Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vienuose namuose – trys motinų kartos

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2006-05-05
Gimus Jokūbui, prosenelė Gražina ir močiutė Rūta tarsi naujai išgyveno motinystės jausmą. Iš dešinės: Gražina Mickienė su proanūkiu Jokūbu, greta – anūkė Agnė, Rūta Mačienė su dukra Rūta.

Rūtos ir Antano Mačių namuose Kretingoje, Šventosios gatvėje, tvyro džiaugsmas ir neįprasta ramybė: prieš mėnesį gimusiam Jokūbui skiriamas didžiausias motinos Rūtos, močiutės Rūtos ir prosenelės Gražinos dėmesys. Visos trys mamos dalijasi ne tik bendru džiaugsmu, bet ir virtuve bei ūkio darbais.

„Jokūbas mums visiems yra kaip „saldainiukas“, - netverdama naujai išgyvenama motiniška meile kalbėjo Rūta Mačienė. Moteris pasakojo, kad pati dalyvavo 20 – metės dukters Rūtos gimdyme: „Dvylika valandų buvau šalia gimdyvės. Jokūbo tėtis Povilas tik balo ir apsiverkė. Paprašėme jo, kad lauktų koridoriuje. Kai priėmiau gimusį anūką, užplūdo neapsakomas atsikartojusios motinystės jausmas. Ir senelis Antanas, vos grįžęs iš darbo, pirmiausiai „stačia galva“ puola prie Jokūbo“.

Prosenelė Gražina Mickienė prisipažino, kad proanūkio gimimas jai suteikė ir džiaugsmo, ir savotiško liūdesio – peržengtas dar vienos kartos slenkstis, ir staiga pajuntama, kad „gyvenimo saulė eina vakarop“. Vienok, abi Rūtos – duktė ir anūkė – tvirtina, kad namuose ji yra tarsi „ašis“, apie kurią sukasi visas ūkis. 65-erių G.Mickienė apeina namus: tvarko ir apsodina daržą, šiltnamį, dažniausiai visai šeimynai ruošia pietus. Ponios Gražinos dėmesio dar labai reikia ir darželio nenorinčiai lankyti keturmetei jaunėlės dukters Saverijos atžalai, anūkei Agnei.

G.Mickienė, prieš septynerius metus tapusi našle, į dukters Rūtos namus atsikraustė iš Grūšlaukės. Moteris visą gyvenimą ūkininkavo ir šiandien džiaugiasi pabėgusi iš kaimo: „Dabar gyvenu kaip rojuj, apie namus kapstytis – vienas malonumas“.

Nuosavame name visi šeimos nariai turi po kambarį, bendra tik svetainė ir virtuvė, kurioje paeiliui savo šeimininkiškais gabumais stebina visos trys šeimininkės. „Aš mėgstu gaminti kaimiškai, o abi Rūtos – visokius moderniškus patiekalus“, - tvirtino G.Mickienė.

45–erių Rūta Mačienė – namų šeimininkė, laisvalaikiu mėgstanti siūti. Jos vyras Antanas dirba vienoje baldų gamybos įmonėje Vydmantuose. 23–ejų jų sūnus, beje, irgi Antanas, jau antrus metus dirba Anglijoje. Be dviejų savo vaikų R. ir A. Mačiai antraisiais tėvais tapo ir našlaičiui Marijui. Prieš šešerius metus į savo šeimą jie priglobė sūnėną Marijų, mirusio Antano brolio vaiką. Marijus mokosi Klaipėdoje statybininku. Jaunoji Rūta – irgi studentė. Po pusmečio ji ketina tęsti mokslą, tad mažasis Jokūbas taps prosenelės ir močiutės „rūpestėliu“.

Jokūbo tėtis Povilas Židonis ir mokosi, ir dirba. Jis jau didžiąja dalimi išlaiko jaunąją šeimą. Motinos dieną jauna šeima ketina vykti į Elektrėnus pas senelius, švęsiančius auksinių vestuvių jubiliejų. Sulaukę sugrįžusių, visa šeima rinksis namuose ir ta proga kieme keps šašlykus. Prosenelės G. Mickienės pastebėjimu, ši graži tradicija – paminėti motinas – labiau puoselėjama Nepriklausomoje Lietuvoje. Nes sovietmečiu šią dieną buvo pagerbiamos tik mirusios motinos, sutvarkant ir aplankant jų kapus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas