Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar dalyvaujate pavasarinėse akcijose aplinkai tvarkyti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Kseverija sužavėjo Jūrmaloje vykusio tarptautinio konkurso komisiją – pelnė antrosios vietos apdovanojimą ir už tai yra dėkinga muzikos mokytojui Augustinui Užkuratui.

Palangos senosios gimnazijos vienuoliktokė Kseverija Jakutė prieš kelerius metus tik pradėjo labiau pažinti savo gimtąją šalį, nes iki tol gyveno Anglijoje, kuri buvo vieninteliai jai žinomi namai. Tėvams nusprendus grįžti į gimtinę, jai ir sesei teko nemenkas iššūkis atrasti savo vietą Lietuvoje. Kseverijai jau pavyko. Ji suprato, kad labiausiai mėgaujasi meniškąja puse – ji pati dainuoja ir šoka, tad ir ateityje planuoja imtis kurios nors panašios veiklos.

Didžioji gyvenimo dalis – Anglijoje

Kaip papasakojo Kseverija, ji gimė Lietuvoje, bet, kai ji buvo dar kūdikis, tėvai nusprendė išsikraustyti į Angliją. Ten gyveno penkiolika metų.

„Kai tėvai nusprendė, kad reikia grįžti namo, neprieštaravome su sese, bet viskas buvo visiškai kitaip. Juk ten buvo viskas, kas žinoma. O sugrįžus į Lietuvą teko ieškoti būdų įsilieti, tapti bendruomenės dalimi, nes net žmonės man atrodė kitokie – pikti, šaltoki, ir priimdavau tai labai asmeniškai. Galiausiai supratau, kad taip nėra, lietuviai tiesiog tokie yra“, – šypsojosi prisiminusi mergina.

Iš pradžių Kseverija bandė mokytis Klaipėdos licėjuje, kur tikėjosi geresnio priėmimo dėl prastesnės lietuvių kalbos, bet taip nenutiko. „Pasimokiau ten kurį laiką ir pamačiau, kad man ten nėra lengviau. Tada tėvai parašė prašymą mokytis Palangos senojoje gimnazijoje, kur gerokai lengviau buvo pritapti, juolab kad suradau ir draugę Ugnę, kuri taip pat grįžusi iš Anglijos. Mes puikiai viena kitą supratome. Man lietuviškai kalbėti ir suprasti nėra sunku, kiek sunkiau yra taisyklingai rašyti. Mama mudvi su sese visada namuose versdavo kalbėti tik lietuviškai, kad mokėtume savo kalbą, o dabar, kai jau gyvename Lietuvoje, skatina mudvi kalbėtis angliškai, kad ir šios kalbos nepamirštume“, – apie savo lietuvių kalbos pamokas pasakojo Kseverija.

Paklausus jos, kur geriau ji jaučiasi – Anglijoje ar čia Lietuvoje, gimnazistė ilgai nelaukus atsakė, kad puikiai jaučiasi jau ir čia, bet ne iškart taip buvo – čia žmonės labiau užsidarę, šaltesni, buvo nelengva priprasti prie šito.

Anglijoje Kseverija atrado savo vidinį talentą – puikų balsą. Iš pradžių dainuodavo tik sau, namuose, bet vėliau nusprendė, kad reiktų ir profesionalų pagalbos.

„Nusprendžiau taip lengvai neatsisakyti to, kas galbūt yra mano įgimtas talentas“, – šypsojosi mergina. Vėliau, pasikeitus gyvenimo sąlygoms, galva buvo užimta kitais dalykais, tad dainavimas kiek buvo nustumtas iš pagrindinių veiklų.

Į gyvenimą sugrįžo muzika

Eina ketvirti metai, kaip Kseverija gyvena Lietuvoje. Mergina pripažino, kad labai trūko bendravimo, o susirasti naujų draugų buvo sunkiausia.

„Pirmi metai buvo sunkūs, – neslepia to K. Jakutė. – Man lietuvių kalba labai sunki, bet man ji patinka. Dabar turiu draugų, kurie prireikus pataiso mano žodžius, jeigu pasakau ne taip, kartais pamirštu kokį žodį, jie supranta, ką noriu pasakyti.“

Atsikrausčiusi į Lietuvą Kseverija turėjo mesti vokalo pamokas, nes neužteko laiko dainavimui, turėjo daug įvairių veiklų, su kuriomis reikėjo susidoroti, bandant pritapti. Kai gimnazistė priprato prie gyvenimo Lietuvoje, vėl grįžo į vokalo pamokas.

Muzika jos gyvenime – jau nuo vaikystės, bet tik neseniai suprato, kad tai yra jos talentas, kurio nevalia paleisti. Prie to prisidėjo jos talentą pastebėjęs ir paskatinęs muzikos mokytojas Augustinas Užkuratas.

Kseverija pripažino, kad jų susitikimas mokykloje pakeitė jos požiūrį į dainavimą. Jiems susitikus A. Užkuratas paprašė Kseverijos padainuoti, parodyti savo balso galimybes, o kai ji baigė dainuoti, muzikos mokytojas buvo sužavėtas jos balsu.

Kseverija pasikalbėjusi su mokytoju nusprendė išbandyti save konkurse „Christmas surprise“, kuris vyko šių metų pradžioje Jūrmaloje.

„Pripažinsiu, kad tikrai buvo baisu, bet tuo pačiu metu ir smalsu, kaip seksis. Su mokytoju vylėmės, kad pavyks pelnyti prizinę vietą, ir džiugu, kad pavyko. Tikrai žinau, kad dainavimo jau nemesiu, dainuosiu, tobulinsiuosi ir toliau“, – džiaugėsi rezultatu pašnekovė.

Kseverija savo nuostabiu balsu sužavėjo Jūrmaloje įvykusio tarptautinio konkurso komisiją ir parsivežė antrosios vietos apdovanojimą.

Pasiteiravus, ar tikėjosi užimti tokią aukštą vietą, Kseverija atviravo, jog tikėjosi kokios trečios vietos, bet nemaniusi, kad pavyks dar geriau. „Esu be galo patenkinta savo rezultatu“, – džiaugėsi laimėjimą į Palangą parvežusi gimnazistė, atskleidusi, kad aukštumų siekia ne tik vokalo konkursuose, ji taip pat ir šoka Klaipėdoje, tobulinasi šokdama gatvių šokius, dalyvauja su komanda įvairiuose koncertuose, kur reikalingas šokių kolektyvas.

Apie ateitį pašnekovė jau irgi pagalvojanti. „Labiausiai bijau ir tai man yra kaip baisiausias košmaras, kad teks dirbti biure nuo aštuonių iki penkių vakaro. To aš labai nenoriu. Planuoju studijuoti kažką iš meno srities, žvalgausi ir užsienyje, nes pas mus dar nėra labai daug tinkamų programų. Mokslai man niekada nesisekė labai puikiai, bet atradau save kitoje srityje, tuo džiaugiuosi, ten ir planuoju tobulintis“, – šypsojosi aktyvi mergina.

Vakarė KANIAVAITĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas