Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Į Palangos padangę kilo spiečius aitvarų

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2008-09-30

Praėjusį šeštadienį Palangos paplūdimyje, ties viešbučiu „Medūza“, vienu metu į dangų pakilo kelios dešimtys spalvotų „gyvačiukių“: pasikinkiusios pajūrio vėją, jos raitėsi, dūko pavieniui ir būryje, pagal muziką atlikdamos laisvas bei sinchronines programas. Visą dieną vyko tarptautinis aitvarų festivalis, kuriame individualias ir porines programas parodė ne tik mūsų šalies aitvarų pilotai, bet ir svečiai iš kitų šalių.

Savaitgalį per tarptautines varžybas Palangos paplūdimyje buvo paleista per 80 margaspalvių aitvarų.

„Tokių varžybų metu aitvarų pilotai turi atlikti specialiais figūras, kurios tik nubraižytos popieriuje atrodo paprastai. Tai prilygsta triukams. Tam, kad pilotas atliktų staigaus kampo posūkį ar danguje spirale susuktų aitvarą, reikalingos ilgos treniruotės“, - kalbėjo festivalio iniciatorius, Lietuvos aitvarų klubo „108.lt“ įkūrėjas vilnietis Jurgis Pauliukas.

Uždarame Lietuvos čempionate 14 dalyvių varžėsi individualiose, o trys poros – porinių skrydžių rungtyse. Labiausiai į aitvarą pasikinkyti Baltijos vėją sekėsi vilnietei Daliai Urbonaitei. Ji nugalėjo individualioje rungtyje. Kartu su J.Pauliuku jiedu įveikė ir porinio skrydžio varžovus bei tapo šios rungties nugalėtojais. Antrą vietą užėmė šiauliečiai Evelina Miškovskaja ir Arvydas Ponelis, trečiąją – vilniečiai Nerijus Čivilis ir Vytautas Vaičiulis.

J.Pauliukas pirmąjį Lietuvos istorijoje aitvarų festivalį Palangoje buvo surengęs šiemet balandį. Į pastarąjį, vykusį jau antrąkart, jis pakvietė profesionalių aitvarų pilotų iš užsienio. Atvyko svečių: Allanas ir Marilyn Pothecary iš Didžiosios Britanijos, Grischa Koenigas ir Oliveris Fischeris iš Vokietijos, atstovų iš Latvijos. Jie yra profesionalūs aitvarų pilotai, ir parodė triukų kupinas laisvąsias programas. Jie buvo ir varžybų teisėjai.

Festivalio programą ypač pagyvino porinio skridimo pilotai iš Londono, vyras ir žmona Allanas ir Marilyn Pothecary. Pora ne tik pademonstravo aitvarų baletą danguje, tačiau ir pamokė mažuosius žiūrovus, kaip sukonstruoti ir valdyti aitvarą. Vaikams buvo parengta ir speciali programa „Išmok pakilti“.

Norintieji galėjo savo aitvarus ir išbandyti laisvojoje programoje. Mėgėjų pora iš Klaipėdos Dalia Teplovienė ir Giedrius Maliauskas sakė, jog pomėgiu laidyti aitvarus jiedu „užsikrėtę“ prieš dvejus metus: „Viešėjome Kinijoje, kur aitvarų leidimas – labai populiarus laisvalaikis. Sugrįžę išsyk įsigijom aitvarą: pas mus juos laidyti - labai palankios erdvės ir pajūrio vėjas. Klaipėdoje ši pramoga irgi populiarėja: po darbo žmonės jau renkasi su aitvarais prie jūros. Ypatingų mokslų leisti aitvarą nereikia: bandai – vienas lengviau pagauna vėją, kitam – sudėtingiau“, - kalbėjo aitvarų sporto mėgėjų pora.

„Aitvarų sportas yra populiarus visame pasaulyje. Lietuviai – tik pradedantieji. Prisiminkime, juk vaikystėje aitvarus darėme ir laidėme kone kiekvienas. Be to, aitvarai, kaip gėrybių nešėjai, yra populiarūs ir lietuvių mitologijoje. Todėl reikėtų prisiminti ir populiarinti juos, kuo dažniau rengiant sportines varžybas. Startas jau padarytas, tikėtina, jog tokie tarptautiniai festivaliai įsibėgės ir taps mėgiami ir dalyvių, ir žiūrovų“, - kalbėjo viena iš festivalio iniciatyvinės grupės narių Giedrė Aleksandravičiūtė.

J.Pauliukas teigė, jog Lietuvoje jau yra grupė aitvarų mėgėjų, važinėjančių į tarptautinius festivalius mokytis ir tobulėti. „Tačiau dalyvauti tarptautinėse varžybose dar nesiryžtame, - dar reikia įgūdžių. Kitąmet jau ketiname žengti šį pirmąjį žingsnį: balandį vyksime į aitvarų varžybas Italijoje“, - kalbėjo J.Pauliukas.

Anot G.Aleksandravičiūtės, šiemet sukanka 20 metų, kai Lietuvos žaliųjų judėjimo atstovai pakvietė žmones apjuosti Baltijos jūrą. Todėl tarptautinis aitvarų festivalis ir buvo sumanytas kaip šios žaliųjų iniciatyvos saugoti Baltiją ir jos pajūrį tąsa.

Festivalis užsibaigė saulei leidžiantis dainomis apie aitvarus, kurias atliko dainininkai Andrius Kulikauskas ir Saulius Bareikis bei grupės „Senas kuinas“ ir „Šv.sodas“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas