Pajūrio naujienos
Help
2021 Rugsėjis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną12°C debesuotumas 7 %
Naktį8°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar pritartumėt, kad nesiskiepiję ir susirgę koronavirusu už gydymą susimokėtų patys?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

“Rada” iškovojo bronzą

  • Audra VENCKUVIENĖ
  • Sportas
  • 2008-10-21

Į tradicinį VII tarptautinį rankinio turnyrą „Rados taurė“ Kretingoje suvažiavo tokios lygiavertės komandos, kad jų rikiuotė turnyrinėje lentelėje paaiškėjo tik per paskutiniąsias dvikovas.

Bronzos medalius iškovojusi Kretingos „Rada“ ir kiti turnyro dalyviai. Pirmoje eilėje iš kairės: generalinė rėmėja Rada Matulevičienė, Eglė Damoševičiūtė, Odeta Lengvinaitė, Gintarė Šakinytė, Kristina Kočkina, Gintarė Anužytė ir Monika Kinčiutė. Stovi: vyr. teisėjas Gerardas Trumpis, Reda Okuličiūtė, Renata Grušauskaitė, Agnė Klapatauskaitė, Agnė Alminaitė, Vaida Paršonytė, Agnė Litvinaitė, Sigita Drąsutytė, Erika Vilimaitė, Julija Prižginaitė, treneris Algimantas Pranaitis ir trenerio asistentas Arūnas Urbonas.

Kretingos „Rados“ rankininkės, paskutinėje dvikovoje 24:33 nusileidusios Vilniaus EASTCON – AG, pasipuošė bronzos medaliais. Kelią į bronzą kretingiškėms atvėrė priešpaskutinėse rungtynėse Kauno rankininkių iškovota pergalė prieš Pasvalio komandą.

Net trys komandos – Kretingos, Kauno ir Latvijos – iškovojo vienodai pergalių, tad jų vietas nulėmė tarpusavio susitikimų rezultatai.

Kitose rungtynėse kretingiškės 21:19 nugalėjo Pasvalio SM – SVALIA, 28:22 – Kauno „SM – Gaja“ ir 15:25 pralaimėjo Lietuvos rinktinei bei 28:29 nusileido Latvijos „Stopini – Jekabpils“.

Iš kiekvienos komandos buvo išrinkta po 2 geriausias žaidėjas. Kretingiškių gretose šiuos laurus nuskynė Kristina Kočkina ir Odeta Lengvinaitė. Dar viena „Rados“ garbę gynusi rankininkė, jaunių Lietuvos rinktinės narė Gintarė Anužytė buvo įvertinta specialiu prizu už pasiektus sportinius rezultatus.

„Rados“ treneris Algimantas Pranaitis už gerą žaidimą ir entuziazmą pagyrė Redą Okuličiūtę, Eriką Vilimaitę, Agnę Litvinaitę, Sigitą Drąsutytę, Moniką Kinčiutę, Agnę Alminaitę ir kitas auklėtines.

Turnyro nugalėtojomis tapo vilnietės, antrąją vietą iškovojo Lietuvos rinktinė. Kauno rankininkės užėmė ketvirtąją vietą, Latvijos – penktąją, o pasvališkės liko šeštos.

Lietuvos rinktinei šiame turnyre atstovavo ir kretingiškė Aušrelė Galminaitė.

Prognozuota būti trejete

Anot trenerio, turnyre dalyvavo 1990 metais gimusios merginos, kurioms šie mokslo metai yra paskutiniai, ir šį sezoną Kretingai dauguma atstovauja paskutinį kartą.

Rengiantis naujajam sezonui, „Rados“ rankininkės buvo išvykusios į Ispaniją, kur dalyvavo tarptautiniame GRANOLERS taurės turnyre. Taip pat buvo surengta stovykla. Šis turnyras buvo pirmas rimtas jėgų patikrinimas prieš šalies čempionatą.

Turnyro favoritais „Rados“ treneris prieš varžybas įvardijo Lietuvos rinktinę ir Vilniaus komandą. Savo komandai jis kėlė uždavinį užimti mažiausiai trečiąją vietą.

Pagal fizinį pasirengimą savo auklėtinėms treneris tedavė ketvirtą ar penktą vietą. Jis paaiškino, jog rengtis čempionatui nėra reikiamų sąlygų: Kretinga neturi rankinio aikštės matmenis atitinkančios sporto salės. Turnyrui ir treniruotėms salė, padedant rėmėjams, nuomojama iš Kretingos technologijos verslo mokyklos. Dėl tos pačios priežasties organizatoriai negali į turnyrą pakviesti daugiau komandų.

„Jei nebūtų generalinės turnyro rėmėjos Rados Matulevičienės, kuri komandą aprūpino nauja apranga ir kitais reikalingais dalykais, moterų rankinio Kretingoje nebūtų apskritai“, - mano treneris, už paramą turnyrui taip pat dėkodamas KTVM direktoriui Antanui Šakauskui ir bendrovei „Stakreta“.

R.Matulevičienė tvirtino, kad Kretingoje rankinį ypač puoselėja treneris A.Pranaitis.

Ji savo remiamai komandai prognozavo atsidurti pirmajame trejetuke ir džiaugėsi, kad į turnyrą suvažiavo pajėgios komandos, nes varžantis su tokiomis galima daug išmokti.

Kretingiškės eis į priekį

Šeštadienio vakarą „HBH Juozo alaus“ darykloje įvyko banketas, kurio metu jaunosios rankininkės bendraudamos trumpam atsikratė varžybų įtampos, liejosi trenerių prisiminimai apie rankinio batalijas praeityje.

Per varžybų uždarymą buvo įvertinti visi turnyro dalyviai. Nugalėtojų krūtines papuošė naujo stiliaus aukso, sidabro ir bronzos medaliai, treneriams ir teisėjams buvo įteikti atminimo suvenyrai ir marškinėliai, visiems turnyro svečiams kelionei buvo įdėta lauktuvių.

„Turnyrą kažkiek paremti žadėjo ir rajono Savivaldybė. Tikėjomės jos atstovų pamatyti tarp žiūrovų, bet niekas neatėjo. Vylėmės, kad daugiau dėmesio parodys ir rajono Sporto komitetas“, - po varžybų kalbėjo turnyro organizatorė ir pagrindinė rėmėja R.Matulevičienė. Jai kretingiškės rankininkės dėkojo, atlikdamos tradicinį ateities pergalėms įkvepiantį ritualą.

Turnyro sekretoriate dirbo rankininkės, kurios „Rados taurės“ turnyre startuos kitais metais. Joms varžybų uždarymo metu bronzos medalių laimėtojos savitu ritualu perdavė turnyro dalyvių vardą.

Sunkėjanti ekonominė situacija rankinio rėmimo programos nesutrikdė. „Laikausi politikos vis tiek eiti į priekį“, - sakė R.Matulevičienė, buvusi lengvaatletė, kažkada stovėjusi ir rankinio vartuose.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas