos, tris autobusus darbininkams vežioti į objektus. Išsiplėtė darbų geografija. Šiandieną “Ringestos” žmonės darbuojasi Kretingos rajone, Palangoje, Klaipėdoje. “Klaipėdoje esame išsikovoję gerą vardą dėl aukštos atliekamų darbų kokybės”,- džiaugėsi Almantas Skruibys.

2005 metais “Ringesta” apie 90 proc. visų savo darbų atliko Klaipėdoje. Pirmą penkių aukštų daugiabutį praėjusiais metais pastatė irgi uostamiestyje. Pernai Klaipėdoje “Ringesta” rekonstravo - išplėtė “Philip Morris Lietuva” gamybinį cechą. Cechas buvo rekonstruojamas sudėtingomis sąlygomis, vykstant gamybai. užsakovas kėlė itin aukštus reikalavimus darbų technologijai, kokybei, naudojamoms medžiagoms bei darbo kultūrai. Užsakovas atliktu darbu liko patenkintas, žadėjo ateityje “Ringestą” kviesti į kitus statybos darbų konkursus.

“Ringestos” vadovai teigė, jog buvo nustebinti “Philip Morris Lietuva” vykusio konkurso skaidrumu. Prieš gaunant konkursinę užduotį buvo pasirašyta konfidencialumo sutartis. Paslaptyje buvo laikomi visi konkurso dalyviai ir jų pasiūlytos kainos darbams atlikti. “Kartą susirinkimo metu aptariant su užsakovu numatomų darbų projektą, atsakingam už statybas grupės vadovui, kuris buvo atvykęs iš Suomijos, padovanojome užrašų knygą. Tą knygą jis mūsų ir visų savo kolegų akivaizdoje pakėlęs pervertė. Tik po susirinkimo kiti darbuotojai mums paaiškino, kad tai buvo padaryta tam, kad jis pats ir visi įsitikintų, jog knygoje nėra paslėpta kyšio - nei banknoto, nei čekio. Priešingu atveju “Philip Morris Lietuva” durys būtų užsivėrę iš karto ir visam laikui”,- pasakojo Almantas Skruibys.

Deja, kovojant dėl biudžetinių užsakymų, ypač pirmais įmonės gyvavimo metais, teko patirti daug neteisybės, nuoskaudų dėl objektyvumo. Tad kol įmonė buvo jauna ir silpna, o didesnius konkursus laimėdavo kitos įmonės, dažnai tekdavo “pralaimėtuose objektuose” talkinti laimėtojams subrangovo vaidmenyje. Teko džiaugtis ir tuo, nes tai buvo galimybė įrodyti, kad “Ringesta” neprastesnė už kit

Užsakovai rikiuojasi į eilę

Pirmais metais patys ieškoję užsakovų, šiandieną “Ringestos” vadovai ir savininkai jų turi tiek, kad yra priversti juos rikiuoti į eilę.

“Ringestos” darbų apimtys kiekvienais metais auga dvigubai. Šiems metams prasidėjus, įmonė sutarčių darbams jau turi tiek, kiek atliko iš viso per praėjusius metus. Anot įmonės vadovų, užsakymai stambėja, o kartu ir sudėtingėja.

Darbuotojų branduolys išlikęs nuo įmonės veiklos pradžios, kai darbuotojų buvo apie 30. Aukšta darbų kokybe pasižyminčioje “Ringestoje” nesitaikstoma su darbo drausmės pažeidėjais.

“Vienas yra pareiškęs - “Čia pas jus dirbti reikia” ir po pirmos darbo dienos jau negrįžo. Tokių, po dienos, kitos palikusių įmonę, yra ir daugiau”, - sakė Almantas Skruibys.

Kalbėdamas apie perspektyvas, “Ringestos” direktorius užsiminė, jog ruošiasi įsigyti nuosavas administracines patalpas, kurias dabar nuomoja, gausinti technikos parką. Gamybines patalpas įmonė jau turi.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas