Pajūrio naujienos
Help
2024 Rugsėjis
Pi 29162330
An 3101724
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar rusų kalbos mokymą mokyklose reikėtų keisti į didesnį Europos kalbų pažinimą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Moliūgo šventė

Tolerancijos renginiais siekia vienyti skirtingus žmones

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Švietimas
  • 2023-11-17

Renginį vedė abiturientės (iš dešinės) Samanta Gagilaitė ir Virginija Matuizaitė bei Dienos veiklos centro lankytojas Tomas Lubinas.

Vakar ir šiandien per Kretingos rajoną praūžė Tarptautinei tolerancijos dienai skirti renginiai, kuriuos suorganizavo Kretingos dienos veiklos centras ir Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija (SIŽGB) „Kretingos viltis“, o juose dalyvavo neįgalius žmones vienijančios organizacijos ir įvairių rajono ugdymo įstaigų jaunimas.

Tikisi tvirto peties

Renginiai vyko dvi dienas ir skirtingose rajono vietose: vakar – Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje, šiandien – Salantų gimnazijose. Juose dalyvavo: be SIŽGB „Kretingos viltis“ ir Dienos veiklos centro, dar – šio centro padalinio Salantuose lankytojai, Kretingos atviro jaunimo centro atstovai, Jurgio Pabrėžos universitetinės ir Salantų gimnazijų, Simono Daukanto progimnazijos, Marijos Tiškevičiūtės mokyklos mokiniai, Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro Kretingos filialo moksleiviai. Parodomosiomis šių įstaigų dalyvių programomis buvo užbaigtas tęstinis projektas „Mano delne – tavo ranka“.

Renginio Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje pradžioje šios gimnazijos III klasės gimnazistės svečius pasitiko liaudišku šokiu „Kepurinė“, programą moderavo trys vedantieji – gimnazistės abiturientės Samanta Gagilaitė ir Virginija Matuizaitė bei Tomas Lubinas iš Dienos veiklos centro. SIŽGB „Kretingos viltis“ vadovė Sigutė Bendikienė pasidžiaugė susirinkusiu gausiu būriu bičiulių: „Mūsų ir tikslas yra toks, kad geriau pažintume vieni kitus, o prireikus, kad iš to didelio pulko sulauktume tvirto peties, į kurį galėtume atsiremti.“

Kretingos dienos veiklos centro vadovė Birutė Viskontienė vylėsi, kad ir pasibaigus Tolerancijos dienai, kitus metus visi – žmonės su negalia ir be jos – gyvensią bendrystėje ir santarvėje, linkėjo paimti kito ranką į savo delną ir puoselėti taiką, pradedant nuo savos mokyklos.

Pirmasis scenoje pasirodė Dienos veiklos centro muzikinis kolektyvas.

Ugdyti taiką savyje ir aplinkoje

„Šio tolerancijos renginių ciklo siekis – vienyti rajono švietimo ir neįgaliųjų įstaigas, kad bendraudami mokytųsi pažinti vieni kitus. Ne teoriškai, o praktiškai: tam ligi šiol ir buvo skirti susitikimai mokyklose ir mūsų įstaigose, kad, rengiant bendras programas, neįgalieji ir miesto jaunimas susidraugautų, pažintų vieni kitus.

Neįgalieji visuomet labai laukia bendrystės, jie tam atviri. O jauni žmonės mokosi, kad ir vėliau, išėję į gyvenimą, susitikę kitokį žmogų, gebėtų jį priimti“, – tęstinio projekto esmę apibūdino B. Viskontienė. Ji pasidžiaugė, kad sėkmingai bendrystė vyko nuo rugsėjo, jos reikia ir mokykloms – visi projekto dalyviai gebėjo suprasti vieni kitus, sutarti ir sėkmingai kurti.

Pagrindinės Tolerancijos dienos renginių organizatorės – Sigutė Bendikienė ir...

Šiųmetinio renginio simbolis – baltas paukštis, taikos balandis. „Siekėme akcentuoti taiką, kuri taip svarbi ir būtina šiandienos pasaulyje, vykstant nuožmiems karams Ukrainoje, Izraelyje ir Palestinoje. Viską kuria ir griauna žmonės. Todėl taiką turime pradėti ugdyti savyje ir skleisti ją aplinkai, pasauliui. Taika – kaip tas akmenukas, įmestas į vandenį ir pasklindantis raibuliais, kuriuos srovė neša tolyn“, – šiųmetinio renginio idėją apibūdino B. Viskontienė.

Vadovaudamiesi tuo principu, ji tikino, ir renginio geografiją išplėtę į rajoną – pakvietę dalyvauti ir savo įstaigos padalinį Salantuose, kad skleidžiama bendrystė, tolerancija ir taika į pasaulį sklistų nuo mūsų pačių.

B. Viskontienei antrino ir SIŽGB „Kretingos viltis“ vadovaujanti S. Bendikienė: „Taikos turime ieškoti tarpusavio santykyje. Kad aplinkiniai nebijotų susitikti neįgalų žmogų, bendrautų su juo. Nes visuomenėje dar vis tebetvyro savotiška užsklanda nuo neįgaliųjų, juntamos patyčios ir pašaipos, nors pripažįstame, kad ir mūsų vaikai – ne pyragai. Tačiau atskirtį išgyvenantys mūsų vaikai labai imlūs, nori aplinkos dėmesio. Turime mokytis vieni iš kitų savitos bendrystės, kad ir sveiki žmonės suprastų, kad aplinkui – skirtingi žmonės ir su visais reikia sutarti."

...Birutė Viskontienė.

Gerbti ir tuos, kurie kitokie

Į renginį atvykęs rajono meras Antanas Kalnius pastebėjo, kad Lietuvoje nusistovėjusi tokia tvarka – tik itin garbingus svečius pasitikti „Kepurine“, todėl pasidžiaugė, kad visi čia pasijutę ypatingais. „Dievas sukūrė žmones su skirtingomis jų spalvomis, džiaugiuosi, kad esate tie, kurie jas matote, ir linkiu šį pagreitį įgavusį projektą tęsti toliau, – linkėjo meras, patikinęs, kad renginio išvakarėse darsyk pasidomėjęs, ką reiškia tolerancija. – Apibūdinimų yra įvairių, bet man ypač patiko toks teiginys: elkis taip, kaip norėtum, kad ir kiti elgtųsi su tavimi.“

Ta pačia proga meras viešai padėkojo Dienos veiklos centro darbuotojams Aušrai Bruzdeilynienei ir Antanui Kidykui už tai, kad prisideda, kuriant gerovę neįgaliems žmonėms.

Kretingos rajono vicemerė Vaida Jakumienė norėjo pasidalinti netikėtu patyrimu, kai prieš renginį pasitikę 3 berniukai pasiteiravo, kur jie einą, o, atsakę, kad į Tolerancijos dieną, šių vaikų patys paklausę, kas gi yra ta tolerancija. Šie nesudvejoję atsakė: „Reikia gerbti visus ir tuos, kurie yra kitokie.“ V. Jakumienė viešai padėkojo tiems mažiesiems tolerancijos mokytojams, o ir tikriesiems jų mokytojams už diegiamą tolerancijos supratimą.

Nuotaikingame Tolerancijos dienos renginyje buvo apstu įvairios publikos – politikų, mokytojų, mokinių, neįgaliųjų įstaigų atstovų.

Dovana mums visiems

Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos direktorius Kęstutis Trakšelys pasidžiaugė, kad šis gerumo renginys vyksta jų mokykloje ir linkėjo, kad Tolerancijos diena, kada rodoma pagarba kiekvienam žmogui, tęstųsi visus metus.

Kretingos rajono tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Jolanta Girdvainė sakė vakar patyrusi daug gerumo, sukaupto vienoje vietoje. „Tolerancijos dieną gal reikėtų vadinti Taikos balandžio diena, nes tiek daug jaunų žmonių tiesia ranką neįgaliam žmogui. Aš pati savo aplinkoje žinau, ką reiškia žmogus su negalia, kiek reikia aplinkiniams kantrybės, ištvermės, todėl labai suprantu šeimas, kuriose jais rūpinamasi, kur jie ugdomi. Todėl ši diena, kai tiesiamos gerumo rankos, yra tarsi dovana jums ir mums visiems“, – akcentavo rajono politikė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas