Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar išvardintumėte Lietuvos partijas, ar pasakytumėte jų skaičių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Prokurorams atliekant tyrimą dėl Kretingos rajono savivaldybės tarybos nariams skirtų išmokų panaudojimo teisėtumo, kreiptasi į teismą su dar dviem civiliniais ieškiniais, kuriais prašoma iš Tarybos narės Vitalijos Valančiutės ir buvusio jos kolegos Rimanto Maciaus Savivaldybei iš viso priteisti daugiau nei 20,5 tūkst. eurų.

Prokuratūros atlikto tyrimo duomenimis, V. Valančiutė nuo 2019 m. balandžio iki 2023 m. balandžio iš Kretingos rajono savivaldybės iš viso gavo 14,5 tūkst. eurų kompensaciją transporto išlaidoms. Aiškinantis jų pagrįstumą, gauta duomenų, kad politikė Savivaldybei pateiktais kvitais prašė kompensuoti kuro išlaidas už apie tris kartus didesnį kilometražą negu jis per vertinimo laikotarpį galėjo būti realiai nuvažiuotas. Analizuojant pateiktus dokumentus, nustatyta, ir kad Tarybos narė neracionaliai dažnai pylėsi įvairios rūšies kurą, už kurį buvo atsiskaitoma 28-iomis skirtingomis ne jai priklausančiomis banko mokėjimo kortelėmis.

R. Macius už nuo 2019 m. balandžio iki 2023 m. balandžio patirtas transporto išlaidas iš Savivaldybės biudžeto gavo 14,6 tūkst. eurų kompensaciją. Prokuratūrai atlikus tyrimą dėl šių lėšų panaudojimo teisėtumo, paaiškėjo, kad jis gavo kelis kartus didesnę kompensaciją už kurą negu jo galėjo išnaudoti per savo kadencijos laikotarpį. Taip pat nustatyta, kad R. Macius dalį atsiskaitymui reikalingų kvitų pateikė ne jų originalus, o fotokopijas. Tokia dokumentų pateikimo tvarka neatitinka Buhalterinės apskaitos įstatymo reikalavimų, iš fotokopijų neįmanoma nustatyti visų ar dalies apskaitos dokumentams būtinų rekvizitų.

V. Valančiutė ir R. Macius turėjo teisę gauti kompensacijas degalams už patirtas išlaidas, tačiau pateikti prašymai jas kompensuoti nepatvirtina fakto, kad jie galėjo patirti būtent tokio dydžio išlaidas.

Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai teismui pateikė civilinius ieškinius, kuriais išieškotina suma nustatyta iš kompensuotos už degalus sumos atėmus tiek, kiek Tarybos nariai negalėjo pravažiuoti pagal automobilių ridos duomenis. Todėl prokurorai, kreipdamiesi į Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmus, prašė Kretingos rajono savivaldybės naudai iš V. Valančiutės priteisti 9 tūkst. 296 eurus, o iš R. Maciaus – 11 tūkst. 234 eurus.

Parengta pagal prokuratūros pranešimą


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas