Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate naujų rajono Savivaldybės projektų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nemokamas viešasis transportas rajono Savivaldybės vietinio reguliaraus susisiekimo maršrutais – tokį sprendimą vakar įvykusiame posėdyje vienbalsiai priėmė Kretingos Savivaldybės rajono taryba. Nuo kitų metų sausio 1-osios įsigaliosianti naujovė, Autobusų parko skaičiavimu, kainuos apie 300 tūkst. eurų per metus.

Pasitarnavo socialiniam teisingumui

Tiesa, yra išimčių: kadangi ne vienos savivaldybės teritorija, maršrutu „Kretinga–Klaipėda“ keleiviai nemokamai bus vežami tik iki Briedžio g. autobusų stotelės, grįžtant iš Klaipėdos, – nuo ten iki Kretingos. O į Palangą nemokamai bus galima nukeliauti iki Vydmantų stotelės, grįžtant – nuo jos. Važiuojant maršrutu Kretinga–Pryšmančiai–Palanga, nemokamai veš iki Vydmantų, grįžtant – nuo Vydmantų. Bet kokiu atveju, įsėdus į autobusą, ir į Klaipėdos bei Palangos savivaldybes Kretingos autobusų parko autobusais važiuojantys keleiviai bilietus iškart pirks pigesnius. Manoma, kad, priėmus sprendimą po rajoną gyventojus vežioti nemokamai, bus daug pliusų: pirmiausia, atkurtas socialinis teisingumas – mieste nuo 2021-ųjų žmonės važiuoja nemokamai, tai kodėl negali lengvata naudotis ir kaimų gyventojai? Be to, taip visi skatinami daugiau naudotis viešuoju transportu, lengvieji automobiliai mažiau terš orą. O ir patiems gyventojams nerūpės, kur, atvažiavus į miestą, saugiai pasistatyti automobilį, ypač žiemą. Sprendimas taip pat pasitarnaus ir ilgalaikiams Užimtumo tarnybos klientams – jie nebepasiteisins, kad dirbti negali dėl didelių išlaidų, kurias tenka patirti norint nuvažiuoti iki vietovės, kurioje yra darbovietė.

Nors, „Pajūrio naujienų“ žiniomis, kai kuriems politikams, sprendimo projektą aptarusiems komitetuose, 300 tūkst. eurų per metus projektui įgyvendinti pasirodė gerokai per daug, ir buvo abejojančių, ar tiek „patemps“ biudžetas, tačiau Tarybos posėdyje savo nuomonės nė vienas nepareiškė. Sprendimui buvo pritarta vienbalsiai, nebediskutuojant.

Prilygino prisvilusiam blynui

Kaip rogėmis per smėlį „važiavo“ Kretingos rajono savivaldybės biudžeto lėšų naudojimo Savivaldybės valdomiems akligatviams ir ne aukštesnės kaip Ds kategorijos pagalbinių gatvių urbanizuotose teritorijose remontui finansuoti tvarkos aprašas. Jis patvirtintas dviem Tarybos nariams susilaikius.

V. Turauskaitė šį sprendimą buvo prašiusi iki gruodžio atidėti vos posėdžiui prasidėjus, nes sakė turinti pastabų ir dėl kriterijų, ir dėl daug kitų niuansų. Tačiau Tarybos dauguma į šį prašymą neatsižvelgė.

Opozicijos nuomone, sprendimas Tarybą pasiekė nepakankamai parengtas. „Šįryt pusryčiams kepiau blynus, jie prisvilo, bet vis tiek pavalgiau“, – palygino Giedrius Petreikis po to, kai Tarybos dauguma ignoravo ir kolegos Gedimino Venckaus pastabas, kad Ds gatvių kategorijų Kretingoje apskritai nėra, jeigu toks sprendimas, koks paruoštas, bus priimtas, prieštaraus rajono Bendrajam planui. Politikas ragino nebalsuoti, kol nebus visiškai išsiaiškina. Anot projektą pristačiusios Vietinio ūkio ir turto valdymo vedėjos Sigutės Jazbutienės, panaudotas esąs tas gatvių sąrašas, kuris teikiamas matininkams rengiant kadastro bylas.

Bendrasis planas pastarąjį kartą patvirtintas 2021-aisiais. „Ar pradedam darbus, ar duodam žinią, kad lauksim dar 2–3 metus, kol jį pakeisim“, – nepatenkintas kolegų pretenzijomis buvo A. Kalnius.

Lig šiol Savivaldybėje galiojančios tvarkos, pagal kurią biudžeto lėšomis būtų galima taisyti ir remontuoti akligatvius ar pagalbines gatves, nebuvo. Vien tik Kretingos mieste yra daugiau kaip 39 kilometrai gatvių su žvyro danga.

Tvirtinant 2024 m. rajono Savivaldybės biudžetą, šiai priemonei turėtų būti numatyta 50 tūkst. Eur.

Vieni matė gėrį, o kiti – baudą

Vienam nariui balsavus prieš ir 10-čiai susilaikius, rajono Taryba pritarė, kad būtų pasirašyta Savivaldybės bendradarbiavimo sutartis su akcine bendrove Lietuvos automobilių kelių direkcija ir akcine bendrove „Eurovia Lietuva“.

Savivaldybė įsipareigojo finansuoti vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklų nuo Melioratorių g. ir Vytauto g. žiedinės sankryžos iki Žemaitės al., taip pat lietaus nuotekų tinklų nuo Melioratorių g. ir Vytauto g. žiedinės sankryžos iki Žemaitės al. rekonstravimo projektų, kuriuos parengė bendrovė „Kretingos vandenys“, įgyvendinimą ir prisidėti prie Kelių direkcijos projekto –valstybinės reikšmės krašto kelio Gargždai–Kretinga ruožo kapitalinio remonto ne daugiau kaip 50 tūkst. 469 Eur.

Kelių direkcija ir „Eurovia Lietuva“ šį rugpjūtį pasirašė sutartį dėl krašto kelio – Melioratorių g. ruožo nuo magistralinio kelio A11 iki žiedinės sankryžos su Vytauto g. – kapitalinio remonto darbų. „Kretingos vandenims“ parengus vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklų nuo Melioratorių g. ir Vytauto g. žiedinės sankryžos iki Žemaitės al. rekonstravimo ir lietaus nuotekų tinklų rekonstravimo projektus, šiame Melioratorių g. ruože numatoma atnaujinti 1979 m. statybos avarinės būklės inžinerinius tinklus. Savivaldybė kreipėsi į Kelių direkciją, prašydama iki kol viešųjų pirkimų būdu bus parinktas tinklų rekonstrukcijos rangovas, sustabdyti „Eurovia Lietuva“ darbus. Abiejų projektų įgyvendinimą tuomet būtų galima suderinti. Kelių direkcija neprieštaravo, bet prašė kompensuoti rangovo „Eurovia Lietuva“ dėl sutarties termino nukėlimo patirtus nuostolius– 50 tūkst. 469 Eur be PVM.

Sprendimą pritarti tokiai sutarčiai opozicijos lyderė Violeta Turauskaitė pavadino konkrečia bauda, sakė, kad jos ir dabar dar būtų galima išvengti, nes „Kretingos vandenų“ rangos sutartis kol kas tebėra nepasirašyta, o sumos gali didėti. Tačiau į šią politikės nuomonę Tarybos dauguma taip pat nesureagavo, tik meras retoriškai paklausė, ar V. Turauskaitė siūlanti darbų Melioratorių gatvėje atsisakyti?

Vandentiekio, lietaus ir buitinių nuotekų tinklų preliminari statybos darbų kaina bus apie 558 tūkst. Eur, prisidėti prie Automobilių kelių direkcijos projekto prašoma 50 tūkst. 469 Eur be PVM. Šios lėšos bus numatytos 2024-ųjų rajono Savivaldybės biudžete.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas