Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Futbolo treneriai įgijo naujas licencijas

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas
  • 2023-11-17

Kretingos futbolo akademijos „Minija“ treneriai, įgiję trenerių UEFA B licencijas: (iš kairės) Martynas Viluckas, Arvydas Balsevičius ir Arūnas Dievinas.

Kretingos futbolo akademijos „Minija“ treneris, vyrų futbolo komandos „Minija“ vyriausiojo trenerio asistentas, vartininkų treneris Martynas Viluckass šiomis dienomis įgijo UEFA vartininkų B licenciją. „Ji man suteikia teisę dirbti bet kuriame Lietuvos futbolo klube, jeigu reikėtų – ir aukščiausios lygos“, – M. Viluckas teigė, kad mokymai vartininkų treneriams apskritai buvo surengti pirmą kartą Lietuvos futbolo istorijoje.

Šių mokymų programą parengė ir įgyvendino Kauno „Žalgirio“ vartininkų treneris Mantas Gintalas ir nacionalinės futbolo rinktinės vartininkų treneris vienas šalies trenerių rengimo asociacijos vadovų Audrius Paškevičius, juos konsultavo legendinis Estijos vartininkas Martas Pomas, žaidęs per 100 rungtynių su savo šalies rinktine. „Gavome labai daug žinių, per mokymus, kurie tęsėsi metus, patyrėme gerą draugišką atmosferą. Tarp vartininkų trenerių nesijaučia konkurencija, visi buvome tarsi didelė šeima, kurioje vienas su kitu dalinomės patirtimi ir įgytomis žiniomis“, – M. Viluckas neslėpė, kad ateityje jis norėtų siekti ir A kategorijos licencijos.

Vartininkų trenerių mokymuose žinių siekė negausus 15 vartininkų trenerių būrys, jiems buvo rengiami moduliai po 4 dienas, mokymų dalyviai patys vedė treniruotes, jas planavo pagal pateiktas temas, diskutavo, taisė padarytas klaidas, mokymų vadovams rodė, kaip pritaiko mokymuose įgytas žinias.

Vartininkų trenerių UEFA B licencijas įgijus: (iš kairės) Andrius Paškevičius, Martynas Viluckas, Algimantas Briaunys, Mantas Gintalas.

„Žinios – pačios naujausios, modernios, tad per pastaruosius metus jaučiuosi stipriai patobulėjęs, mokymai apskritai padėjo pakeisti požiūrį į vartininkų treniruotes. Pastebėjau, kad ir kasdienis darbas pasidarė paprastesnis – rengiantis treniruotei viskas aišku, ką ir kaip daryti, nuo ko pradėti. Tai – didžiulis žingsnis į priekį“, – mokymų naudą įvardino kretingiškis treneris, kuris mokymuose Vakarų Lietuvai atstovavo kartu su kolega iš Klaipėdos Algimantu Briauniu.

Mokymų dalyviai vartininkų treneriai patyrė, kad, treniruojant vartininkus, nereikia jų apkrauti pratimais – būtina mokyti juos priimti sprendimus, kad per rungtynes jie taptų universaliais žaidėjais, gebančiais atlikti ne tik techninius, bet ir taktinius veiksmus. Tai stiprina ir pačių vartininkų pasitikėjimą savimi.

Be vartininkų trenerio UEFA B licencijos, M. Viluckas kartu su futbolo akademijos „Minija“ treneriais Arvydu Balsevičiumi ir Arūnu Dievinu mokėsi ir gilino kompetencijas įgyti futbolo trenerių UEFA B licencijas, kurios suteikia teisę dirbti su jaunimo komandomis. „Kiekvieni mokymai, kiekvienas seminaras visada suteikia naudos, atsiranda galimybė ne tik įgyti naujų žinių, bet ir pagilinti, įtvirtinti jau turimą patirtį“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė treneriai.

Licencijas darbui su jaunimu planuoja įgyti ir „Minijos“ futbolo akademijos treneriai Dangirdas Žilinskas ir Edgaras Drąsutis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas