Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar dalyvaujate pavasarinėse akcijose aplinkai tvarkyti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Motiejus Skalandžiūnas buvo įvertintas „Metų jaunojo verslininko“ nominacija už iniciatyvumą ir jaunimo verslumo skatinimą.

Palangiškis Motiejus Skalandžiūnas anksti pajuto, kas jam įdomu ir kokią veiklą norėtų tęsti ateityje. Ėmęsis ekstremalaus sporto dar būdamas vaikas, vėliau jis sumanė gaminti riedlentes, o kai jų poreikis sumažėjo, tuomet ėmėsi baldų. Iki šiol jo verslas sėkmingai klesti. O tai neliko nepastebėta ir Palangos bendruomenės, kuri jam įteikė Palangos jaunimo apdovanojimuose „Metų jaunojo verslininko“ nominaciją už iniciatyvumą ir jaunimo verslumo skatinimą.

Stadione išsirutuliojusi verslo idėja

Apie tai, kad Motiejus buvo nominuotas, jam pačiam buvo labai maloni staigmena. „Man net kilo klausimas, iš kur mane apskritai žmonės žino. Nepažįstami žmonės atidavė už mane balsus. Tad buvo labai malonu, kad mano veikla buvo pastebėta. Netikėjau iki pat paskutinės minutės, kad man atiteks ši nominacija“, – sakė 26-erių verslininkas. O jo verslo idėja išsirutuliojo, galima sakyti, dar paauglystėje, kuomet itin mėgo ekstremalųjį sportą ir daug laiko praleisdavo stadione, važinėdamas riedlente. Tuomet jis sugalvojo kurti kokybiškas riedlentes, kurios ilgai tarnautų, būtų patvarios.

Paskui pašnekovas ėmėsi ir didesnių užsakymų – baldų. Žmonės pageidauja ir asmeniniam naudojimui, ir barams tinkamų baldų, jis taip pat gamina ir laiptus, tvoras.

„Net ir turėdamas laisvo laiko, jį mielai leidžiu dirbtuvėse“, – pripažino savo nišą atradęs Motiejus.

„Aš galiu pasigirti lakia vaizduote. Sugebu įvykdyti bet kokius klientų pageidavimus. Jeigu nori kokybiškų baldų, bet yra suskaičiavę mažesnę sumą tam išleisti, visada galima rasti sprendimų. Lietuviai dažniausiai ir ieško to, kas būtų ir kokybiška, ir pigu. Kai dar gamindavau riedlentes, pastebėjau vieną keistą dalyką. Jaunimas pageidauja ne kokybiškos tvirtos riedlentės, jiems svarbiausia, kad būtų žinomos firmos ženkliukas“, – lietuvių pasirinkimus apibūdino Motiejus. Riedlenčių gamyba, jis pripažino, todėl ir sustojo. Jaunuoliai ėmė žvalgytis firminių riedlenčių, o dabar išvis nustojo domėtis šiuo sportu, bent jau mažiau tokių jaunų žmonių, negu atsimena pats Motiejus.

„Dabar jaunimas kitaip naudoja ekstremalaus sporto aikštyną – nueina ten patraukti elektroninių cigarečių ar kitokių nesąmonių daryti. Sportuoti nebėra kada, virtualus gyvenimas atima visą laiką“, – pastebėtą prastą tendenciją įvardijo palangiškis.

Darbas teikia malonumą

Pats Motiejus dar vaikystėje pamėgo važinėjimą riedlente ir net svajojo būti šios srities profesionalu, bet galiausiai toks ateities planas kiek pakito ir jis ėmė gaminti riedlentes, kitus rankų darbo gaminius.

„Mano pirmosios kūrybinės dirbtuvės buvo rūsyje, paskui senelio soduose ir ten pat pasistačiau riedlenčių parką. Taip buvo patogu ir tiems, kurie paimdavo į rankas savo naują riedlentę, galėdavo tuoj pat ją išbandyti“, – pasakojo M. Skalandžiūnas.

Motiejus pasidžiaugė, kad jo pasirinktas kelias pasiteisino. Jam netrūksta klientų ir nė dienos neturi, kad nebūtų ką veikti, nes užsakymų yra daug.

„Aš netgi turėdamas laisvesnio laiko, vis tiek jį leidžiu dirbtuvėse, bandydamas ką nors naujo išmokti, išbandyti. Man tai patinka, aš tuo mėgaujuosi. O kai darbas teikia malonumą, nereikia nė dirbti. Žinoma, nepamiršau iki šiol ir ekstremalaus sporto“, – pripažino pašnekovas, patikinęs, kad ir kitur gyvenančio savęs neįsivaizduoja, Palangoje jam puikiai visapusiškai sekasi.

Emilija LAPYTĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas