Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną2°C debesuotumas 14 %
Naktį2°C debesuotumas 69 %
Apklausa

Ar Kretingoje paprasta įsigyti narkotikų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Laukžemės ir Šventosios parapijų klebonas Vidmantas Gricius savo 40-ies metų jubiliejų paskyrė tebestatomai ir puoselėjamai Šventosios bažnyčiai. Svečius jis ragino aukoti šiuo metu jau kuriamam bažnyčios altoriui.

Šventosios ir Laukžemės parapijų klebonas Vidmantas Gricius pasakojo, kad stengiasi vienodai skirti laiko abiem parapijoms – kad bažnyčios būtų prižiūrėtos, o tikintieji galėtų melstis išpuoselėtuose Dievo namuose.

„Mano pareiga yra dirbti bažnyčiai ir jos žmonėms, todėl džiaugiuosi, kad savo asmeninę šventę galiu paskirti taip pat bažnyčios labui“, - prieš šventę kalbėjo V.Gricius.

Jį jubiliejaus proga pagerbė Telšių vyskupas Jonas Boruta, generalvikaras Juozas Šiurys, Palangos dekanas Algis Genutis, kolegos kunigai, Kretingos rajono meras Valerijonas Kubilius, Laukžemės ir Šventosios parapijų tikintieji.

Telšių seminariją baigęs V.Gricius Šventosios parapijai paskyrė 15 savo kunigavimo metų, o Laukžemės klebonu tapo 1997-aisiais.

„Tai, kad pajaučiau pašaukimą Dievui, turbūt lėmė likimas. Augau tikinčioje šeimoje. Mažeikiuose baigiau vidurinę mokyklą, po to išėjau tarnauti į armiją. Iš jos grįžęs nusprendžiau, kad stosiu į seminariją“, - apie savo kunigavimo kelio pradžią pasakojo V.Gricius.

Jo rūpesčiu prieš šešerius metus Šventojoje buvo pašventinta ir lankytojams atverta Šventosios bažnyčia. V.Gricius teigė, kad tai – ne jo vieno nuopelnas.

„Vienas kažin ar daug būčiau tiek nuveikęs. Kad graži idėja taptų realybe, yra bendras nuopelnas. Savo aukomis prisidėjo bendruomenė, pavieniai žmonės, organizacijos, įmonės. Pastatyti bažnyčią yra milžiniškas darbas, kuriam reikia begalės pagalbininkų. Šventosios bažnyčia nebūtų iškilusi, jei ne kunigas Antanas Valiuška. Jis prieš karą buvo paskirtas į Palangą bei turėjo aptarnauti Šventąją. Jis troško čia pradėti statyti bažnyčią, tačiau buvo priverstas pasitraukti į JAV. Ten būdamas jis rėmė statybas pinigais“, - kalbėjo V.Gricius.

Pasak jo, bažnyčiai dar daug ko trūksta: reikia altoriaus freskos, įrengti koplyčią, pagalbines patalpas, sutvarkyti aplinką.

V.Gricius planuoja, kad birželio mėnesį tikintieji jau pamatys naują bažnyčios altorių – jo projektus rengia skulptorius Arūnas Sakalauskas.

„Altorius turi būti pagrindinis bažnyčios akcentas, todėl visi su nekantrumu laukiame, kada jis bus sukurtas. Altorių kuriantis menininkas pateiks keletą jo projektų, iš kurių išrinksime labiausiai bažnyčios aplinkai tinkantį altorių. Visos dovanos ir aukos, gautos per mano gimimo dieną, bus paskirtos altoriui“, - sakė V.Gricius.

Jo rūpesčiu tvarkoma ir Laukžemės bažnyčia. Praėjusiais metais jai sukako 155 metai, o Laukžemės parapija šventė 365 metų jubiliejų. V.Gricius pasakojo, kad dabar jo pagrindinis tikslas, jog Laukžemėje būtų pastatyti parapijos namai.

„Laukžemė yra gilių tradicijų parapija. Žmonės yra nuoširdesni, linkę laikytis senųjų papročių, bažnyčios prisakymų. Šventoji – kurorto parapija, jos kitoks statusas. Čia daugiau laikinumo, sezono metu kasdien keičiasi žmonės – juk Šventąją aplanko apie 50 tūkst. poilsiautojų. Vieną dieną bažnyčia būna pilna, kitą – pusiau tuščia. O Laukžemėje visi veidai pažįstami, savi“, - kalbėjo V.Gricius.

Pasak klebono, atiduoti save dviem parapijoms nėra lengva, tačiau gyvenimas pats padiktuoja, ką reikia daryti, kokių imtis planų, darbų.

„Džiaugiuosi, kad šis nugyventas tarpsnis nebuvo išdraskytas, buvo vientisas ir tekėjo viena kryptimi. Kadangi visą gyvenimą dirbau vienoje parapijoje, nesikrausčiau iš vienos vietos į kitą, galėjau imtis didelių ir rimtų darbų. Tik todėl, kad visą laiką dirbau vienoje vietoje, iškilo Šventosios bažnyčia. Esu laimingas, kad per tiek laiko tapau artimas žmonėms ir galiu tarnauti tikintiesiems bei Dievui“, - sakė V.Gricius.

Savo jubiliejaus proga jis aukojo iškilmingas šv. Mišias Šventosios bažnyčioje. Po jų V.Gricių pasveikino svečiai, kuriems klebonas padovanojo šventinę programą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas