Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vakar, po beveik valandą užsitęsusios diskusijos, Kretingos rajono savivaldybės Taryba nepritarė Kretingos muziejaus sumanymui išnuomoti prie Kretingos muziejaus naujai įrengtą automobilių stovėjimo aikštelę ir taip padaryti ją mokama.

Posėdžio išvakarėse šiam muziejaus sprendimui pritarė Kretingos miesto bendruomenės taryba, kurios pirmininkė yra muziejaus direktorė Vida Kanapkienė.

Teikdama sprendimo projektą, V.Kanapkienė aiškino, jog aikštelės nuomininkas iš už automobilių stovėjimą surinktų pinigų prižiūrėtų aikštelę, joje stovintį tualetą-vagonėlį, ir mokėtų nuomą muziejui, taip dar papildydamas ir muziejaus specialiųjų lėšų sąskaitą. Direktorė tvirtino, kad išnuomojus aikštelę grįžtų aikštelei įrengti išleisti valstybės biudžeto pinigai. Be to, būtų užtikrintas į muziejų atvykstančių turistų prabangių automobilių saugumas, stovėjimo vieta turistiniams autobusams.

34 vietų, 1760 kv.m asfaltbetonio dangos automobilių stovėjimo aikštelė Vilniaus gatvėje buvo įrengta 2002 metais Respublikinės kelių direkcijos lėšomis (apie 230 tūkst. Lt) ir patikėjimo teise perduota valdyti Kretingos miesto seniūnijai. Aikštelėje be dangos yra sumontuota 11 kanalizacijos šulinių, naftos produktų gaudyklė, šaligatvių trinkelių, betoninių bortelių. Viso šio turto likutinė vertė - 225 tūkst. Lt. Tam, kad muziejus galėtų išnuomoti aikštelę, buvo parengtas dar vienas sprendimo projektas - Kretingos seniūnijos patikėjimo teisę valdyti aikštelę perduoti muziejui. Nepritarus nuomai, šio sprendimo nebereikėjo.

Muziejaus planui pelnytis iš automobilių aikštelės ir tuo pačiu užtikrinti jos priežiūrą kategoriškai nepritarė Tarybos nariai Algimantas Šoblinskas, Konstantinas Skierus. Juos palaikė Steponas Baltuonis, Kęstas Žilys, kiti. Jųjų argumentai buvo tokie: aikštelė buvo pastatyta ne vien muziejaus, bet ir aplinkinių namų bei kolegijos studentų, dirbančiųjų reikmėms. “Kas pagalvojo apie moksleivius? Kur jie statys mašinas? Ar tarėsi kas nors su gyventojais, juk nelikus nemokamos aikštelės, bus automobiliais užstatyti namų kiemai. Kolegijoje mokosi apie 300 moksleivių”,- teigė A.Šoblinskas. “Aikštelė skirta muziejaus svečiams, o ne studentams”,- atsikirtinėjo V.Kanapkienė. Į posėdį atvykę studentų atstovai patikino, jog dėl mokamos aikštelės iškiltų problemų - būtų užstatomi ne tik kiemai, Vilniaus gatvė, bet ir kolegijos teritorijoje esanti krepšinio aikštelė, kurią ruošiamasi atnaujinti.

Rūpestį muziejui kelia pagal laimėtą projektą (Akmenos upės pritaikymo turizmui) gautas biotualetas. Jau gerą pusmetį aikštelėje stovintis tualetas lig šiol yra užrakintas, nes nėra kam jį tvarkyti. “Jeigu muziejus buvo suinteresuotas projektu, tai turi prižiūrėti ir tualetą”,- įsitikinęs K.Žilys. Jam pritarė A.Šoblinskas, teigęs, jog muziejus per metus uždirba per 100 tūkst. Lt vien iš lankytojų nupirktų bilietų, turi keletą valytojų. S.Baltuonis automobilių apsaugos aikštelėje problemą siūlė išspręsti pastatant videokamerą, turistiniams autobusams stovėjimo vietą apibrėžti kelio ženklais.

Tarybai nepriėmus muziejui palankaus sprendimo, Tarybos narys Vytautas Karaliūnas, V.Kanapkienės bendrapartietis, pareiškė: “Šitas triukšmas vien dėl to, kad kažkam nepatinka muziejaus direktorė”. Iš pradžių gynęs muziejaus projektą, meras Valerijonas Kubilius diskusijai baigiantis pripažino: “Tualetas yra muziejaus, iš projekto lėšų, ir muziejaus garbės reikalas jį atidaryti ir eksploatuoti”.

Kretingos mieste lig šiol nėra mokamų automobilių stovėjimo aikštelių, nors Tarybos narys Povilas Turauskis Tarybai jau siūlė apmokama padaryti stovėjimo aikštelę prie “Maximos”, Rotušės aikštėje.

Kiti klausimai

Susirūpino dėl auditorių parinkimo

Taryba patvirtino Savivaldybės įmonių - “Kretingos komunalininko”, Kretingos autobusų parko, “Knygos”, “Kretingos vandenų” - 2005 metų veiklos finansinės atskaitomybės ir nuostolių paskirstymo ataskaitas ir šias įmones tikrinusių auditorių išvadas. Svarstant auditorių išvadas S.Baltuonis pastebėjo, kad Savivaldybės įmonių auditoriai yra šių įmonių vadovų ir vyriausiųjų finansininkų advokatai. Įtarimą, kad įmonės vadovams palankios auditorių išvados yra neobjektyvios, kelia tai, jog Savivaldybės įmonės pačios pasirenka audito įmones. “Yra tokia praktika, kad auditoriai daro dvi išvadas: vieną - akcininkams, kitą - viešumai”,- teigė Tarybos narys. P.Turauskis priminė, jog jis šią problemą kėlė anksčiau. Abejojantys auditorių išvadomis Tarybos nariai siūlė, kad auditorius Savivaldybės įmonėms konkurso būdu parinktų Savivaldybės administracija. Pritaręs tokiam siūlymui, meras V.Kubilius pažymėjo, jog jį įgyvendinti bus galima tik pasibaigus 2006 metams, kadangi sutartys su dabartinėmis finansinio audito įmonėmis pasirašytos 2 metams.

Konstantinas Skierus nebegalės dirbti Taryboje

Vienas iš aktyviausių Tarybos narių, Tarybos Ekonominės plėtros ir ūkio komiteto pirmininkas K.Skierus, norėdamas toliau vadovauti “Kretingos komunalininkui”, kurį vakar Taryba nusprendė iš uždarosios akcinės bendrovės pertvarkyti į Savivaldybės įmonę - SĮ “Kretingos komunalininkas”, maždaug po dviejų savaičių (pakeitimus įregistravus įmonių registre) turės atsisakyti rajono Savivaldybės Tarybos nario mandato. “Gaila darbo Taryboje. Žinau, daug kas dėl šio sprendimo iš džiaugsmo trina rankas, neparankus buvau. Nebūdamas Taryboje sveikatą sutaupysiu, bet įmonei, rajono žmonėms būsiu mažiau naudingas. Dirbdamas Taryboje valdai informaciją, švietiesi, lemi sprendimus”,- “Pajūrio naujienoms” kalbėjo K.Skierus.

Ribojamas sunkiasvorių automobilių eismas

Taryba pirmąkart susirūpino Savivaldybei priklausančiais keliais, kuriuos, ypač polaidžio laiku, niokoja sunkiasvorės mašinos. Vakar patvirtino leidimų važiuoti Kretingos rajono Savivaldybės vietinės reikšmės keliais ir gatvėmis didžiagabaritinėmis, sunkiasvorėmis transporto priemonėmis (jų junginiais) išdavimo tvarką. Sprendimas įsigalios, kai Savivaldybės administracija jį paskelbs spaudoje. Svarstant šį klausimą P.Turauskis piktinosi: “Kalnio įmonės “manai” pakrauti laužo Grūšlaukės, aplinkinių kaimų kelius. Nevažiuoja respublikinės reikšmės keliais, nes už pravažiavimą jais reikia mokėti”. Meras V.Kubilius priekaištavo Savivaldybės Saugaus eismo komisijai, kuri nesprendė šio klausimo anksčiau, kad ir kitas problemas sprendžia tik pastūmėta. Saugaus eismo komisijai vadovauja Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Puidokas.

Antanas Puidokas turės mažiau pareigų

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui A.Puidokui Taryba sumažino pareigų. Nuo šiol A.Puidokas nebesirūpins kaimo plėtros ir kaimų bendruomenių centrų reikalais. Šie reikalai patikėti mero padėjėjai Audronei Aušbikavičiūtei ir Savivaldybės administracijoje dirbančiai, atsakingai už nevyriausybinių organizacijų veiklą Aušrai Kamarauskaitei bei Verslo informavimo centrui. Anot mero V.Kubiliaus, toks sprendimas subrendo, nes šias veiklos sritis koordinuojant A.Puidokui, nė viena kaimo bendruomenė neparengė nė vieno projekto ES, kitų šaltinių lėšoms laimėti. Tarybos nariui J.Šakiniui paklausus, kokias kitas pareigas A.Puidokas gaus vietoj turėtų, V.Kubilius sakė, jog A.Puidokas turės daugiau galimybių susitelkti rengiant visos Savivaldybės plėtros planą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas