Pajūrio naujienos
Help
2021 Rugsėjis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną12°C debesuotumas 7 %
Naktį8°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar pritartumėt, kad nesiskiepiję ir susirgę koronavirusu už gydymą susimokėtų patys?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Rankinio naujienos

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas
  • 2008-12-05

Iš Latvijos – pirmoji taurė

Kretingos sporto mokyklos auklėtinės, gimusios 1995 m. ir treniruojamos Algimanto Pranaičio, varžėsi tarptautiniame rankinio turnyre, kuris įvyko Salaspils mieste, Latvijoje.

Kretingiškės lygiosiomis - 12:12 – sužaidė su Estijos “Mella-I”, 11:4 laimėjo prieš “Mella-II”, tačiau 9:15 pralaimėjo “Salaspils” bei 10:15 - Latvijos “Olaines” komandoms. Beje, abi Latvijos komandos savo šalyje yra pirma ir antra pagal savo rezultatus ir pajėgumą.

Kretingos komanda šiame turnyre iškovojo III v. “Iškovota pirmoji taurė, pirmi medaliai - pirmos teigiamos sportinės emocijos”, - apie auklėtinių įspūdžius turnyre kalbėjo treneris.

Latvijoje Kretingos garbę gynė šios rankininkės: Evelina Dževečkaitė, Kornelija Norvilaitė, Egita Beržanskytė, Rūta Strakšaitė, Justina Martinkutė, Aistė Strakšutė, Karolina Pauliūtė, Viktorija Malinauskaitė, Sandra Milinskaitė, Aneta Barėtaitė, Karolina Bertašiūtė, Vitalija Olšauskaitė, vartininkės – Viktorija Šerpetytė ir Giedrė Kupšytė.

Taupė lėšas

Ta pati rankininkių komanda dalyvavo Lietuvos moksleivių ir studentų sporto centro taurės varžybose. Zoninėse varžybose kretingiškės buvo trečios, tad turėjo teisę dalyvauti Kaune įvykusiame mažajame pusfinalyje, kur įveikė Tauragės ir Pasvalio komandas bei iškovojo teisę žaisti didžiajame pusfinalyje.

“Būtų tekę vykti į Vilnių ir žaisti dėl patekimo į finalą. Tačiau nusprendėme pataupyti lėšas ir nevykti į šias rungtynes – pasitenkinome V-VI v. Respublikos mastu, manau, tai yra neblogas rezultatas, juolab, kad praėjusiais metais buvome XII v.”, - kalbėjo A.Pranaitis.

Geriausia žaidėja – Kornelija Norvilaitė

Gimusios 1995 m. rankininkės Pasvalyje dalyvavo varžybose Pasvalio sporto mokyklos taurei laimėti. Kad galėtų žaisti visos rankinio grupės merginos, kad pasisemtų žaidybinės patirties prieš naująjį Lietuvos rankinio čempionatą, trenerio sprendimu buvo sukomplektuotos dvi komandos: Kretingos-I ir Kretingos-II.

Kretingos-I 20:12 nugalėjo savo koleges - Kretingos-II komandos rankininkes, 16:10 – Pasvalio komandą, o kovą dėl I v. 13:14 pralaimėjo Alytaus komandai ir liko antros.

Kretingos-II komanda visas rungtynes pralaimėjo ir liko IV v., tačiau turnyro organizatorių sprendimu buvo apdovanotos visos dalyvės.

Geriausiai Kretingos-I komandoje žaidė Kornelija Norvilaitė, Kretingos-II komandoje geriausios žaidėjos prizu buvo apdovanota Karolina Pauliūtė (II kom.).

“Rezultatas kyla”, - taip savo auklėtinių laimėjimą apibūdino A.Pranaitis.

Tuo pačiu mūsiškės rankininkės sužaidė Lietuvos mergaičių rankinio pirmenybių susitikimą su Pasvalio komanda. Rezultatu 13:8 laimėjo mūsiškės.

Iškrito iš tolimesnių varžybų

Gimusios 1990 m. rankininkės sužaidė Lietuvos rankinio federacijos taurės varžybas su Utenos komanda. Žaisdamos namuose kretingiškės 25:34 pralaimėjo aikštės viešnioms ir į tolimesnį varžybų etapą nebepateko.” Tačiau šitos varžybos parodė, kad komanda žaidė labai gerai – pirmą kėlinį pralaimėjome 9:18, o antrą jau sužaidėme lygiosiomis. Komanda žaidė be lyderės Gintarės Anužytės”, - auklėtinių pasirodymą komentavo treneris. Rankinio federacijos taurės varžybose dalyvauja vienos geriausių Lietuvos komandų: Kauno miesto, kuri žaidžia Lietuvos I rankinio lygoje, bei aukščiausioje lygoje rungtyniaujančios Vilniaus, Panevėžio, Kauno rajono, Utenos rankininkės.

Kretingiškės svetur

A.Pranaičio auklėtinės Aušrelė Galminaitė ir Gintarė Šakinytė, gimusios 1993 m., Lietuvos jaunučių pirmenybėse žaidžia už Klaipėdos komandą, nes Kretingoje nėra tokio amžiaus grupės.

Anot trenerio, ypač gerai sekasi kretingiškei Gintarei Anužytei, kuri Lietuvos moterų aukščiausioje lygoje žaidžia už EASCCON AG komandą. Gintarė nuo sezono pradžios jau pelnė 32 įvarčius ir yra 18-ta pagal rezultatyvumą. A.Pranaičio nuomone, tai - viena perspektyviausių žaidėjų šalyje.

Į Pasvalį – draugiškų mačų

Rankinio trenerė Lina Meškauskienė Marijono Daujoto vidurinės mokyklos merginų, gimusių 1997-1998 m., grupę treniruoja dar tik 2,5 mėnesio.

Kad paskatintų auklėtines dar labiau siekti rezultato, trenerė surengė išvyką į Pasvalį, kur kretingiškės draugiškuose mačuose varžėsi tarp vyresnių komandų. “Pralaimėjome visas varžybas, tačiau merginos vis tiek buvo pilnos įspūdžių. Be rungtynių surengėme ir diskusijų vakarą apie sportą, rankinį”, - kalbėjo L.Meškauskienė.

Pirmieji jaunos trenerės tikslai – dirbti taip, kad merginos pamiltų šią sporto šaką, kad turėtų noro ginti mokyklos garbę, galbūt – netgi tapti pamaina vyresnėms Sporto mokyklos rankininkėms.

Per šiuos mokslo metus planuojama sužaisti kuo daugiau draugiškų rungtynių ir pasirengti pavasarį tradiciškai įvyksiančiam Pasvalio rankinio festivaliui.

“Trenerė dirba nuoširdžiai, vaikai suspėjo ją pamilti. Manau, kad nuoširdus Linos darbas daug ką patraukė į šią sporto šaką”, - apie buvusią savo auklėtinę Liną Drąsutytę kalbėjo A.Pranaitis.

Marijono Daujoto vidurinės mokyklos komandą sudaro: vartininkės Kotryna Alminaitė ir Aida Želvytė, žaidėjos – Ema Balsytė, Greta Posadnaja, Jovita Suslavičiūtė, Auksė Uosytė, Eglė Potapovaitė, Monika Serapinaitė, Sandra Mikalčiūtė, Karolina Mikutaitė, Ieva Šaviraitė, Ramunė Poškutė, Monika Stulginskaitė. Trenerė apgailestavo, kad į pirmąsias varžybas dėl traumų neišvyko Ieva Galdikaitė ir Eglė Jankauskaitė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas