Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Jaunimo eksperimentą kretingiškiai vertino prieštaringai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2006-05-05
Ugnies šou – viena įspūdingiausių audiovizualinio meno festivalio dalių.

Šeštadienį Kretingos vasaros estradoje jaunimo nevyriausybinių organizacijų surengtas audiovizualinio meno festivalis „Okupacija 2“ sukėlė prieštaringų kretingiškių vertinimų. Vieniems tai buvo garsios ir nesuprantamos muzikos šėlsmas iki vidurnakčio, drebinęs visą miestą. Kiti džiaugėsi, kad Kretingoje yra drąsaus jaunimo, kuris surengė nestandartinį renginį.

Festivalio afišose pavaizduotas simbolis – rėkiančios rankos ant ugninio disko – nusakė renginio esmę: penkias su puse valandos skambėjo popsui alternatyvi neprofesionalių jaunųjų kūrėjų muzika. Prieš vidurnaktį sugriaudę Afrikos būgnai ir ugnies šou tarsi liudijo, kad neformalus jaunimas savo kūrybiškumu „okupavo“ Kretingą.

Kretingoje yra veiklaus superjaunimo, kuris viską daro neįprastai šiuolaikiškai. Kretingiškiai pirmieji surengė respublikinį mėgėjiškų filmų festivalį. Šiemet jaunimo organizacija „Arera“ parengė audiovizualinio meno festivalio projektą, laimėjo konkursą ir iš rajono Savivaldybės gavo 4,5 tūkst.Lt. Tai pirmasis toks festivalis Vakarų Lietuvoje“, - teigė Valstybinės jaunimo reikalų tarnybos konsultantas Vakarų Lietuvai Audrius Danilevičius.

A.Danilevičius pasidžiaugė, kad organizuojant renginį, įsijungė ne tik visų rajono jaunimo organizacijų atstovai, bet talkino jaunimas iš Klaipėdos, Gargždų, Nidos, Palangos,Vilniaus. Į festivalį suvažiavo per septyniasdešimt dalyvių.

„Visuomet tikimasi, kad dalyviai save pristatys kuo geriausiai. Tačiau festivalio metu išaiškėjo, kad kai kurie jų, vienaip save pateikę rengėjams, scenoje pasirodė visai kitaip: pasirodymams prašė daugiau laiko, o intensyviai tepagrojo vos 10-15 min.“, - pasibaigus festivaliui kalbėjo A.Danilevičius. Jo nuomone, jeigu renginys būtų buvęs trumpesnis ir labiau koncentruotas, jis būtų buvęs įdomesnis. „Tačiau nieko nedarydamas, niekuomet ir nesužinosi, ką moka ir sugeba jaunimas. Jie turėjo tikslą – išreikšti savo kūrybiškumą didelėje erdvėje ir prieš didelę bei skirtingą klausytojų auditoriją“, - sakė konsultantas.

Montuoti sceną, videoekraną ir kitokią įrangą organizatoriai pradėjo šeštą ryto. Įrangą saugojo samdyta saugos tarnyba.Vienok, šeštą vakaro turėjęs prasidėti renginys vėlavo gerą pusvalandį. „Geriau vėliau gerai, negu anksčiau blogai“, - šmaikščiai vėlavimąsi komentavo vienas iš organizatorių.

Būta ir kitokių nesklandumų: vasaros estradoje trūko apšvietimo. Montuojant aparatūrą, paaiškėjo, kad greta esančiai elektros įrangai neužteko didesnės galios. Prieš vidurnaktį sustiprėjęs šoninis vėjas nešė ugnį į scenos pusę, dėl to teko sutrumpinti ugnies fejerverkų šou.

Dėl bekylančio incidento tarp iš kitų miestų atvykusio jaunimo grupuočių organizatoriams teko išsikviesti ir policiją. Beįsiplieskiančios muštynės buvo laiku sustabdytos.

Festivalio rengėjai siekė, kad vasaros estrados prieigose nevyktų prekyba alkoholiu. „Alkoholis, alus nesiderina su mūsų muzika ir nuostatomis“, - tvirtino jie. Tačiau gerokai įvakarojus besilinksminantys kretingiškiai nebesiskyrė su alaus buteliais.

Audrius Danilevičius pasidžiaugė, kad festivalio dalyviams talkino būrys baltus kombinezonus dėvėjusių „okupantų“ – savanorių.

„Žmonių taip greit neperauklėsi. Alaus jie atsinešė iš prekybos centrų. Ir niekas nenuneigs, kad „prisilupusio“ jaunimo buvo nelyginant mažiau, negu 40-50 – mečių porų, kurios „neįkalusios“ nebemoka linksmintis“, - tvirtino A.Danilevičius.

„Nežinojau, kad šis renginys - be alkoholio. Tai – labai gerai. Organizatoriai tai galėjo labiau akcentuoti afišose. Beje, mūsų amžiaus kretingiškiai geria mažiau, negu vyresni“, - mąstė 18-metis Artūras.

„Ne „stulpiniai“ esame, kad skaitytume afišas, - tvirtino 45-erių Edvardas, paklaustas, ko tikisi iš jaunimui skirto renginio. – Gerai, kad jaunimas turi kur „nusitrenkti“. Ir pasilinksminti be alaus. Iš ryto vien sudraskyti švarkai tesiplaikstytų ir buteliai tesivoliotų, jei kiekvienas kad ir po butelį tepirktų“.

Rajono meras Valerijonas Kubilius į kai kurių kretingiškių priekaištus, kad „Savivaldybė mėto pinigus tokiems niekiniams renginiams“, atsakė su tvirta nuostata: „Lengviausia – neleisti, uždrausti, o paskui skundžiamės, kad jaunimas – blogas. Suprantu, kad vyresnio amžiaus žmonėms galėjo nepatikti moderniškas renginys. Tačiau laikmetis kitas: jauni žmonės nori naujoviškų pasireiškimo formų. Jaunimas rašė projektą, kurį apsvarstė komisija. Jų tikslai taurūs – prieš prievartą, alkoholio vartojimą. Jų manymu, renginyje panaudotos tobulesnės technikos formos – garso, spalvų, vaizdo. Pats buvau nuėjęs pasižiūrėti, - man patiko, ir vakare manęs nepiktino garsas“.

Mero žodžiais, jis irgi pastebėjęs daugiau priėjusių girtų vyresnio amžiaus žmonių, negu jaunimo. „Organizuok kokį nori renginį, kad ir atlaidus, išgėrusių – neišvengsi“, - tokia V.Kubiliaus nuomonė dėl kretingiškių pasilinksminimo tendencijos.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas