Pajūrio naujienos
Help
2022 Birželis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar teisinga įvesti nekilnojamojo turto mokestį, kuriuo būtų apmokestintas pirmasis gyvenamasis būstas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šeimos mokėsi bendrauti iš naujo

  • Vakarų Lietuva
  • 2008-07-15

Praėjusią savaitę Pakutuvėnuose (Plungės r.) įvyko tradicinė šeimų stovykla. Joje apsilankė šalies Prezidentas Valdas Adamkus, o misionierius Zaharijas Thudippara iš Indijos paskelbė pranašystę, kad Pakutuvėnai taps nauju evangelizacijos šaltiniu.

Stovyklautojai įsikūrė palapinių miestelyje, prie Pakutuvėnų bažnyčios, šalia Minijos. Daugiau negu 500 žmonių iš visos Lietuvos meldėsi, klausėsi paskaitų, bendravo, liudijo savo gyvenimus. Vyko individualios konsultacijos, darbas grupėse. Stovyklos tema buvo „Bendradarbiavimas tarpusavio santykiuose“.

Vakarais vyko meniniai projektai su profesionaliais kūrėjais. Skambėjo Vytauto Lukočiaus vadovaujamo kamerinio orkestro, Petro Vyšniausko ir Co džiazo muzika, Sauliaus Bareikio, Algimanto Kulikausko, Alinos Orlovos, profesoriaus Juozo Rimo atliekamos dainos.

Šalies prezidentas Valdas Adamkus džiaugėsi matydamas daug šeimų vienoje vietoje ir padėkojo pranciškonams už jų sukvietimą. Jis atkreipė stovyklautojų dėmesį į tai, kad daug problemų visuomenėje kyla todėl, kad neįskiepyta pagarba žmogui, o tai daroma tik tikroje šeimoje.

Paskaitas skaitė misionieriai Peter ir Solvei Sthol iš JAV. Jie nuo 1993 m. darbuojasi Lietuvoje, Latvijoje, Kazachstane ir Rusijoje su krikščionimis. Dabar jie gyvena Lietuvoje ir konsultuoja šeimas.

“Suteikėme objektyvių žinių apie tai, kaip turėtų būti kuriami santykiai tarp žmonių, ir ką daryti, jei tie santykiai suyra. Mokėme, kaip pora gali bendrauti ir spręsti problemas. Dauguma žmonių suprato, apie ką mes kalbėjome, buvo dėkingi už mokymus“, - pasibaigus stovyklai sakė P.Sthol.

„Vaikų linijos“ psichologės Jurgita Smiltė Jasiulionė ir Marina Blagoveščenskaja pravedė užsiėmimus tema „Patyčios“.

Pasak šeimų stovyklos koordinatorės Rūtos Domarkaitės iš Vilniaus, ši stovykla - 12-oji. „Stovykloje sudaromos sąlygoms dvasiniams ieškojimams ir vidiniam susitaikymui. Iš pradžių vyko daugiau dvasinių mokymų, daugiau kalbėjo teologai. Ilgainiui pradėjo mokyti ir krikščionių poros, žmonės, kurie patys praktiškai išgyvena šeimynines problemas. Šalia teologinių dalykų atsirado psichologinis konsultavimas”, - apie šeimų stovyklų evoliucionavimą sakė R.Domarkaitė.

Mokymo programa parengta taip, kad atgarsį rastų kuo daugiau žmonių, esančių skirtingose gyvenimo situacijose. Bandoma sudaryti visavertes galimybes ir žmonėms, kurie yra išsiskyrę, vieniši augina vaikus.

Pakutuvėnuose yra lankęsi lektoriai iš Anglijos, Amerikos, Prancūzijos, Italijos, Austrijos.

Tėvą Zahariją į stovyklą atsivežė Pakutuvėnų geradariai - misionieriai vokiečiai Konradas su Vendi. “Žmonės čia malonūs, linksmi, svetingi ir mylintys”, – kalbėjo indas misionierius. Anot jo, ypač pozityvus dalykas yra žmonių atvirumas naujovėms. “Mes duodame - jie patiria. Kai dalijamasi, augama”, - sakė jis.

Pakutuvėnų parapijos kunigas pranciškonas Gediminas Numgaudis kalbėjo, kad kiekvienoje Pakutuvėnų šeimų stovykloje jį stebina Apvaizdos vedimas per stovyklos koordinatorę Rūtą Domarkaitę. “Kartais ji ieško vienų žmonių, o atsiranda visai kiti. Kaip kad tėvas Zaharijas paskutiniu metu išniro. Matai, kad Dievas rūpinasi šia stovykla ir daro savo darbus”, kalbėjo pranciškonas.

Pasak brolio Gedimino, žmonės stovykloje patyrė vidinius išgydymus, susitaikymus. “Stovyklos tema – bendravimas. Jį labiausiai griauna senos žaizdos, nuoskaudos, pretenzijos. Grįžus į kasdienybę, stovyklos patirtys padės kažkiek pasipriešinti susvetimėjimo procesui, kuris ryškiai jaučiamas ir visuomenėje. Darbas, technologijos, internetas, televizija suryja žmonių laisvalaikį, kurį seniau žmonės skirdavo bendravimui”, - sakė brolis Gediminas.

Jis džiaugėsi, kad stovykloje apsilankė Prezidentas. “Tautos vadovo, Prezidento apsilankymas yra istorinis įvykis, pažadinantis pilietiškumą, savotiškai - ir krikščionio atsakomybę melstis už savo Prezidentą, jį laiminti, palaikyti jo iniciatyvas. Ir patiems gal orumo įkvepia, kad jaustumėmės oriai ir rūpintumėmės mūsų Tėvynės geru vardu, gyvendami dorai ir kovodami už teisingumą savo kasdieniniame gyvenime”, - kalbėjo pranciškonas.

Pakutuvėnuose stovyklavo ir kelios kretingiškių šeimos. “Nuostabu. Atsipalaidavome nuo kasdienybės. Radau atsakymų į daug klausimų. Svarbiausias - apie patyčias. Auginu 4 vaikus. Sužinojau, kaip padėti vaikams. Radau čia Dievo artumą”, - kalbėjo Onutė Zulcienė iš Kretingos.

Kita kretingiškė Elvyra Mažutienė kalbėjo: “Atvykau į stovyklą pamaitinti savo dvasią. Visus metus šios stovyklos – savo piligrimystės - laukiau. Čia gali nuo ryto iki vakaro patirti tą gyvojo krikščionio gyvenimą. Atvažiavau atvira širdimi. Norisi išsaugoti dvasią ir bendruomeniškumą iš susitikimų su keliais šimtais žmonių Pakutuvėnuose. Siekiau kiekviename pamatyti tą tikrąjį Dievą. Norisi pažinti tikrąją Dievo meilę”.

Audra VENCKUVIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas