Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar įsigytumėte obligacijų šalies gynybai stiprinti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Už savitą darbų stilių kretingiškis juvelyras Gražvydas Kasparavičius yra nominuotas šiųmetinei Nacionalinei kultūros ir meno premijai.

Kretingiškis juvelyras Gražvydas Kasparavičius, kurio rankoms ir išmonei paklūsta metalas, o drauge su juo – kone visos natūralios gamtos medžiagos – gintaras, mineralai, ragai, kaulas, perlai ir kitos – Lietuvos dizaino asociacijos tarp 47 pretendentų yra nominuotas šių metų Lietuvos nacionalinei kultūros ir meno premijai.

Šiųmetinis Kultūros ministerijai pateiktų pretendentų sąrašas – gana ilgas, palyginus su ankstesniais, pernai komisijos atrankai buvo pateikta 30 nominantų. Sąraše iš viso šiai premijai tėra nominuoti 2 juvelyrai, be G. Kasparavičiaus, dar – Sigitas Virpilaitis. Iš kone pusšimčio šiųmetinių nominantų komisija atrinks tik 6 laureatus, kurie bus apdovanoti LR Prezidentūroje Vasario 16-osios proga. Kasmet laureatams skiriama premija yra 800 socialinių išmokų dydžio ir siekia 32 tūkst. Eur.

Pateikiant kūrėjų kandidatūras, yra vertinami jų 7-erių pastarųjų metų darbai ir pasiekimai, o taip pat kūriniai, sukurti per visą kūrėjo gyvenimą ir veiklą.

Nominantų sąraše kretingiškio G. Kasparavičiaus vardas įrašytas greta tokių žinomų šalies kūrėjų, kaip: režisierius Gytis Padegimas, rašytoja Kristina Sabaliauskaitė, kostiumų dailininkai Sandra Straukaitė ir Juozas Statkevičius, poetė Violeta Palčinskaitė, aktorės Rasa Samuolytė ir Nijolė Sabutytė bei kiti.

Už savitą darbų stilių kretingiškis juvelyras Gražvydas Kasparavičius yra nominuotas šiųmetinei Nacionalinei kultūros ir meno premijai.

„Man – didžiulė garbė, kad pastebėjo, ir iš tokio didelio skaičiaus šalies kūrėjų atrinko būtent mane. Smagu, kad įvertintas ir mano įdirbis, ir darbų stilistika. Manau, kad kiekvienam menininkui tapti paties aukščiausio šalies įvertinimo nominantu reiškia, kad pasiekta aukščiausia kartelė“, – atviravo „Pajūrio naujienų“ pakalbintas G. Kasparavičius, dažnas įvairių Kretingos miesto ir didžiųjų šalies mugių dalyvis, kurio darbais 9 personalinėse parodose džiaugėsi Vokietijos, Norvegijos, Lenkijos, Baltijos šalių, Kazachstano, o anksčiau – Rusijos ir Baltarusijos meno gerbėjai. – Gaila, kad nebespėjau savo darbų nuvežti į Kijevą, jau buvo parodai pasirengta – sutrukdė karas.“

Masyvūs, įspūdingų formų G. Kasparavičiaus sukurti vėriniai ne tik moterims, bet ir vyrams, apyrankės, sagės, auskarai traukia akį kaip meno kūriniai, kuriuose darnų šokį šoka metalas ir ryškūs akmenys, kaulas, gintaras, perlamutras.

„Man imponuoja papuošalai, savyje turintys istorinės išraiškos prasmę: dar pirmykštėse bendruomenėse amuletai simbolizavo galią, jėgą ir juos pirmieji pradėjo nešioti vyrai. Todėl iltys, kaulas, ragas mane traukia ir šiandieną. Beje, ir žiedus pirmieji pradėjo nešioti vyrai. Moterys ėmė puoštis vėliau, jų ir papuošalai gerokai smulkesni. Todėl, kaip ir papuošalo nešama žinia, manoji stilistika – grubesnė, natūralesnė, kaip yra gamtoje, o tam labiausiai ir tinka bronza, žalvaris, sidabras. Man jie kalba. Todėl nemėgstu derinių su auksu, briliantų, kurie nublizginti, švyti dirbtine prabanga, bet jie man nekalba“, – savąjį darbų stilių apibūdino G. Kasparavičius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas