Pajūrio naujienos
Help
2021 Rugsėjis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną17°C debesuotumas 11 %
Naktį6°C debesuotumas 50 %
Apklausa

Ar padėtumėte nelegaliems migrantams, kad gerėtų jų gyvenimo sąlygos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Į Bičiulių klubą – kiekvieną mėnesį

  • Audra VENCKUVIENĖ
  • Mūsų žmonės
  • 2009-03-10

Salantų kultūros centre įvykusi Bičiulių klubo popietė prasidėjo staigmenomis: gėlėmis buvo apdovanotos visos į popietę atėjusios moterys, o kultūros centro vokalistai atliko meninę programą. Ypač visus sujaudino Salantų krašto daina, kuriai žodžius sukūrė ilgaamžė Petronėlė Kaubrienė.

Salantuose penktus metus gyvuojančiam Bičiulių klubui vadovauja senosios inteligentų kartos atstovas Adolfas Stanevičius.

Pagrindinė mažne tris valandas trukusio renginio tema - liaudies žaidimai pobūvių metu. Juos parengė Salantų kultūros centro darbuotojai, vadovaujami direktorės Stasės Preibienės.

Daugiau negu dvi dešimtys pagyvenusių salantiškių taip pat aptarė bendrus reikalus, pasidalijo naujienomis, gimtadienio proga buvo pasveikintos Aldona Jankūnienė ir Danutė Beniuševičienė.

Emilija Lubienė pagarsino antikrizinės dietos receptų. Pavyzdžiui, kaip su viena dešrele pamaitinti visą šeimą: duonos riekės užtepamos majonezu, o dešrelė, sutarkavus ją burokine tarka, užbarstoma taip, kad kliūtų ant visų riekių.

Buvo pažerta visa krūva mokslo naujienų su pikantiškais „prieskoniais“. Vorų, banginių ir net robotų tematika liudijo, kad neįdomių temų klubo nariams nėra.

Bičiulių klubas renkasi kartą per mėnesį, pasirinkdamas įvairių bendrabūvio formų. Vasario mėnesį Klaipėdos muzikiniame teatre pažiūrėtas spektaklis-premjera „Osvaldas ir ponia Rožė“, kiek anksčiau Salantų slaugos ligoninėje buvo aplankyti seneliai, dar šį savo darbų sezoną bičiuliai važiavo ir į Kretingos pranciškonų vienuolyną.

Tačiau pagrindinė klubo veiklos forma yra susirinkimas. Anksčiau rinkdavosi Salantų gimnazijos buities kabinete, paskui buvo susitarta su kultūros centru. Klubo pirmininkas Adolfas Stanevičius visų narių vardu patikino, kad kultūros centre jiems patinka.

Vaišių stalas popietėje – „suneštinis“. Šioje srityje, kaip ir kitose, klubo nariai nelenktyniauja. Kai pasitaiko gimtadienis, sakomi tostai, pakėlus vyno arba šampano taurę.
Bičiulių klubo idėją prieš penkerius metus iškėlė Salantų bendruomenės pirmininkas Vaidutis Butkus ir pavaduotojas Romualdas Jonauskas.

Į šį klubą priimami visi Salantų gyventojai – pensininkai. „Iš pradžių žmones teko šnekinti asmeniškai. Dauguma narių lanko klubą nuo pat jo įkūrimo 2004-aisiais“, - sakė A.Stanevičius. Šiuo metu Bičiulių klubo sąraše – 29 nariai, 7 iš jų jau perkopė 80-metį. Pasak klubo vadovo, didelių planų jie nekuria, vykti į ilgas keliones taip pat nebenorima, tačiau, kas užplanuota, įvykdoma viskas. Bičiulių klubas yra dalyvavęs dviejuose projektuose.

Pagrindinis klubo tikslas yra vienyti Salantų pensininkus, kviečiant juos bendrauti ir šviestis.

Ir šio renginio didžiausia vertybė buvo bendravimas. Dauguma aplink ilgą stalą susėdusių žmonių praeityje dirbo mokytojais ir medikais, daug nuveikė, keldami miesto ir jo apylinkių kultūrą. Darbuose pasireiškusios jų savybės su metais niekur nedingo. Maža to, senoji salantiškių karta bendravo laisvai, bet korektiškai, o šnekas audė, įpindami į jas sparnuotų frazių ir subtilaus humoro.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas