Pajūrio naujienos
Help
2021 Rugsėjis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną12°C debesuotumas 7 %
Naktį8°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar pritartumėt, kad nesiskiepiję ir susirgę koronavirusu už gydymą susimokėtų patys?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sportinės karjeros sieks sostinėje

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas
  • 2008-07-11

Kretingiškė rankininkė, Algimanto Pranaičio auklėtinė Gintarė Anužytė ne per seniausiai sugrįžo iš Švedijos, kur su Lietuvos rinktine mūsų šaliai atstovavo Europos rankinio (iki 18 metų) čempionate. Tačiau tai – ne vienintelis įvykis septyniolikmetės sportininkės gyvenime. Kaip informavo jos treneris, jau pasirašyta sutartis su Vilniaus “Eastcon” klubu, su kuriuo naująjį sezoną kretingiškė startuos Lietuvos aukščiausioje moterų rankinio lygoje.

Gintarę Anužytę išugdęs rankinio treneris Algimantas Pranaitis sakė, jog komandai labai trūks Gintarės, kaip rezultatyviausios žaidėjos.

Lietuvos rinktinė prieš išvykdama į Švediją 4 dienas treniravosi stovykloje. “Tiek laiko – per mažai, kad būtume susižaidusios”, - sakė G.Anužytė.

Ji kartu su Lietuvos rinktine pogrupyje buvo ketvirta, o tarp 22 šalių rinktinių lietuvės liko XVI vietoje.

Krašto žaidėjos pozicijoje žaidžianti kretingiškė per varžybas pelnydavo vidutiniškai po 2-3 įvarčius. Anot rinktinės trenerio, toks rezultatas krašto žaidėjai yra pakankamai geras.

Be jokio keitimo G.Anužytė Švedijoje sužaidė ketverias rungtynes ir nuolat žaidė startinėje komandos sudėtyje.

Didžiausias įspūdis, kurį mergina parsivežė iš Švedijos, yra tai, kad Švedija buvo ypač gerai pasirengusi čempionatui, o jo dalyvėms rankinis užgožė viską: svarbiausia buvo laimėti.

Europos čempionatą laimėjo Norvegijos rinktinė, kuri, kaip pastebėjo G.Anužytė, buvo labai gero fizinio pasirengimo. To, beje, trūko Lietuvos rinktinei.

Savo gyvenimą siejanti su sportu G.Anužytė pagal sutartį Lietuvos rankinio čempionate atstovaus Kretingai.

O į Vilnių jai tenka išvykti todėl, kad Kretingoje nėra sąlygų siekti sportinio meistriškumo.

“Iš pradžių svarstėme galimybę Gintarę į sostinę išleisti, likus vieneriems metams iki ji baigs mokyklą. Tačiau jai, ketinančiai studijuoti teisę ir rimtai žiūrinčiai į mokslus, vieneri metai būtų per mažai laiko, kad priprastų prie naujos mokyklos, naujos klasės. Nors ji greitai adaptuojasi naujoje aplinkoje, yra labai savarankiška, vis tik, kai kalbama apie mokslus, reikia viską rimtai apgalvoti”, - įsitikinęs treneris A.Pranaitis.

G.Anužytė turėjo ir daugiau pasiūlymų – jai atstovauti saviems klubams siūlė Panevėžio, Kauno komandos. Tačiau ir merginos, ir trenerio nuomonė sutapo, kai buvo nuspręsta sportinę karjerą tęsti sostinės “Eastcon”.

“Man gaila palikti Kretingą. Tačiau aš noriu žaisti”, - “Pajūrio naujienoms” prisipažino G.Anužytė, kuri naują savo gyvenimo etapą pradės jau rugpjūtį.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas