Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Paroda apie šeimą – priešprieša gėjų kultūrai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2006-05-19

Dvi savaites Kretingos katalikų bažnyčios galerijoje eksponuojama fotografijos paroda „Mano šeima“ yra pilietinė akcija. Jos rengėjams – įvairių pažiūrų Lietuvos piliečiams - sumanymas kilo po incidento Juodkrantėje, kai menotyrininkė Kristina Danilevičienė, atsisakiusi eksponuoti gėjų gyvenimo būdą ir kultūrą propaguojančią parodą, nukentėjo nuo valdžios funkcionierių.

Saulius Šopaga, vienas iš parodos-pilietinės akcijos “Mano šeima” organizatorių Kretingoje, įsitikinęs, jog nuotraukas vaizdingiausiai atspindi, koks sudėtingas ir trapus darinys yra šeima.

Akcijos iniciatoriai, siekiantys viešai priminti šeimos reikšmę, pasirinko fotografiją – didžiausiu poveikiu išsiskiriančią vaizdinės kūrybos sritį. Parodoje – ir buitinės, ir meninės fotografijos. Drauge eksponuojamos profesionalų – Romualdo Požerskio, Arūno Baltėno, Sauliaus Paukščio, Artūro Valiaugos – bei mėgėjų nuotraukos byloja, kad šeimos tema persmelkia visą mūsų kasdienybę.

„Ekspozicijos visuma akivaizdžiai liudija, kaip kiekvienam iš mūsų yra brangus savosios šeimos atvaizdas, primenantis mieliausius veidus ir nepakeičiamas buvimo drauge akimirkas. Taip atskleista temos aspektų gausa – vestuvės, netektys, džiugios akimirkos – skatina susimąstyti, koks sudėtingas, trapus, o sykiu stiprus darinys yra šeima“, - tvirtino vienas iš parodos Kretingoje organizatorių, parapijos Šeimos tarnybos atstovas Saulius Šopaga.

Pasak S.Šopagos, parodą inicijavo Jo Ekscelencija kardinolas Audrys Bačkis. Jo idėją ėmėsi įgyvendinti verslininkas iš Vilniaus Vaidotas Deveikis, kuris nupirko profesionalių fotografų darbus. Paroda, pirmiausia eksponuota Vilniaus „Aido“ galerijoje, dabar pateikiama kretingiškiams. Vis gausėdama, ji turi apkeliauti visą Lietuvą.

Kretingiškiai pagal vilniečių pavyzdį parengė savų nuotraukų stendą. „Mes raginame kretingiškius išreikšti solidarumą ir paaukoti įvairių šeimos nuotraukų iš asmeninio albumo. Tinka kopijos, nes šeimos nuotraukos kiekvienam yra brangios. Nuotraukas galima atnešti į bažnyčios raštinę , - kvietė S.Šopaga. – Kretingiškių nuotraukų parodą ketiname pratęsti ir po to, kai jos branduolys iškeliaus toliau. Nuotraukas eksponuosime ant stiklinių vienuolyno pertvaros durų“.

S.Šopagos žodžiais, paroda - akcija „Mano šeima“ neturi globėjo. Ji patikėta kiekvienos parapijos Šeimų tarnybai.

„Incidentas Juodkrantėje parodė, kad mūsų valstybėje šeima nėra brangintina, netgi atvirkščiai – nuvertinta. Jei valdžios funkcionieriai prielankiai reaguoja į gėjų kultūros propagavimą, reiškia, ir mūsų politikoje „paplautos smegenys“. Šeimą turime ginti patys, nes nebegali būti savimi ir išreikšti to, kas brangiausia“, - įsitikinęs S.Šopaga.

S.Šopaga, dirbantis informacinių technologijų mokytoju Marijono Daujoto vidurinėje mokykloje, pasirėmė statistiniais duomenimis, rodančiais, jog Lietuvoje 65 proc. apklaustųjų temano, kad santuoka yra vertybė. „Tai žemiausias rodiklis Europoje. Kai, tarkim, Didžiojoje Britanijoje 90 proc. šeimų, gyvenančių net ne santuokoje, pripažįsta, kad šeima yra svarbiausias dalykas“, - tvirtino pašnekovas.

Kretingos parapijos Šeimų tarnyboje – kelios kretingiškių šeimos, kurių veikla remiasi tarnavimu bažnyčiai. Jie rengia būsimus jaunavedžius santuokai, trečiadieniais pas seseris pranciškones renkasi bendrai maldai. S.Šopagos žodžiais, šeimos liudija, kad vienas iš svarbiausių ginklų prieš pasaulio blogybes yra malda.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas