Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną-1°C debesuotumas 100 %
Naktį1°C debesuotumas 92 %
Apklausa

Ar visuomeniniai rinkimų komitetai turėtų būti prilyginami politinėms partijoms?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nasrėnai kvepėjo bulviniais blynais

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Kultūra
  • 2008-09-09

Nasrėnuose šis savaitgalis buvo skirtas bulvei pagerbti. Tradicinė šventė „Bulvė – žemaičių karalienė“ prasidėjo kapelijų dainomis, o baigėsi šviežių bulvių blynų vaišėmis bei šokiais. Šventė neišvengė ir politinio atspalvio.

Motiejaus Valančiaus muziejaus direktorius Algirdas Čėsna – vienas iš šventės „Bulvė – žemaičių karalienė“ organizatorių. Medinė Bulvės skulptūra šiais metais buvo papuošta karoliais iš šviežių bulvių.

Svečius vyskupo Motiejaus Valančiaus muziejuje Nasrėnuose pasitiko bulvių karoliais papuošta medžio skulptūra „Bulvė-Karalienė“ ir muziejaus direktorius Algirdas Čėsna. Jis kartu su Kūlupėnų kultūros centru, Kūlupėnų seniūnija ir Kretingos rajono savivaldybe šventę surengė ketvirtąjį kartą.

Tačiau pirmą kartą Nasrėnai taip stipriai pakvipo keptais bulviniais blynais. Jiems muziejaus kieme buvo parengtos dvi specialios laužavietės su didelėm keptuvėm ir užmaišyta šviežių bulvių tešla.

Vis dėlto šventės svečiai visų pirma pasilinksmino, pasiklausė rimtų kalbų ir tik tada ragavo vaišių.

Renginio dalyvius bei svečius linksmino Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos dainininkai, Kretingos rajono kultūros centro Kartenos, Kūlupėnų, Šukės filialų, Klausgalvų-Medsėdžių kapelijos.

Žiūrovai išvydo Salantų kultūros centro Edmundo Untulio komediją „Nosis so apgamo“, kurią režisavo Vacys Kaubrys.

Nasrėnų šventę artėjančių rinkimų proga prisiminė ir politikai. Jie ilgomis kalbomis renginio dalyvių nevargino, tačiau apie save priminė dovanomis – nuo dešros ir duonos iki paveikslų bei padėkų su savo atvaizdais. Dovanas dalino politikai Vaidotas Bacevičius, Justinas Motužis.

Kartu su bulvės švente muziejuje buvo minimas ir kitas įvykis. Šiemet suėjo lygiai 150 metų, kai M.Valančius paskelbė blaivybės sąjūdį.

Ta proga pranešimą apie tai prie Blaivybės ąžuolo, pasodinto 1998 metais, skaitė pranešėjas iš Vilniaus Benjaminas Kondratas.

Po linksmybių ir rimtų temų svečių laukė bulviniai blynai.

„Sumanymas kepti blynus iš šviežių, ką tik nukastų bulvių – šių metų naujovė. Praėjusiais metais lenktyniavome, kas greičiau nukas bulvių vagą, o šiemet nusprendėme paskanauti bulvių valgio. Šeimininkės blynus kepa dviejose keptuvėse, tad užtekti turėtų visiems“, - pastebėjo M.Valančiaus muziejaus direktorius A.Čėsna.

Pasivaišinusių svečių laukė laužas ir šokiai. Tai, pasak šventės personažų, kuriuos vaidino renginio vedėjai Gražina Žąsytinė ir Zenonas Jurgila, - jau neblogai, nes primena senus gerus laikus.

„Kokie geri laikai būdavo per bulviakasį: skerstuvės, grybai, ilgos bulvių vagos, jų gale – buteliukas ir gražūs vyrai šalia“, - vienas kitam pritarė šventės vedėjai.

Jie, kad svečiai nepamirštų, kaip seniai bulvės atkeliavo į Žemaitiją ir kaip jas senoliai augino, surengė viktoriną. Už teisingus atsakymus šventės dalyviai gavo saldžius prizus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas