Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Joga padeda išspręsti sveikatos problemas

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sveikata
  • 2006-05-05

Kretingiškius į jogos užsiėmimus pakvietusiai Loretai Stonkutei-Balsienei per penkis mėnesius pavyko suburti grupę žmonių, kurie tvirtina jau patyrę, kad joga gali padėti išspręsti ir sveikatos, ir dvasines problemas. Jogos užsiėmimus vedančiai Loretai taip pat pavyko išsklaidyti stereotipą, kad joga – tai būdas išmokti ryti ugnį, vaikščioti ant žarijų ar gulėti ant vinių.

Kiekviena jogos asana, arba pratimas yra skirtas kūnui harmonizuoti, nuraminti protą ir jausmus. Jogą praktikuojantys žmonės sako, jog šis kūno ir dvasios menas iš tiesų padeda išspręsti daugelį sveikatos problemų.

“Esminis jogos tikslas – nuraminti protą, jausmus, mintis. Visos jogos asanos harmonizuoja kūną, padeda išspręsti tas sveikatos problemas, kurios vargina žmogų”,– teigė L.Stonkutė-Balsienė.

Mokytis jogos pas ją ateina žmonės, turintys stuburo, kraujotakos, aukšto kraujospūdžio, antsvorio, virškinimo problemų. Jogos mokytoja džiaugiasi, kad žmonės, pajutę jogos naudą ir malonumą, jogos neužmiršta ir namuose, mokosi ir su savo kūnu bei mintimis dirba ir individualiai.

Pati L.Stonkutė-Balsienė jogą praktikuoja jau 10 metų. Mokėsi pas jogos mokytojus, daug dirbo namuose individualiai. “Niekada negalvojau, kad pati susidomėjusi joga, jos kada nors mokysiu ir kitus. Aš manau, kad tikrus jogos mokytojus, tam atiduodančius tam visą savo dvasią, galima sutikti tik Indijoje. Save galiu pavadinti tik draugu, kuris parodo pagrindines jogos asanas to norintiems”, - kalbėjo L.Stonkutė-Balsienė.

Ji sakė, kad esama 80 asanų, arba jogos pratimų. Kretingiškiai, lankantys jogos užsėmimus, jau išmokę 60 asanų. “Likusių dvidešimt dar “neįkandome”, - pusiau juokais kalbėjo Loreta.

Kiekvienos jogos asanos esmė – kulminacija, kada kūnas įsitempia, po to – maksimalus atsipalaidavimas.

Pats pirmasis į jogos užsėmus atėjęs Rimantas vienintelis iš grupės jau moka stovėti ant galvos. Ši poza jogoje vadinama karališkąja. Anot Rimanto, atliekant šį pratimą, pailsi širdis, į galvą priteka daugiau kraujo, tad suaktyvėja mąstymas, gerėja medžiagų apytaka. “Rimantas yra sportavęs ir anksčiau, tad gal jam buvo lengviau įsisavinti karališkąją pozą. Jis daug dirbo namuose, tačiau aš nepatariu vieniems, be išankstinio pasirengimo bandyti atlikti šį pratimą”, - kalbėjo jogos mokytoja.

Būryje užsiimantys joga kretingiškiai sakė vienas kitam netrukdą: jie ne tik kartu atlieka jogos asanas, bet ir pamedituoja. “Sugebame susikaupti tiek, kad mintyse per meditacijas ir laukuose “pasivaikštome”, ir dangumi “paskrajojame”, - sakė grupės narė Elytė, į jogos pamokas atėjusi dėl labai rimtų stuburo problemų. “Tačiau Elytė taip gerai atlieka visus pratimus, kad aš iš pradžių net nenorėjau patikėti, jog tai – žmogus, turintis stuburo išvaržą”, - apie savo mokinę kalbėjo jogos mokytoja.

Į jogos pamokas susirenka įvairaus amžiaus, skirtingo sportinio pasirengimo, svorio žmonės. Štai kartu su tėvu Rimantu jogos pamokas lanko ir jo aštuonmetė duktė Emilija. Jogos fanatike pasidarė Gerda, nepraleidžianti nė vieno užsiėmimo: jogos pamokas ji lanko kasdien.

Kiekvieną jogos pamoką šio kūno ir dvasios meno išpažinėjai pradeda pratimu, kuriuo pagarbina Saulę.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas